Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, adi1509 said:

Gdzieś przeczytałem informacje iż przez wprowadzenie WHEEL & TIRE CLEANER Shiny Garage ma przestać produkować EF Wheel Cleaner. Wie ktoś coś na ten temat czy to prawda?

"Wszystko zależy od rotacji produktu, ale istnieje możliwość jego wygaszenia." Info od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adi1509 napisał:

Gdzieś przeczytałem informacje iż przez wprowadzenie WHEEL & TIRE CLEANER Shiny Garage ma przestać produkować EF Wheel Cleaner. Wie ktoś coś na ten temat czy to prawda?

Też obiło mi się to o uszy,  ale nie wiem ile w tym prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, alexander.p napisał:

Zwykle? Chyba podobne do allrounder.

A jak thermo? 

Te o trapezowej konstrukcji.

Termo zdecydowanie lepsze niz NAT ( bo tylko NATa wcześniej miałem. ) Używam z maszyną DA i wiekszych oznaków zużycia nie ma. Jak będziesz co 2-3 elementy zmieniać/czyścić pada to będzie super 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus ProTect - ktoś coś słyszał? Ponoć wszystkie nowe felgi pokrywają tym przed sprzedażą. Faktycznie to jakiś rodzaj ceramiki, czy działa dwa mycia?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam polerkę DA + pady czerwone NAT (chyba średnio miękkie). Czy z tymi padami da się zrobić one stepa? Jeśli tak to jaką pastą? Myślałem o Megsie UC? Lakier jest w miarę dobrym stanie, pod słońce minimalne ryski, ale nie są to koliste zadrapania. Auto 10 lat temu lakierowane więc lakier nie ori i chyba nie twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi jeśli lakier jest naprawdę miękki to można próbować ale jeśli to DA 9 i średni lakier to będzie pod górę. Mega UC bardziej zamaskuje ryski niż je wytnie. Koniec końcem skoro nie wiadomo jaki masz lakier to bez próby się nie obejdzie i szkoda się rozwodzić. Zapnij pad na polerke i sprawdź czy lakier się poddaje czy potrzebujesz twardsze i mocniejszą paste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi używałem czerwonego nata na miękkim fordzie zarówno z megsem uc jak i kochem m3.02. Sympatyczny onestep dla zadbanego auta. Love marks tnie i oczywiście finisz jest. Ale lakier lakierowi nie równy. Nie piszesz w jakim stanie jest i co chcesz osiągnąć. Można się lekko nakierować ale i tak na koniec dnia okaże się  na lakierze.

Takie minimum przy założeniu że lakier jest miękki to gąbki zółte i czerwone, pasta uniwersalna jak np 3d, dodatkowo jeszcze przynajmniej sztuka gąbki twardszej. O ile lakier jest miękki bo na twardym to tym zestawem można sobie cały dzień jeden element robić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Lakier nie jest w złym stanie, ale pod słońce widać tam jakieś małe ryski. Kupię pastę Sonaxa i będę próbował , ale to pewnie już na wiosnę
Na fotkach nie idzie za bardzo tego uchwycić. W każdym razie nie są to głębokie ryski bo normalnie raczej nie są zauważalne ale pod słońce ja widzę561f7b5dfd5289fec264f2cb00877e76.jpg956824bdab02854dfdd91dac18e62172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
szukam czego do jasnych skór w BMW f30, czy colourlock strong zestaw będzie ok? Czy coś lepszego znajdę w podobnej cenie?
pozdro 
Strong jest na mocne zabrudzenia i trzeba z nim uważać. Na słabsze bądź do pielęgnacji bieżącej weź Softa.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem polecany tutaj w którymś temacie Turtle Wax ICE Syntetyczny Wosk Hybrydrofobowy. Piszą że można go kłaść na mokry lakier, ale ja jeszcze na mokrym go nie testowałem. Na osuszonym spoko się nakłada. Lakier po nim fajnie szkli/błyszczy. Kropelki może ciut gorsze jak po SSW ale wygląd lakieru dla mnie po Turtle lepszy. Ogólnie fajny produkt, tylko jak przeglądam forum to produkty Turtle jakoś nie są tu za bardzo polecane, w sklepach detailingowych też jakoś nie mają tych produktów, ja kupiłem u siebie w osiedlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi ostatnio wpadł mi w ręce "ServFaces Wet Seal&Care" ( gratisowy tester od @ShiningCar  😉 ) i jako sceptyk tego typu produktów zacząłem się do nich przekonywać - siedzi już w koszyku 🙂 na temat trwałości się nie wypowiem bo użyłem go raptem kilka dni temu ale; aplikacja prosta, hydro bardzo dobre, wygląd? delikatnie przyciemnił lakier, podbił głębie koloru. nie robi "szkła" ale nie jest też tak "ciężki/tłusty" jak SSW. zwyczajnie bardzo ładnie "odświeżył" lakier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.