Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukeu napisał:

Jest możliwe, że LSP wpływa na "miękkość" klaru? Albo mam tak wyczulone oko, albo coś jest na rzeczy. Myjąc najdelikatniej jak potrafię, myjąc tylko wypranymi rękawicami/ręcznikami po osuszeniu widzę już mikrorysy od fibr. Albo jest to wina idealnego lakieru na którym wszystko widać, albo Moonlight zrobił "swój własny klar", który łatwo sie rysuje. Uprzedzając pytania lakier oryginalny, 17-letni BMW więc powinien być twardy. Technika mycia myślę, że bardzo dobra, nie umiem delikatniej. 

W przypadku prawdziwych powłok teoretycznie powłoka wnika w klar wiążąc się z nim, choć nadal płytko, tak mi kiedyś wytłumaczył jeden z producentów powłok. 

W przypadku lajtów jak Moonlight nie powinno mieć to wpływu, a ta powłoka sama w sobie jakoś specjalnie twarda nie jest. Na idealnym lakierze delikatne zarysowania zobaczysz. Nie wykluczone, że to jeszcze na poziomie powłoki a nawet nie klaru.

Defekty są jednak tak płytkie, że byle cleaner czy finish to ogarnie.

 

W zeszłym roku robiłem 2 step na czarnym uni i też staram sie obserwować w których momentach przybywa rysek 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost napisał:

W zeszłym roku robiłem 2 step na czarnym uni i też staram sie obserwować w których momentach przybywa rysek

Ja myślę, że na czarnym UNI to spustoszenie robi nawet docieranie wrednego QW 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost napisał:

W zeszłym roku robiłem 2 step na czarnym uni i też staram sie obserwować w których momentach przybywa rysek 🙂

Według mnie zarysowań od mycia ręcznego przybywa najwięcej w miejscach gdzie jest najbardziej zaburdzona powierzchnia - czyli doły drzwi oraz tył samochodu. 

Daje mi to wnioski takie, że przed myciem ręcznym musi być konkretny , dobry PRE-WASH 🙂 Szczególnie ZIMĄ ! 

Te aktywne pianki neutralne co by nie naruszyć LSP, to bełkot marketingowy 🙂 Pre-Wash musi być solidny 🙂 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Defekty są minimalne, jednak używając słońca jako lampy inspekcyjnej tańczą na lakierze takie stada nano rysek. Bez problemu można to ukryć przyciemniającym QD, bo wyciągać maszynę co kilka myć to jednak przesada 😄 

 @david2888 @Lukaso Ja się wyleczyłem z neutralnych pian. Może sytuacja się zmieni jak załaduję jakiegoś fajnego naturala w lato i będę chciał tylko usunąć kurz i ślady po delikatnym deszczu, jednak jeśli auto jest na prawdę brudne to minimum Magifoam. Nieraz lecę oprysk z Green Stara i to faktycznie jest pre-wash 😄 

 

 

  

44 minuty temu, damiano2007 napisał:

Ja myślę, że na czarnym UNI to spustoszenie robi nawet docieranie wrednego QW 😛

Ja to bym się wykończył psychicznie mając czarne uni. Może kiedyś mi przejdzie, ale póki co można to traktować jako chorobę 😄 Narzeczona jak zobaczyła, że kupiłem lampkę inspekcyjną to dała mi zakaz używania jej na swoim lakierze 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu będzie odkurzacz na mokro i sucho za 159zl. Potrzebuję odkurzacza do odkurzania przed praniem i do normalnego odkurzania dywaników itp. Co lepsze, lidlowski czy np karcher wd3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Zobacz w którym masz podwójną filtrację , czyli worek i filtr papierowy i taki sobie kup ...aaa i dla którego odkurzacza takie filtry są do kupienia od razu, a nie przy akcji promocyjnej co pół roku .

 nie orientujesz się jak to wygląda w tym lidlowskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PiterG napisał:

Tak na szybko bo mam metlik w glowie emoji16.png co obecnie warto kupic w UK?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnio @Domel co warto kupić w USA.

Dziś Ty, co warto kupic w UK 😄 

Kontenery płyną do Was 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka z fibrami bedzie u mnie w przyszlym tygodniu. Niestety do niej nic nie dorzuce bo i tak bede mial mala doplate za kg ponad program. Teraz akurat ktos z dalszej rodziny bedzie nieoczekiwanie wracal z uk do pl na tydzien i jakies 5kg miejsca w bagazu glownym moze wygospodarowac

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zawisza temat poruszany dość często. APC ma w sobie nie mało składników czyszczących i nie do końca zdrowych dla człowieka, stąd po każdym zalecane jest "wypłukanie" powierzchni np. wilgotną fibrą. Czyli jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie - nie zaleca się 😉 Tym bardziej, że na stole kładziesz żywność itd. 

Antybakteryjny widziałem płyn w Tesco, zielona, bądź błękitna butelka z nazwą bodajże na "B" coś koło 18zł za 500ml. Jeśli będziesz chciał konkretnie wiedzieć, to odezwij się na priv. Moja kobieta go używa. 

Do domu bardzo dobre są interior cleanery, dlatego że zawierają mniejszą ilość substancji aktywnych/myjących/czyszczących niż APC a ich stężenie jest na tyle delikatne, że w większości nie ma wzmianki o przecieraniu powierzchni wilgotną fibrą. Temat przerabiany nie raz. Myślę, że @Domel mógłby o tym coś napisać. Pamiętam, że w obawie o swoje potomstwo szukał bezpiecznych środków czyszczących. 

Coś mi się teraz przypomniało, że @tenzi miało w ofercie kosmetyki domowe, oraz @ProElite bodajże też. Natomiast cały wątek o "bezpieczniejszej chemii" jest w "lużnych rozmowach" pozdro !

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

FK#121 Interior Shampoo to „Ultymatywny środek czyszczący”. Przeznaczony do czyszczenia powierzchni takich jak: dywaniki, tapicerka materiałowa, winyl, guma, skóra, opony, komora silnika, okolice zawiasów, podwozia samolotów etc. W odpowiednim rozcieńczeniu jest bezpiecznym i efektywnym środkiem czyszczącym o neutralnym pH. Zawiera czynniki bakteriobójcze. Zabija bakterie będące przyczyną nieprzyjemnych woni. Pozostawia świeży, przyjemny zapach. Świetnie sprawdza się również w gospodarstwie domowym.

@zawisza antybakteryjny jest finish kare interior shampoo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.