Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@JJZS.KAM to jest ulotka, papier wszystko przyjmie. Wiesz ile to jest 40um. To mega duzo do nałożenia... ciekawe jak to robia, ze maja potem wylane rowniutko, ze w kazdym miejscu 40um
To jest cennik ze strony.
Firma z Trójmiasta.
Jestem tylko ciekawy czy naprawdę im to działa czy lecą w kulki z ludźmi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bloksterów. Jak radzicie sobie z kurzem który osadza się w drodze z myjni do garażu? 
Jeśli wyglinkuje samochód na myjni samoobsługowej to zanim dojadę do garażu samochód już się lekko ubrudzi i przed woskowaniem muszę jakoś usunąć te pyłki.
Jeśli będę chciał glinkować w garażu to pyłki będą rysować lakier. 
Myślałem nad jakimś lekkim myciu waterless w garażu. Podajcie jakieś swoje sposoby 😄 

* nie mam dostępu do wody w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bloksterów. Jak radzicie sobie z kurzem który osadza się w drodze z myjni do garażu? 
Jeśli wyglinkuje samochód na myjni samoobsługowej to zanim dojadę do garażu samochód już się lekko ubrudzi i przed woskowaniem muszę jakoś usunąć te pyłki.
Jeśli będę chciał glinkować w garażu to pyłki będą rysować lakier. 
Myślałem nad jakimś lekkim myciu waterless w garażu. Podajcie jakieś swoje sposoby  

* nie mam dostępu do wody w garażu

Rinseless/waterless będzie odpowiedni i bezpieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil3km Rinseless / waterless:

 

Carpro ech2o, Optimum No Rinse lub inny produkt tego typu, kilka mikrofibr i jedziesz z tematem. Od 3mcy myję tak auto - najpierw prewash na bezdotyku z SG Citrus Prewash albo Fruit Snow Foam i spłukanie wodą demineralizowaną, potem powrót do garażu i mycie r-less/w-less.

Mega sprawa, uwielbiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf @Bapko Ale każdy z tych produktów zostawia coś po sobie na lakierze, ja chcę mieć jałowy lakier przed położeniem wosku 😄  IPA/WIPEOUT zdejmie to co te środki po sobie pozostawią?   
(nie pytam o cleaner 😄)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Kamil3km napisał:

@powerf @Bapko Ale każdy z tych produktów zostawia coś po sobie na lakierze, ja chcę mieć jałowy lakier przed położeniem wosku 😄  IPA/WIPEOUT zdejmie to co te środki po sobie pozostawią?   
(nie pytam o cleaner 😄)  

Panie szanowny, krótkie pytanie, krótka odpowiedź a potem szukajka 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kamil3km napisał:

Ale każdy z tych produktów zostawia coś po sobie na lakierze, ja chcę mieć jałowy lakier przed położeniem wosku 😄  IPA/WIPEOUT zdejmie to co te środki po sobie pozostawią?   

Tak, masz rację. No Rinse zostawia po sobie polimerowy film. Nie wiem czy IPA/WIPEOUT go ściąga, ale mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wcześniej może faktycznie tylko przeglądałem ten temat ale teraz przeczytałem cały a i tak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, może tylko to, że McKee's 37 N-914 Rinseless Wash pozostawia powierzchnię przygotowaną pod powłoki. Nie pytam o mycie bezwodne samo w sobie lecz o przygotowanie pod wosk 😄 

Chodzi o to, że jeśli na myjni użyję WAX OFF oraz szamponu odtłuszczającego to później w garażu po użyciu ech2o/ONR na lakierze zostaną polimery, a ja chcę jałowy lakier pod wosk 😄

Tak wiem strasznie zawracam gitarę ale chcę żeby wszystko było najlepiej jak to możliwe ❤️ 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JJZS.KAM napisał:

Która powłoka daje 10 mikronów w jednej warstwie i 3 lata ochrony?😃

 

5 godzin temu, Funky Witch napisał:

No, jak ktoś z 30 czy nawet 50 ml zrobi 10 albo 20 mikronów na całym samochodzie to zaproszę go na obiad. 

Z jednej butelki idzie zrobić warstwę jeszcze grubszą, trwałość ponad 20 lat!

O tak

158555_1.jpg

Chciałbym dodać, że rewelacyjnie wiąże się z podłożem nawet bez panel wipe 🙂

Opakowanie typu bazooka zanim to było modne u soft99 😄

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf @Bapko Ale każdy z tych produktów zostawia coś po sobie na lakierze, ja chcę mieć jałowy lakier przed położeniem wosku   IPA/WIPEOUT zdejmie to co te środki po sobie pozostawią?   
(nie pytam o cleaner )  

Maguaiers rinse free express wash i faynlab zostawiają jałowa powierzchnie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CarlosBlack napisał:

temat był poruszany, podobnie jak (nie)jeden z kolegów z Forum preferuję impregnację pastą a nie QD. uważam to za "ciekawostkę" ale każdy ma swoje upodobania; testuj, sam ocenisz 🙂  

Do tej pory używałem tylko optimum no rinse do impregnacji i to na finish, resztę robię pastą.

Ale zawsze można spróbować coś nowego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyścicie swoje podwozia po zimie? Ja zazwyczaj pianowałem ile doleci i prostą lancą płukalem ile sięgnę, ale średnio to wygodne... 

Myślałem o zakupie jakiejś dłuższej lancy kątowej (90*), ale np. techkar ma za ~60zł ale bez regulacji kąta strumienia i zastanawiam się co ona jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inspire 
Ja regularnie jeżdżę na bezdotyk, żeby sól i reszta paskudzctwa nie wżarła sie za mocno. Tam maja lekko wygiętą lancę. Ładuje pianę i spłukuję.
mi po bezdotykowych fusso się rozpadło. Wina prawdopodobnie tych proszków. Bo gdy myłem u siebie pod domem, to wszystko było oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.