Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się z dziwnym zjawiskiem 'trzymania kropelek' na masce? Już któryś raz się spotkałem że na aucie był jakiś wosk np fusso podbity jakimś qd i ze szlaufa wszytko ładnie splywa, a np po deszczowej nocy na masce stoją spore krople i przy 120 nawet nie chcą się ruszyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zawisza

myślę, że jak już bierzesz tego „szlaufa” to lejesz tak, że na lakierze robi się tafla, która pięknie zjeżdża. Wlej wodę do butli z atomizerem i spryskaj maskę tak żeby była w kropelkach, zostaw na noc i sprawdź co będzie.

Chyba, że mieszkasz w pobliżu jakiejś fabryki, huty etc. I deszcze są kwaśne lub brudne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem.
Psikajac z triggera krople są ładne i zbierają się w coraz większe i zjeżdżają. Jedynie po jakimś czasie i np po nocy gdy jadę do pracy to widzę że nie chcą w ogóle zjeżdżać od pędu powietrza. Wygląda to jakby zamiast wody była galaretka ( widać że powietrze je próbuję zrzucić, a one jedynie się "pochylają") Pytanie czy lakier lakierowi nie równy czy to kwestia przygotowania powierzchni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać jako szybki cleaner pod wosk /wax off ?

1. Fireball Ultimate Paintwork Cleaner
2. Meguiar's Wash Plus

Nie wiem w sumie czy Megsa można podciągnąć pod cleaner czy pod mocny szampon.
Może ktoś robił jakieś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Jest miazga szczególnie bo jest jakby przedłużeniem mycia

+1
Nie korzystałem z Megsa, ale ten od długiego czasu sprawdza mi się rewelacyjnie.@Domel mówiłem ze się przekonasz do niego :D
Mam ADBL Interior QC. Nie zwróciłem uwagi, że to jest mocno zapachowe i w sumie nie bardzo leży mi jakikolwiek zapach.
Co można dostać bezwonnego na zastępstwo? Słyszałem, że coś KOCHa? Ktoś potwierdzi i poleci...

AF spritz
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mihau12 napisał:

Chcialbym doczyscic plastiki ktore zaszly mi od wosku na bialo - mam magiczna gabke i apc 

 

w jakich proporcjach rozcienczyc apc? Chyba ze prosto na gabke? 

Apc od adbl

😉

Zacznij od 1:10, jak będzie za słabo to wzmocnij. Czy z gąbki czy bezpośrednio jak Ci wygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domel napisał:

Polecam. Jest miazga szczególnie bo jest jakby przedłużeniem mycia 😉

A jak się pracuje z tym cleanerem?

Po myciu, t&g potem deiron, spłukujemy i na taki mokry lakier ten cleaner? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, przecież to zaraz mokry aplikator, cleaner rozrzedzony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.