Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panu potrzebuję porady stricte ze sprzętu warsztatowe go, szukam kompresora do ogółem pracy przy aucie np. Odkręcić koła czy części podwozia, nawet może coś pomalować czy zakonserwować podwozie, i oglądałem w Casto kompresor Airpess 100l za 1098zl miał ktoś styczność i powie czy warto do amatorskich zadań? 

Bo jeśli warto to jeszcze dziś bym chciał to zakupić. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Syrio napisał:

A jak się pracuje z tym cleanerem?

Po myciu, t&g potem deiron, spłukujemy i na taki mokry lakier ten cleaner? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, przecież to zaraz mokry aplikator, cleaner rozrzedzony itd.

Pracuje się wyśmienicie.

Myjesz auto, przeprowadzasz pełną dekontaminacje lakieru glinka, tar, deiron, myjesz auto szamponem dla pewności, że lakier domyty po dekontaminacji, potem gąbeczką/aplikatorem jak lakier jest mokry aplikujesz cleaner, panel po panelu, najlepiej spłukiwać go od razu zanim zaschnie w postaci białej mąki, na samym końcu znowu szampon i dwa wiaderka żeby go dobrze wypłukać. Cały proces na mokro. Czyli +/- :

Prewash, mycie, dekontaminacja, mycie, Fireball, mycie.

Sprawdź moje testy wosków - tam opisywałem cały proces.

Ja używam tricolora do aplikacji. Albo czarną albo żółtą stronę 🙂

1 godzinę temu, Birkhof napisał:

robie dokladnie jak tutaj:

Ci też skubańce ukradli mi patent na koreczek 😄

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przednia szybe cala w odpryskach(efekt autostrad 🙄) nie da sie z tym nic juz zrobic wiec przy okazji wizyty w kraju pomyslalem ze moze warto ja zmienic,i tu pytanie co sie dzieje z ta naklejka(hologram) warsztaty zmieniajace szyby potrafia ja przekleic na nowa? Bo domyslam sie ze jest obowiazkowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aabbcc123 napisał:

 NW jakiej firmy? Bo rain jest tak tani, ze wystarczy na nowo nalozyc, a ultra glaco to moze byc troche szkoda, bo to droższe pieronstwo

Glaco właśnie, na wszystkich szybach. Więc troszkę drożny od RainX

 

Ale ja nie mówię, że coś się dzieje złego. Tylko tak się zastanawiam, jak to serwisować. Bo wiem, że powłoki ceramiczne się jakoś serwisuje co jakiś czas, chcę żeby NW działo jak najdłużej więc się zastanawiam, jak często myć płynem do szyb, jak często IPA itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

Mam przednia szybe cala w odpryskach(efekt autostrad 🙄) nie da sie z tym nic juz zrobic wiec przy okazji wizyty w kraju pomyslalem ze moze warto ja zmienic,i tu pytanie co sie dzieje z ta naklejka(hologram) warsztaty zmieniajace szyby potrafia ja przekleic na nowa? Bo domyslam sie ze jest obowiazkowa 

Demontaż i ponowny montaż naklejki z przedniej szyby w 95% przypadków kończy się jej nierównomiernym odklejeniem (resztki hologramu zostają na starej szybie) lub/i późniejszym odklejaniem po montażu na nowej szybie. Wystarczy dotknąć lekko zabrudzonym palcem kleju, a zazwyczaj trzeba ją przytrzymać za któryś róg i klej już nie złapie. W sieci możesz wyszukać informacje o wydaniu wtórnika nalepki na przednią szybę, którą możesz dostać m.in. przy wymianie szyby. Nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce nalepka kosztuje 19zł (według Google, sam nigdy wniosku nie składałem) i jest to najsensowniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o estetykę, co powinno chyba być na pierwszym miejscu szczególnie na tym forum. 😀

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co polecacie do usuniecia osadow z szyb? Mam rrc wsr light ale nic nie rusza. Mysle nad zakupieniem sg spot off. A moze jest cos jeszcze silniejszego ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Tevo, max protect, modesta, gtechniq. Budżetowo tlenek ceru (może być tez ceriglass od carpro) i maszyna :-)
Glaco właśnie, na wszystkich szybach. Więc troszkę drożny od RainX
 
Ale ja nie mówię, że coś się dzieje złego. Tylko tak się zastanawiam, jak to serwisować. Bo wiem, że powłoki ceramiczne się jakoś serwisuje co jakiś czas, chcę żeby NW działo jak najdłużej więc się zastanawiam, jak często myć płynem do szyb, jak często IPA itp.

Jak czesto myjesz auto? Jesli czesto to wtedy najlepiej kwasnym apc czy tech cleanerem albo plynem z octem nawet przemyć (lub produktem dedykowanym typu spotless czy KCH FSE), a jak rzadko to co np. 4 miesiące ceriglass + na nowo NW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misz.czu napisał:

Demontaż i ponowny montaż naklejki z przedniej szyby w 95% przypadków kończy się jej nierównomiernym odklejeniem (resztki hologramu zostają na starej szybie) lub/i późniejszym odklejaniem po montażu na nowej szybie. Wystarczy dotknąć lekko zabrudzonym palcem kleju, a zazwyczaj trzeba ją przytrzymać za któryś róg i klej już nie złapie. W sieci możesz wyszukać informacje o wydaniu wtórnika nalepki na przednią szybę, którą możesz dostać m.in. przy wymianie szyby. Nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce nalepka kosztuje 19zł (według Google, sam nigdy wniosku nie składałem) i jest to najsensowniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o estetykę, co powinno chyba być na pierwszym miejscu szczególnie na tym forum. 😀

Ja składałem dwukrotnie. 19 zł i nie ma wpisu ani do dowodu, ani do karty pojazdu, tylko w CEPiK adnotacja jest, co powinno nas g... obchodzić. Po pierwszej wymianie szyby tylko widmo adnotacji w dowodzie powstrzymywało mnie od wnioskowania o wtórnik. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na estetyce mi zalezy 😁 inaczej bym szyby nie zmienial bo co tam odpryski ale na sloncu to masakrycznie wyglada,niestety nie mam mozliwosci wymiany naklejki bo jestem w kraju na krótko a auto nawet nie na mnie zarejstrowane,a naklejki zamiast na szybie nie moge sobie wozic gdzie indziej? Cos za to grozi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

No wlasnie na estetyce mi zalezy 😁 inaczej bym szyby nie zmienial bo co tam odpryski ale na sloncu to masakrycznie wyglada,niestety nie mam mozliwosci wymiany naklejki bo jestem w kraju na krótko a auto nawet nie na mnie zarejstrowane,a naklejki zamiast na szybie nie moge sobie wozic gdzie indziej? Cos za to grozi? 

To złóż wniosek z upoważnienia tego na kogo jest zarejestrowane albo niech on złoży, a naklejkę odbierzesz albo jak przyjedziesz znowu, albo ten formalny właściciel złoży. Czeka się tydzień od złożenia wniosku jak nie ma świąt po drodze, bo to zamawiają w PWPW, chyba że jest to jeden z nielicznych WK, gdzie drukują sami (łatwo poznać po kroju pisma na naklejce).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.