Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, asaledr napisał:

Co może stać się że skórą jeśli do regularnego czyszczenia lub po prostu czyszczenia lekkich zabrudzeń będzie używany zamiast zwykłego preparat typu Strong?

Już Ci odpowiadam 😉

Jeśli skóra jest w miarę nowa jest ryzyko że ściągniesz topcaot a potem sukcesywnie będzie zmywał kolor bazowy skóry 😉

Jeśli skóra jest starsza jest ryzyko że ten top coat już jest wytarty a będziesz ściągać od razu kolor 😉

Strona lepiej użyć raz a potem dbać na bieżąco softem. ( Czyszczenie + odżywianie/zabezpieczanie )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, bo ja sportowo raczej nie jeżdzę, ale mnie to zainteresowało.

W aucie ze skrzynią automatyczną jak tak ruszyć, że wiecie jak w grach wyścigowych. Obroty są na maksa i potem rusza się tak wiecie od razu. 

Wiem, że można wrzucić D, jedną nogą hamulec drugą gaz, ale wtedy w sportowych autach nie będą się krecić koła w miejscu? Chodzi mi żeby auto stało, obroty były na maksa, koła się nie kręciły w miejscu, a potem auto ruszyło tak wiecie agresywnie.

Tak jak tutaj to Lambo: MINUTA 2:47

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr to nazywa sie Launch Control. W nowszych BMW np. przełączasz skrzynie na tryb sportowy (DS), wyłączasz trakcje, przytrzymując przycisk DTC (wciśnięcie tylko usypia układ) wciskasz i trzymasz hamulec, gaz w podłogę, silnik trzyma 2,5 tysiąca obrotów, a kiedy puścisz hamulec startujesz jak pocisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez launch control tak nie zrobisz. Możesz sie bawić i wkręcić na obroty (tylko nie na max) i puścić hamulec ale albo cie kontrola trakcji spowolni albo jak masz sporo momentu kola dostaną poślizgu. Generalnie nie jest to zdrowe dla skrzyni i konwertera więc bez sensu męczyć auto. Nie napisałeś jaki masz silnik itp ale jak masz mocne auto to powinno sie zbierać z miejsca dobrze, a jak masz mało koni to odpuść takie zabawy całkiem bo rozwalisz sobie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, misz.czu napisał:

Cleaner wypracowywać do końca czy tak jak pasty? Wymieniać gąbkę co kilka elementów?

1. Cleanery wypracowywuje się do końca 

2. Na upartego 1 gabka starczy, ale dla zasady możesz użyć 2 na całe auto. 

Ostatnio robiłem biale BMW cleanerem PB PP i na DA z padem waflowym czarn NAT. Po połowie auta, w gabce już był niezly syf 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

1. Cleanery wypracowywuje się do końca 

2. Na upartego 1 gabka starczy, ale dla zasady możesz użyć 2 na całe auto. 

Ostatnio robiłem biale BMW cleanerem PB PP i na DA z padem waflowym czarn NAT. Po połowie auta, w gabce już był niezly syf 

Użyłem dwóch gąbek Nat czerwonych na rotacji.

Powinienem zmienić przed ostatnim elementem, ale stwierdziłem, że nie ma sensu.

Czy brylowanie i zasychanie cleanera na elementach jest wyznacznikiem za dużej ilości cleanera przy kolejnych podejściach czy po prostu czas na zmianę pada?

IMG_20190804_093126.jpg

IMG_20190804_093054.jpg

IMG_20190804_082309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misz.czu 

57 minut temu, misz.czu napisał:

Czy brylowanie i zasychanie cleanera na elementach jest wyznacznikiem za dużej ilości cleanera przy kolejnych podejściach czy po prostu czas na zmianę pada?

I jedno i drugie 😉

Pad już jest całkowicie zapchany.  😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tanie aplikatory "słoneczka" z aliexpress są bezpieczne dla lakieru? Woskowałem kiedyś przy pomocy Royal Pads Ufo  syntetyka - Fusso i była tragedia. Dzisiaj zabrałem się za nakładanie letniego, naturalnego wosku i praktycznie to samo. Spróbowałem jeden element słoneczkiem i 100x lepiej. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tanie aplikatory "słoneczka" z aliexpress są bezpieczne dla lakieru? Woskowałem kiedyś przy pomocy Royal Pads Ufo  syntetyka - Fusso i była tragedia. Dzisiaj zabrałem się za nakładanie letniego, naturalnego wosku i praktycznie to samo. Spróbowałem jeden element słoneczkiem i 100x lepiej. W czym problem?
Te standardowe, tanie są kiepskiej jakości wg mnie. Przede wszystkim są małe i dość cienkie. Ja nimi nakładam dresingi na plastiki i koła.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.