Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@menior @Michał126

Bez naklejki pojazd dostanie tez negatywa na badaniach technicznych.
Na drodze to wiadomo mandat i zatrzymany dowód.
Wycofanie naklejek na szybę, kart pojazdu czy wprowadzenie kar za nieprzerejestrowanie to narazie tylko projekty mniej lub bardziej zaawansowane.

Jak poprzedni właściciel zgłosił zbycie w wydziale, wydanie naklejki na nieprzerejestrowany pojazd nie będzie już takie łatwe:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Notcon, ale menior pisze po prostu, że jeździ autem, które jest zarejestrowane nie na niego, a nie, że nieprzerejestrowanym. Po zakupie auta to umarł w butach, z pewnością nie wyrobi się wtórnika czegokolwiek oprócz karty pojazdu, a i to przy przerejestrowywaniu.

Wszystkie te zmiany powinny pójść najpierw w kierunku oszczędzania blachy, nieważne, czy przez przypisanie tablic do właściciela, czy do auta. Potem niech w MI zajmują się innymi zmianami, bo póki co jak coś zmienią, to tylko na gorsze - ostatnio wycofanie liter szerokich z tablic siedmioznakowych, co wygląda koszmarnie i takie tablice ze zwężonymi literami bardziej szpecą auto niż ta naklejana ponownie naklejka. Ale to temat na długą dyskusję przy wódce. Akurat jestem na bieżąco.

@menior - jak szyba do BMW to tylko Pilkington, nie zmieniaj na jakiś szajs, który nawet nie będzie dobrze pasował do auta. Ja generalnie uznaję tylko trzy marki: Pilkington, Saint Gobain i AGC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 wlasnie do Bmw i mam propozycje od Saint Gobain,zda egzamin? @Notcon  Autem jezdze od lat ale przewaznie za granica i w Polsce tylko bywem na krotko,auto jest na zone ktora w tej chwili jest tez za granica a ja przyjade sam,nie sadzilem ze z ta naklejki takie cyrki 🙄 w kazdym razie dzwonilem do warsztatu i Pan stwierdzil ze naklejke przemieszczaja bez zadnych problemow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior, to jaki problem wydrukować wniosek ze strony starostwa, dać żonie do podpisania i wypisać upoważnienie i też dać żonie do podpisania? Saint Gobain pewnie że zda, ale Pilkington to oryginał w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema , planuje sciągnąc wosk Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax Dark oczywiscie cleanerem dedykowanym czyli SOFT99 Micro Liquid Compound. I mam pytanie czy kolor bo są dwa zielony i zólty (gdzie żółty jest lekko scierny) ale wyczytałem gdzies ze równiez zólty jest do ciemnych lakierów (ja posiadam czarny lakier). Chodzi mi tylko o sciagnięcie wosku i tak będę robil korekte. Wiec pytanie czy kolor cleaneru soft99 zólty czy zielony ma znaczenie? Dzieki za pomoc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ftr92 napisał:

siema , planuje sciągnąc wosk Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax Dark oczywiscie cleanerem dedykowanym czyli SOFT99 Micro Liquid Compound. I mam pytanie czy kolor bo są dwa zielony i zólty (gdzie żółty jest lekko scierny) ale wyczytałem gdzies ze równiez zólty jest do ciemnych lakierów (ja posiadam czarny lakier). Chodzi mi tylko o sciagnięcie wosku i tak będę robil korekte. Wiec pytanie czy kolor cleaneru soft99 zólty czy zielony ma znaczenie? Dzieki za pomoc 😉

Jak będziesz robił korektę, to po co przed jeszcze używać cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 17:16, Alfa47 napisał:

Panu potrzebuję porady stricte ze sprzętu warsztatowe go, szukam kompresora do ogółem pracy przy aucie np. Odkręcić koła czy części podwozia, nawet może coś pomalować czy zakonserwować podwozie, i oglądałem w Casto kompresor Airpess 100l za 1098zl miał ktoś styczność i powie czy warto do amatorskich zadań? 

Bo jeśli warto to jeszcze dziś bym chciał to zakupić. 😁

Sprężarka V, napęd bezpośredni

Realniena wyjściu 280-300 litrów, baniak setka trochę poprawia sytuację. 93 dB, trochę głośny.

Miałem podobny, spięty z drugim jednocylindrowym i podpiętym do butli 300 litrów, wtedy dawał radę.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 13:06, Domel napisał:

Polecam. Jest miazga szczególnie bo jest jakby przedłużeniem mycia 😉

Cleaner Fieballa - wrzucałeś może gdzieś opinię? Domyślam się, że to taki cleaner do zdjęcia zabezpieczeń i tyle? coś usuwa z rysek, maskuje? Po wypracowaniu na mokro po prostu myjemy szamponem i lecimy z woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, analyzator napisał:

Cleaner Fieballa - wrzucałeś może gdzieś opinię? Domyślam się, że to taki cleaner do zdjęcia zabezpieczeń i tyle? coś usuwa z rysek, maskuje? Po wypracowaniu na mokro po prostu myjemy szamponem i lecimy z woskiem?

np w tescie wosku Soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@ftr92 po korekcie masz juz oczyszczony lakier na tyle ze cleanera nie trzeba używać. Odtłuścić tylko powierzchnie z pasty 2 razy jakimś wymywaczem i mozesz kłaść 

w sumie racja , stestuje w nastepnym tygodniu przymierzam sie do zabiegu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam pianownicy ręcznej i trafiłem na opryskiwacz K2 który reklamowany jest jako pianownica - Allegro - 

Czy ktoś miał styczność z tym opryskiwaczem? Czy może lepiej kupić coś jak "Epoca TEC 2000 Foamer Viton"

Pianka ma być ADBL Yeti.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aabbcc123 napisał:

@ZimnyKartofel ja wlasnie zamawiam na allegro axel 3000. 

Też ją widziałem. Mi zależy też na cenie...nie chciałbym dostać od żony w prezencie wniosku o rozwód 😄 I tak już marudzi że z tym myciem samochodu mnie pogięło. Ale jak jej autko jest zadbane to zachwycona. 😂 Jeśli ten K2 obsika mi pianką to super. Jak nie, to na Alledrogo ktoś sprzedaje lekką używkę pianownicy za 55zł to i taka się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aabbcc123 napisał:

@ZimnyKartofel hehe, i gdzie pojdzie?! Kazdy ma ten sam problem... ja to mam koszyk od tygodnia ustawiony i dalej kombinuje jak ograniczyć i co moge wyrzucic.

Witam w klubie. Mam dokładnie to samo...w trzech sklepach + Alledrogo. Ciągle kombinuje i na dodatek chce kupić powłokę 9H Mr.Fix - Chińska powłoka -  z Alledrogo na testy i porównać ją z SONAX Netshield (już mam) i Tenzi Ceramic Wax który już mam...od żony w prezencie. Wszystko idzie na klapę bagażnika. Dlatego właśnie chcę pianownice by porządnie przygotować lakier. "Clay Pad" tez już w koszyku. Ehhh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.