Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@chudy2355 

8 godzin temu, chudy2355 napisał:

Co myślicie o stosowaniu deironizera jako poślizg do glinki/rękawicy z glinka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałem ostatnio tego sposobu jako optymalizacja czasu pracy. Sprawdził się. Po myciu zasadniczym wrzucamy deirona na całe auto i zaczynamy glinkowac. Na elementach gdzie już deiron podsychal, to dopryskujemy sobie woda+szampon z atomizera.

Jak najbardziej wyszło ok 🙂 tylko ja używałem żelowego Deirona - SG D-Tox 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, chudy2355 napisał:

Co myślicie o stosowaniu deironizera jako poślizg do glinki/rękawicy z glinka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Z TUGą tworzą fajny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chudy2355 napisał:

Co myślicie o stosowaniu deironizera jako poślizg do glinki/rękawicy z glinka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

O ile nie masz dużo tych wtrącen metaloiczmych to okej. Bo nie widzę sensu żeby rozpuszczonym syfem jeździć po lakierze. 

Najlepiej pracować tymi lekko żelowymi z glinką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję Waszej pomocy. Z racji tego, że ostatnio rzadko jeżdżę hybrydą to dwa razy rozładował się jej akumulator 12v 😄 Niestety taka przypadłość hybryd, w salonie na teście baterii wyszło, że nic jej nie jest i po prostu za rzadko jeżdżę.
Potrzebuję kupić dwie rzeczy - starter do odpalenia i prostownik to jak jestem u teściów to na nockę sobie podepnę go.
Starter - myślałem o firmie Lemania - pytanie czy ktoś ogarnia na tyle temat że mógłby doradzić który model ew.  inny producent.
Ładowarka - potrzebuję czegoś automatycznego co podłączam i ona sama będzie kminić co ma robić czy podtrzymać, czy ładować czy regenerować - ja się na tym nie znam. Teoretycznie powinno być tak, że moc ładowarki to max 10% pojemności aku więc myślałem o ctek mxs 10, 
NOCO GENIUS G7200, i rzucił mi się jeszcze kulon902 (który ładuje prądem o wysokiej częstotliwości) i prostowniki stefpol (ale tu masa modeli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof  Jeżeli chodzi o prostowniki to takim TOP jest ogólnie ctek, używa go dużo poważnych firm. Sam dla świętego spokoju kupiłem ctek mxs 5.0 i mogę go Tobie śmiało polecić. Idealny, żeby nawet zostawić auto, które stoi powiedzmy 2tyg-2miesiące czy nawet dłużej. Mam on też funkcję regeneracji akumulatora ale to raczej na kompletne trupy i przedłuży ich działanie „na chwilę”. Znajomy ma dużo prostowników z Lidla tych małych i też robią co mają robić.

Jak mowa o starterze to osobiście go nie posiadam ale dużo osób polecało Noco Genius Boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention]  Jeżeli chodzi o prostowniki to takim TOP jest ogólnie ctek, używa go dużo poważnych firm. Sam dla świętego spokoju kupiłem ctek mxs 5.0 i mogę go Tobie śmiało polecić. Idealny, żeby nawet zostawić auto, które stoi powiedzmy 2tyg-2miesiące czy nawet dłużej. Mam on też funkcję regeneracji akumulatora ale to raczej na kompletne trupy i przedłuży ich działanie „na chwilę”. Znajomy ma dużo prostowników z Lidla tych małych i też robią co mają robić.
Jak mowa o starterze to osobiście go nie posiadam ale dużo osób polecało Noco Genius Boost.

No właśnie czytam ze prostownik to nie to samo co ładowarka i taki ctek to ładowarka, a nie prostownik :D skomplikowane to :(
Noco boostery - Dzieki, duzo dobrego o nich tez słyszałem :-)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof  Ja używam słowa prostownik/ładowarka zamiennie. Ale masz rację, że to 2 inne rzeczy. Można powiedzieć, że ładowarka to taki inteligenty prostownik. Mój stary prostownik leży i się kurzy, w dobie akumulatorów agm/efb przy systemie start/stop (nie używam) podpinam auto na noc raz na 3-4 miesiące w celu podładowania bo alternator tego nie zrobi na 100%(ładowarka też-temat rzeka). No i co 4-5 lat Wymienić aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam oddac auto do korekty i nałożenia powłoki wosku bądz kwarcu. 

Mam problem, myślę co kazać nałożyć, ponieważ w przyszłości już będę chciał dbać o auto sam i nakładać wybrany preparat samemu. 

Poleciłbym wosk bo potem tylko miękka glinka, cleaner ipa i znow wosk. Tylko jak to jest potem z myciem auta.. nie mam czasu myć co sobote pod domem, dlatego chciałbym też myć proszkiem na bezdotyku, ale teraz pytanie czy wosk zmyje/uszkodze takim czymś z myjni.. domyślam sie że tak bo zasadowe to.

 

Poleciłbym kwarc bo można na bezdotyku myć proszkiem i nie zmyję powłoki, jeśli dobrze rozumuję.

Tylko jak potem samemu z aplikacją takiej powłoki, mam uraz bo aplikowalem b1 fx protect na felgi czarne lakierowane i smugi okropne sie robiły.

Kolejna sprawa dbanie o powloke, qdeki kwarcowe ale wiadomo drogie one są..

Posze was o komentarze i pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szurszur1 napisał:

Zamierzam oddac auto do korekty i nałożenia powłoki wosku bądz kwarcu. 

Mam problem, myślę co kazać nałożyć, ponieważ w przyszłości już będę chciał dbać o auto sam i nakładać wybrany preparat samemu. 

Poleciłbym wosk bo potem tylko miękka glinka, cleaner ipa i znow wosk. Tylko jak to jest potem z myciem auta.. nie mam czasu myć co sobote pod domem, dlatego chciałbym też myć proszkiem na bezdotyku, ale teraz pytanie czy wosk zmyje/uszkodze takim czymś z myjni.. domyślam sie że tak bo zasadowe to.

 

Poleciłbym kwarc bo można na bezdotyku myć proszkiem i nie zmyję powłoki, jeśli dobrze rozumuję.

Tylko jak potem samemu z aplikacją takiej powłoki, mam uraz bo aplikowalem b1 fx protect na felgi czarne lakierowane i smugi okropne sie robiły.

Kolejna sprawa dbanie o powloke, qdeki kwarcowe ale wiadomo drogie one są..

Posze was o komentarze i pomoc

 

Jeżeli sie lubisz bawić i masz z tego frajde, bierz wosk. Programy z myjnii bezdotykowej całkiem wosku nie zmyją, ale po kilku razach pewnie nie będzie to już ten sam efekt. Wszystko zależy od tego jakie Ty masz do tego podejście, ja bym nie chciał powłoki bo po prostu lubie dobrze wysmalcować auto i jest tyle fajnych wosków których jeszcze nie używałem a chciałbym 🙂 Jeżeli zwyczajnie nie masz czasu na to, weź powłoke, ale pamiętaj, że o to też trzeba dbać, raz na jakiś czas ją odetkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aabbcc123 napisał:

@Szurszur1 jezeli nie poradziles sobie z powloka na felgach to lepiej pocwicz na woskach zanim wrzucisz powloke na lakier. Powodzenia

Ta b1 jest taka ze nie mozna najechać drugi raz na ren sam obszar przy nakładaniu bo odrazu smugi. Czy tak jest też przy powłolach na karoserie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szurszur1 cquartz dwa razy, a potem gliss jako top coat dwa razy. Mnie taki zestaw pasuje. Carpro jest srednio drogie i to mi odpowiada. Rezultat az tak bardzo nie powala, sa lepsze produkty opisane w dziale o powlokach. Filmiki producenta carpro gliss na yb sa dosc optymistyczne w porownaniu do rzeczywistosci. Nie wiem, moze zrobili mega polerke 🙂

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aabbcc123 napisał:

@Szurszur1 cquartz dwa razy, a potem gliss jako top coat dwa razy. Mnie taki zestaw pasuje. Carpro jest srednio drogie i to mi odpowiada. Rezultat az tak bardzo nie powala, sa lepsze produkty opisane w dziale o powlokach. Filmiki producenta carpro gliss na yb sa dosc optymistyczne w porownaniu do rzeczywistosci. Nie wiem, moze zrobili mega polerke 🙂

ile kosztują takie preparaty na zrobienie samochodu w203 coupe. Kupe kasy nie? nie wiem czy nie zejść na ziemię i nie woskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjki często nie będę używał więc zastanawiam sie co kupić czy reczna mestoFoamer czy może karcher k2 i pianownica pa. Na yt widziałem jeden filmik przy użyciu tej myjki i pianownicy efekt był spoko ale może ktoś jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.