Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wosk Soft99 Fusso w zestawie z cleanerem tej samej marki. Czy po użyciu cleanera powinienem przetrzeć auto IPA? Czy od razu po cleanerze nakładać wosk?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


W sumie po dotarciu dedykowanego cleanera nie musisz go wymywać, troche maskuje. Dla zwiększenia trwałości możesz wymyć ipą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Przyznam szczerze że nie ogarniam systemu 3d.

500 to najmocniejsza (coś jak clear cut albo h9)

501 do cięcia ale słabsza od 500  (takie coś jak h8)

502 do wykończenia po wcześniejszych pastach?

Dobrze rozumiem? @ShiningCar

Tak, najmocniejsza jest ACA500, następnie AAT501, później przechodzimy w pastę ONE Hybrid Compound w której zmieniamy tylko pady (też potrafi wyciąć i super wykończyć) i  AAT502.

Pomiędzy tymi pastami jest jeszcze Speed, typowe 3in1 z zawartością wosku, która potrafi na gąbce light cutting, zostawić czarne uni świetnie wykończone (z ostatnich dni passat B6).

Zarówno u nas bardzo sprawdza się połączenie 500/501 + 502 (rekomenduje też Autogeek), jako wspomagacz ONE a jeśli trzeba Speed 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowalem jedynie na menzernach starym systemem poprzednio, wiec porownanie mam tylko miedzy nimi a 3d.

Ale 3d to naprawde miazga wg mnie - to ze pasta sie nie rozmazuje po wypracowaniu i probie dotarcia jest mega. 

Po spsikaniu wipeoutem czy ipa menzerna mi sie potrafila rozpuscic i rozmazac zostawiajac jakies mazy. 

Przez co zeby sprawdzic stan lakieru musialem chwile sie nagimnastykowac zeby usunac calkiem menzerne.

Tutaj tego nie doswiadczylem. 

Uzywalem 3d 502 na zoltym niskim padzie boskiego i usunalem wszystkie swirle, holosy czy cokolwiek tam bylo. 

Mysle ze pozostalosci po 2 letniej powloce rowniez usunalem. 

W koncowych przejazdach zmniejszalem predkosc i docisk, lekko przyspieszajac ruch i lakier jest super wykonczony 😉 
 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ShiningCar napisał:

Tak, najmocniejsza jest ACA500, następnie AAT501, później przechodzimy w pastę ONE Hybrid Compound w której zmieniamy tylko pady (też potrafi wyciąć i super wykończyć) i  AAT502.

Pomiędzy tymi pastami jest jeszcze Speed, typowe 3in1 z zawartością wosku, która potrafi na gąbce light cutting, zostawić czarne uni świetnie wykończone (z ostatnich dni passat B6).

Zarówno u nas bardzo sprawdza się połączenie 500/501 + 502 (rekomenduje też Autogeek), jako wspomagacz ONE a jeśli trzeba Speed 😉

Pasty 3D dociera się coś jak różowego megs d300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze im dluzej dam pastom 3D  czasu na zaschniecie (test palca 😉 ) tym latwiej to dotrzec Robie np. 2 elementy naprzemiennie i jak jeden podsycha to dzialam z drugim , dotarcie potem banalne ... a 502 doslownie dociera sie jak slawny Red 

 

PS: tylko jak tu zyc i nie sprobowac H9 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor ja smigam Na lare - epl 62. Pady Booski total na 4 biegu ( nie licze ile przejazdów ) aż do delikatnej mgiełki później zejście na 3 bieg jeden przejazd i przecieram fibra 😁

O kurde sory nie wiem jak przeczytałem ale myślałem że chodzi o HD speeda. Zapomnij o moim poście 😁

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfgang deep gloss paint sealant , czy położenie go  na wolfgang finishing glaze jest odpowiednim połączeniem ?  Jeśli nie , to proszę powiedzcie na jaki produkt z Wolfganga go się nakłada ? 

-Auto będzie po korekcie , czy ten dgps wytrzyma jako samodzielne zabezpieczenie realnie z dwa miesiące ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gardor napisał:

@ShiningCar i inni jak najlepiej pracować z pasta 3D one HD na maszynie DA. Macie jakiś sposób chodzi mi o obroty i długość wypracowywania. Myśle o tej paście jako do jednoetapowego odświeżania ze średnia gąbką jak żółty NAT. 

Mnie osobiście 3D One rozwaliła na łopatki. Siła cięcia na tyle mocna, że byłem wstanie zrobić korektę na bardzo zmęczonym lakierze UNI Skody. Wszystkie kombinacje past na tym lakierze nie dawały sobie rady, pastę rollowało w momencie gdy lakier zaczął się lekko nagrzewać. Sięgnąłem po 3D One i to był strzał w 10.

Początkowo wycinałem na padzie z mikrofibry od LC ale zostawał delikatny haze. Sięgnąłem więc pod pady Total od Booski i już resztę korekty wykonałem taką kombinacją. Pracuje na dwóch maszynkach DA - jedna o skoku 12mm druga 21mm. W zasadzie lakier wg mnie nie wymaga finishu bo nie widać ani holsów ani haze. 

Mnie ta pasta kupiła i sięgnę po butle 1kg.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16282]etrone[/mention] Leather Oil od Carchem jest mistrzem w nawilżeniu. Co prawda w moim odczuciu zostawia skórę dość błyszczącą, co nie wszystkim może się podobać ale to tylko mały detal.

Ostatnio miałem okazje nakładać tłusto 3krotnie co 24h i troche sie błyszczało wiec potem 4tego dnia lekko wyczyściłem jeszcze raz cleanerem od Kecav wersją light, a na to poszło zabezpieczenie od carchem tez.
Mysle ze 95% zostało wchłonięte a cleanerem tylko zmyłem to co sie nie wchłonęło. Tak sobie założyłem.
Skóra ewidentne o wiele bardziej miękka niż przed zabiegami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor pasty z systemu 3D są również bardzo wydajne.

Niewielka ilość na pad, jeśli nowy, możesz delikatnie zwilżyć np Final Touch, rozprowadzasz, wypracowujesz, delikatna mgiełka i ściągasz mikrofibrą.

Wszystko wychodzi w praktyce, ale z tymi pastami raczej się nie namęczysz, odwrotnie, przyjemność z pracy jest spora 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.