Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
11 minut temu, sparco0 napisał:

@turzol  bardzo dziękuję za szczegółowe informacje

Miał ktoś do czynienia z shiny garage scan inspection?

 

tak ja mam fajny wymywacz ładnie pachnie nie odparowuje za szybko 🙂 ale jednym z najlepszych jakie uzywalem to Ultracoat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem właśnie w podróży po auto dla teścia.
Będzie to hr-v 2018
Zakupiona będzie w salonie ale z przebiegiem 3k km. Pytanie zasadnicze, czy przy myciu i przygotowaniu jest sens glinkowac auto czy dekontaminacja chemiczna? Auto będzie miało jakieś 4k km gdy się nim zajmę.
No i myślę później o jakimś delikatnym finishu, może one step. I powłoka FX lub spróbuję TS MOONLIGHT.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Arkadio_Gdansk no skoro bedziesz chcial zrobic One stepa to raczej musisz go potraktowac chemia. Czy ma 3 tys km czy 0 km to auto i tak ma w sobie opilki metalu. Lapie je podczas transportu auta z fabryk do salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, T2Maciek napisał:

Siema. Kupiłem nowy odkurzacz puzzi 10/1. Tak się zastanawiam zamierzam go używać w garażu gdzie mam spadek czyli sprzęt będzie pochylony w jedną bądź drugą stronę czy to bd wpływać na jego zużycie ? Heh nurtuje mnie to pytanie . 

Jeszcze jedno wyczytałem że woda max 60 stopni. Jakiej używacie zimniej czy jednak grzejecie ? Dzięki pzdr

Im cieplejsza woda tym chemia działa mocniej.

Pochylenie będzie miało znaczenie tylko przy minimalnym stanie wody. Zobacz w którym miejscu zasysa płyn w zbiorniku i ustaw odkurzacz w tę stronę, w której płyn będzie przechylał się na rurkę zasysającą.

21 godzin temu, T2Maciek napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Nie no dekontaminacja koniecznie, chodzi tylko o to czy można zrezygnować z klasycznego glinkowania.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Na nowym aucie bym sobie glinke odpuscil,nigdy nic nie sciagnelem a jak ktos wprawy nie ma to i mikro rys moze narobic,chemiczna dekontaminacja jak najbardziej natomiast 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem wczoraj paste 3d 502 na zoltym padzie polishowym - ta pasta to jakies nieporozumienie. 
Dociera sie jak jakis latwy wosk!

2 elementy jeszcze wymywalem wipeoutem ale pozniej stwierdzilem ze nie ma sensu - zero maz czy hologramow. 

Odswiezylem cale auto wieczorem na luzie.

Mozna w ten sposob stosowac te pasty ? Bez wymywania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, etrone napisał:

Bez wymywania ?

nie można żadnej pasty stosować bez wymywania (oczywiscie nikt nikomu nie nakaże ani nie zabroni) ale  każda pastę wymywamy

 

Jedynymi pastami jakimi sie nie wymywa to AIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@etrone psikamy na mikrofibrę i wymywamy i żeby lakier nie był ciepły

2 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Jak nie kładziesz na to powłoki to bym nie wymywał.

a jak kladzie wosk to co ma nie wymywać bo to nie powłoka??.

raczej nikt nie robi korekty żeby zostawić lakier bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja malymi krokami przygotowywuje sie do powloki. 
Chodzi mi o doprowadzenie lakieru do idealnego stanu. Chce klasc za tydzien - dwa powloke i 2 dni przed wyjalowie lakier ( wipe out + mc kee's coat prep polish ).

Chodzilo mi bardziej o inspekcje stanu lakieru. 

Przy pracy na menzernach ( 2500/3000 itd ) problemem bylo odroznienie mazow z pasty od holosow. I tak docieralem, odtluszczalem a i tak gdzieniegdzie sie przeciagnelo troche tluszczu i byly jakies mazy / hologramy.

A tu chodzi mi czy po dotarciu tej pasty faktycznie widac juz stan lakieru, bo wychodzi mi ze tak ale niemoge uwierzyc jakie to sie latwe teraz zrobilo 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BiałyGTi napisał:

@etrone psikamy na mikrofibrę i wymywamy i żeby lakier nie był ciepły

a jak kladzie wosk to co ma nie wymywać bo to nie powłoka??.

raczej nikt nie robi korekty żeby zostawić lakier bez zabezpieczenia.

Kładę wosk na pastę.

Tak, tak... Wiem że tak się nie robi po detailersku, to nie według sztuki, itd.

Tylko jaki jest sens wymywania tej pasty? Że wosk się nie przyjmie? Że pasta wypełni rysy?

Wosk potrafi dobrze siedzieć na pastach (nie wiem jak akurat jest w przypadku 3d).

Stan lakieru zna bo zrobił inspekcje.

Więc po co wymywac?

Nie mówię że zawsze robię kanapkę i jeżeli to ma być przygotowanie pod powłokę to konieczne wymycie i to nawet nie jednokrotne ale jak dla siebie odświeżacz auto, chcesz zarzucić wosk, zrobiłeś inspekcje na wybranym elemencie i wszystko jest ok, to nie widzę sensu wymywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Zdroja0 no tak jak pisalem nikt ci nie nakarze jej nie wymywać ja tylko napisalem jak sie powinno robic 😛 ja osobiscie zawsze wymywam czy wosk czy powloka lepiej sie trzyma na wymytej jalowej powieszchni. Dotarta pasta zawsze cos po sobie zostawia nawet jak nie ma mazow holsow to emulsja zawsze gdzies siedzi w porach. Szczeze mowiac to nie zastanawialem sie nigdy czy wosk krócej a moze dluzej może poleżeć na tylko startej pascie.

Ja osobiscie wymywam wszystko bo nie raz mialem sytuację  ze blotnik, drzwi  wychodzily tak samo a tylne drzwi badz klapa juz inaczej mimo ze ta sama kombinacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@Zdroja0 no tak jak pisalem nikt ci nie nakarze jej nie wymywać ja tylko napisalem jak sie powinno robic 😛 ja osobiscie zawsze wymywam czy wosk czy powloka lepiej sie trzyma na wymytej jalowej powieszchni. Dotarta pasta zawsze cos po sobie zostawia nawet jak nie ma mazow holsow to emulsja zawsze gdzies siedzi w porach. Szczeze mowiac to nie zastanawialem sie nigdy czy wosk krócej a moze dluzej może poleżeć na tylko startej pascie.

Ja osobiscie wymywam wszystko bo nie raz mialem sytuację  ze blotnik, drzwi  wychodzily tak samo a tylne drzwi badz klapa juz inaczej mimo ze ta sama kombinacja. 

to tylko sie wtrace jak uzywam przed woskiem auto glym SRP to tez musze a raczej powinienem go wymyc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, lodowa napisał:

to tylko sie wtrace jak uzywam przed woskiem auto glym SRP to tez musze a raczej powinienem go wymyc ? 

Srp to Aio a tak jak pisałem AIO sie nie wymywa bo jaki to by mialo sens ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lodowa napisał:

to tylko sie wtrace jak uzywam przed woskiem auto glym SRP to tez musze a raczej powinienem go wymyc ? 

nic nie musisz, 

to teraz odpowiedz nam na pytanie co się stanie jak po użyciu SRP

1) bezposrednio położysz na niego wosk ?

2) wymyjesz srp, i dopiero położysz wosk ?

10 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Jedynymi pastami jakimi sie nie wymywa to AIO

Nie do końca, Meguiars pozwala kłaść bezośrednio wosk na ultimate compound i ultimate polish. UC potrafi bardzo długo maskować hologramy i swirle, właśnie po to jest tam pełno olejków/fillerów. 

Część past finishowych różnież pozwala przejść od razu do etapu lsp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost napisalem ze nikt nikomu nie każe ani nie zabrodni, napisalem jak sie powinno robic.  A jak kto zrobi to juz jego indiwidualna sprawa 😛 nie wymyje ok wymyje tez ok nie moj interes

Ja pasty zawsze wymywam czy to finish czy inne. 

8 minut temu, ghost napisał:

Część past finishowych różnież pozwala przejść od razu do etapu lsp.

 

Powloka to tez lsp i polozyl bys na paste ?? Skoro producent pozwala ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko

Jaka glinka do bmw???

Mam biala od shiny ale nie daje rady

Mam glinke na mikrofibrze od adbl i sam nie wiem

Mam jakas niebieska i jest super, tyle ze sie skonczyla... 😉

 

Dodam ze auto min 10h stoi ok 100m od torow 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.