Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, z racji nawału obowiązków trochę wypadłem z tematu i rzadko śledzę forum i nowości.

Ostatnio przesiadłem sie do Mini Clubman'a który ma sporo plastików zewnętrznych i tutaj zastanawiam się nad dressingiem do nich. Autem robię dość spore przebiegi ok 4k km miesięcznie, dlatego szukam czegoś trwałego i tutaj pytanie - autko pewnie będzie pieszczone tak co 2 tyg (a w miedzy czasie tylko bezdotyk) i zastanawiam się jaki dressing zakupić aby nie wychodziły białe ślady po deszczu i był jednocześnie trwały żeby wytrzymał te 2 tyg., a może lepiej po prostu nałożyć powłokę Gyeon Q2 Trim Kit?

 

Drugie pytanie jaki środek do szybkiego odświeżenia/czyszczenia tapicerki przy regularnej pielęgnacji auta - ADBL Bonet/Excede Encapsulator Cleaner/SG Extra Dry Fabric, a może jeszcze coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson tak nie mam odkurzacza, planuje regularnie dbać i odświeżać tapicerkę metoda bonetowania.

A powiedz mi CarPro dlux jakie wykończenie zostawi matowe/świecące, przyciemni coś, czy w ogóle zostawi neutralny efekt i tylko zabezpieczy plastiki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm dlux znacząco przyciemnia, co mi się bardzo podoba. Efekt mocniejszy i trwalszy niż po TS Moonlight. Po nałożeniu powierzchnia jest tłusta i świecąca (fota nr 1), jednak po dotarciu uzyskujemy trwały, przyjemny mat (fota nr 2):good:

dlux_przed.jpg.9590d2f8b8ace2911e4b6fe9ec6fcb54.jpgdlux_po.jpg.159720235b70cdc2abe4aec2bc570c61.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamykmm napisał:

A powiedz mi CarPro dlux jakie wykończenie zostawi matowe/świecące, przyciemni coś, czy w ogóle zostawi neutralny efekt i tylko zabezpieczy plastiki? 

Zależy od rodzaju tworzywa. Ale tak jak napisał @paperson oba przyciemnią.

Moonlight jest trwały, a dlux jeszcze trwalszy. 

Na połyskujących grillach nadal zostaje połysk. Na matowych i chropowatych moonlight ożywia kolor ale wykończenie jest neutralne.

Choć produkty różne to oba spełnią Twoje oczekiwania.

Dlux dłużej zapewni lepsze hydro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczyścić Karchera. Mam kran w garażu z którego leci czasem trochę rdzy. Mam filtr na Karcher ale mam wrażenie że trochę się dostało do środka bo czasem zanim zalapie nie załącza się tylko buczy trzeba z włącznika go wyłączyć i włączyć. Ktoś może robił jakieś płukanie ? Macie jakąś radę na ta rdzę ? Karcher k5.5 jubille

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szwagier oddał auto do studia detailingowego, powłoka itp. Niestety nie jest zadowolony, gdyż przez kropelki na ciemnym aucie ciągle wszystko widać.
Ogólnie to szuka teraz jakiejś "suszarki", którą mógłby oblecieć auto po każdym spłukaniu na bezdotyku. Ogólnie cyrk, śmieję z niego, że włożył kupę kasy a bardziej się pitoli ze wszystkim jak wcześniej 🤣 Po bezdotyku nie wysuszy ręcznikiem, bo wiadomo, że lakier tylko opłukany (sama woda, bez proszku).
I tu pytanie, co może nałożyć na powłokę, co by dało mu dobry zrzut wody? Gyeon Wet Coat, Koch Chemie Protector Wax - coś z tych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, T2Maciek napisał:

Jak przeczyścić Karchera. Mam kran w garażu z którego leci czasem trochę rdzy. Mam filtr na Karcher ale mam wrażenie że trochę się dostało do środka bo czasem zanim zalapie nie załącza się tylko buczy trzeba z włącznika go wyłączyć i włączyć. Ktoś może robił jakieś płukanie ? Macie jakąś radę na ta rdzę ? Karcher k5.5 jubille

Pozdro

 

Samochodowa płukanka do chłodnic? Pamiętam że swego czasu ktoś pisał o tym że na zimę zalewał myjkę płynem do chłodnic żeby nie zamarzła stojąc w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby orientacyjny koszt renowacji skórzanego fotela kierowcy w E39 (szpachla, lakierowanie, ewentualnie mała wstawka) + jakieś małe zaprawki na reszcie foteli? Ktoś oddawał auto na taką usługę? Sam się za to nie wezmę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś jest z Wałbrzycha i mógłby obejrzeć dla mnie auto?  https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-2-3-170-km-highline-gwint-xenon-navi-szyberdach-5-drzwi-gti-ID6BsCYy.html

Oczywiście odwdzięczyłbym się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów pytanie czy ktoś z was korzysta z lamp LED konkretnie opraw hermetycznych ze świetlówkami LED ? 

Potrzebuje doświetlic stanowisko i nie wiem czy kupić takie oprawy 2 szt za 77,80 czy założyć zwykłe oprawy 60x60 ze starterami. Moje pytanie brzmi czy ledy faktycznie dają mocne światło jak piszą 4000lm ? Pomocy panowie bo nie moge się zdecydować. Pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pablo15005 napisał:

Mam w domu tą kaszane... Na innej aukcji kupiłem aż trzy sztuki i aby zastąpiły żarówkę led (odpowiednik 80 wat) to chyba bym musiał wszystkie trzy założyć. 

Nie warto! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te ledy są nie warte uwagi. ? 

Znalazłem takie coś http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7385623852

Ale one działaja na takich samych diodach jak te wyżej. 

Czyli  kupić zwykle oprawy rastorowe 60x60 to będzie najlepsze rozwiązanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, T2Maciek napisał:

Dał mi takie same lampy o których chłopaki napisali wyżej że kit. 

Poleca bo sam sprzedaje.

Po 1) Polecalem ci ale moc 50 W 🙂 a "chłopaki wyżej" polecali Tobie oprawy 36W 🙂 wiec różnica w mocy znacząca. Polecam Ci też oprawę w barwie neutralnej bo najlepiej świeci i oddaje wszystko

Po 2) Jeśli do mnie bijesz, że sprzedaje, to jesteś w błędzie. Poleciłem Ci bo sam kupiłem takie w tym miesiącu i zakładałem u siebie w garażu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.