Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie używając produktów typu Wet protector albo SSW mogę postapic nastepująco:

1. Mycie auta

2. Spryskanie preparatu

3.Dokładne spłukanie produktu

Chodzi mi o pominięcie wycierania do sucha. Zda to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
22 minuty temu, DaV napisał:

Panowie szybkie pytanie używając produktów typu Wet protector albo SSW mogę postapic nastepująco:

1. Mycie auta

2. Spryskanie preparatu

3.Dokładne spłukanie produktu

Chodzi mi o pominięcie wycierania do sucha. Zda to egzamin?

nie, zostawać będą większe lub mniejsze spoty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DaV napisał:

Panowie szybkie pytanie używając produktów typu Wet protector albo SSW mogę postapic nastepująco:

1. Mycie auta

2. Spryskanie preparatu

3.Dokładne spłukanie produktu

Chodzi mi o pominięcie wycierania do sucha. Zda to egzamin?

Ja Wet Proector używam na myjni bezdotykowej i nie wycieram do sucha. Nie zauważyłem żadnych zacieków. W przypadku Wet Protector ważne jest, aby dobrze go spłukać z lakieru.

SSW jeszcze nie przetestowałem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ziółas napisał:

Co daje mocniejsze przyciemnienie? i drugie pokrewne: Dla tych, którzy mieli kontakt z oboma kosmetykami, ktory wam lepiej przypadł do gustu za całokształt?
ADBL WOW czy Good Stuff Black Panther

Wow przyciemnia mocniej. Co do gustu... to sam musisz zdecydować. Każdy dressing siada inaczej na innym plastiku. To co u mnie będzie fajnie wyglądać u Ciebie może się świecić jak przysłowiowe psie jajca. Jeśli nie lubisz połysku, a przy adbl jest szansa, że będzie (u mnie akurat się nie świeci) to weź Detailer's Magic Interior Magic. Przyciemnia plastiki mocniej niż Black Panther czy Funky Witch Mademoiselle a mimo to jest matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 dzięki za odpowiedź :)
wiem, że kosmetyki a zwłaszcza dresingi mogą być różnie odbierane przez różne osoby a)inne wymagania co do wykończenia b)różne plastiki w samochodzie
przejrzę ofertę sklepów, zobaczę gdzie maja wszytsko co potrzebuje i na koniec dobiorę dresing z ich oferty. Na razie kryterium jakie mam przy wyborze kosmetykó to pojemność, ponieważ chcę jak najwięcej testować,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używa ktoś ten LINK separator w wiadrze "castorama" ? Wejdzie na wcisk 26cm? 

 Sprawa wygląda tak, iz nie wiem czy brać mniejszy 23.5 cm ale z regulowanymi rozpórkami (LINK 2), czy ten podesłany wyżej sztywny na średnicą 26 cm?
Zmierzyłem wczoraj średnice wiadra i jest tak jak widzicie, 25 cm:o
DSC_6646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, używa ktoś ten LINK separator w wiadrze "castorama" ? Wejdzie na wcisk 26cm? 

 Sprawa wygląda tak, iz nie wiem czy brać mniejszy 23.5 cm ale z regulowanymi rozpórkami (LINK 2), czy ten podesłany wyżej sztywny na średnicą 26 cm?
Zmierzyłem wczoraj średnice wiadra i jest tak jak widzicie, 25 cm:o
 

ja mam od nich ten regulowany i jest git malinka.

1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Sprawa wygląda tak, iz nie wiem czy brać mniejszy 23.5 cm ale z regulowanymi

zrobie ci fotki w wiadrze dzis jak to wyglada. to wstrzymaj sie do 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Moriente napisał:

Minimalna temperatura otoczenia podczas prac przy samochodzie? Mycie, glinka, wosk

 Przy myciu i glinkowaniu temperatura jest nieistotna - byle woda nie zamarzała w w wiadrach i na karoserii. Jednak przy chemii temperatura ma znaczenie - gdy będzie zbyt niska, proces np. woskowania będzie trwał dłużej (wysychanie wosku/odparowywanie rozpuszczalników), a docierania/polerowanie może być mordęgą. Poza tym proces wiązania wosku z powierzchnią lakieru może być utrudniony/niewłaściwy. Na to wszystko ma też wpływ związana często z niskimi temperaturami wyższa wilgotność powietrza.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ghost napisał:

przy myciu byle na plusie, ale z glinką gorzej bo potrafi robić się twarda

Glinka co panel na dosłownie kilka sekund do pojemnika z ciepłą wodą i jest ok.

16 godzin temu, Ziółas napisał:

Co daje mocniejsze przyciemnienie? i drugie pokrewne: Dla tych, którzy mieli kontakt z oboma kosmetykami, ktory wam lepiej przypadł do gustu za całokształt?
ADBL WOW czy Good Stuff Black Panther

W Maluchu? I tak się będzie błyszczeć - kwestia dość wtórna ;) Choć ja bym poszedł w bardziej matowy, żeby to chociaż trochę zniwelować, czyli Good Stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2017 o 14:47, grabek246 napisał:

 

W dniu 26.12.2017 o 18:26, e36ace napisał:

Carchem tfr czyli zasadowe apc też usunie każdy wosk a kosztuje 1/3 ceny AB

 

Tak sobie myślę.... To mi wygląda trochę na taki cleaner + IPA/wipe out. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.