Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na leona kombi spokojnie mieszczę się w 1.5l. Nawet zostaje. Nie przesadzajmy że opryskiwacz jest uciążliwy w pompowaniu. Pompuję raz i wystarcza na całe auto. Uciążliwe jest pompowanie pianownicy co element.

5 godzin temu, Domel napisał:

Z tego co pamiętam z zeszłego roku to tak, 15l na auto.

Miałeś na myśli półtora prawda? Pytam bo niektórym pół litrowe ssw ledwo na auto starczało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z myjki przed chwilą.
Zabrałem 1 raz w tym sezonie Citrusa na bezdotyk (stężenie jak zawsze 1:20 i oprysk) i już wiem ze muszę dokupić jeszcze 1l na sezon 😉  Jest mega!

@lodowa ja przykładowo męczę już drugi sezon budżetowy opryskiwacz z kaufa.
Do takiej zabawy jest idealny. Daje naprawdę fajną mgiełkę no i cenowo spoko. Nic więcej nie potrzeba.
2018-11-22_15h08_20.png.347c7a9e2911a0ee9217b2460beedac1.png

Z tym, że nie wiem jak tam z dostępnością aktualnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 18:24, kusiu napisał:

Czy z marolexa Axel 3000 można zrobić opryskiwacz? Jest to tylko kwestia dyszy czy więcej grzebania?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Wyciągasz sitko spod dyszy a z wężyka w zbiorniku zdejmujesz króciec napowietrzający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

@lodowa ja przykładowo męczę już drugi sezon budżetowy opryskiwacz z kaufa.
Do takiej zabawy jest idealny. Daje naprawdę fajną mgiełkę no i cenowo spoko. Nic więcej nie potrzeba.

Też go mam tyle że wcześniejszą wersje z trochę inna butlą no i kosztował chyba coś około 15zł. Za tą cenę faktycznie dobry sprzęt, używany co jakiś czas z APC albo ostatnio własnie z Citrusem. Manometr ciągle działa tyle że ten zawór do spuszczania powietrza jest dość delikatny i nie radze go używać bo może później przepuszczać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swój opryskiwacz w Castoramie. Już drugi sezon leci z citrusem na bezdotyku, "domył" dziesiątki razy moje auto i nadal działa, a kosztował chyba 12 zł. 1.5l starcza mi na mercedesa vito bez dachu i szyb.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 kupilem w tamty roku taki sam. Zresztą chyba pamiętasz sam ci go doradzałem. Uzywam go też do Pre-Spray'a jak piorę tapicerki. Jest świetny, ale jeden minus jak już jest tak końcówka chemi... jakie 0,5l wody to słabo zasysa z dna i pluje lekko spienionym produktem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba SG zrobiona na 2 pacjentach z domu. Na jednym zrobiłem: PA - 100ml i 900ml wody. A drugie auto oprysk litr wody i 25ml. Na pianę szkoda produkt jest domyte itp. ale są jakieś niedociągnięcia. Po oprysku czysto ! Dla mnie rewelacja. Na jednym autku FK1000 na 2 powłoka. Nic nie ucierpiało wręcz powłoka odżyła - ładniejsze krople.

Shiny Garage - dobra robota !!!

 

Cartec Exterior Clean XL 1L - czy ktoś porównywał do SG ponoć równie skuteczny i bezpieczny a cena zdecydowanie niższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 10:28, Dreamer42 napisał:

Ja używam nr 3 i mi się najlepiej chwali z citrusem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz podać nr tej żółtej dyszy. Są u nas w OBI to może j ą kupie.

A jak by spisywała się dysza od glorii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zima za pasem i dostaje dużo zapytań na PRIV jaki opryskiwacz 😉

Także odpowiadając najprościej i z mojego doświadczenia to opryskiwacz @MarolexSerwisMarolex Master 2000 - dostępny w Obi lub AleDrogo

Mam dwie wersję - starą i nową. W nowej poprawili rurkę i dołożyli obciążenie. Wymienne dysze dalej aktualne. Dla mnie najlepsza to żółta 110st.

 

IMG-0381.jpg

Nowy po lewej, stary po prawej.
IMG-0386.jpg


IMG-0387.jpg


IMG-0388.jpg


IMG-0390.jpg


IMG-0391.jpg


IMG-0392.jpg

Mówimy tutaj o OPRYSKIWACZU - NIE PIANOWNICY ! TO jest bardzo duża różnica. Opryskiwacz pryska wodą z roztworem chemii, pianownica robi pianę.

Citrusa można używać w tych dwóch kombinacjach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Fredi88 napisał:

A nie odwrotnie? Tego z prawej pierwsze widzę. Mam ten z lewej i do oprysku jest świetny. Używam go głównie z SG CO.

Przepraszam 😛 pomyłka - poprawiam 😉 Czyli jednak ludzie czytają uważnie co piszę 😄 nice 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Domel napisał:

MarolexSerwisMarolex Master

A to nie jest opryskiwacz ogrodowy? Jak on sobie da radę z chemia? 

 

Myślałem żeby kupić teraz EPOCA ALFA TEC. Aktualnie posiadam Kwazary 2L i 1L i średnio mi ich „budowa” pasuje.Dużo ich nie używam(przez wyżej wymieniony powód) wiec nie wiem jak z ich trwałością na chemię po dłuższym czasie używania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.