Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kusiu napisał:

jakieś sprawdzone sklepy stacjonarne?

OBI, lub sklepy ogrodnicze z twojej okolicy.

14 godzin temu, Patryk14 napisał:

Ja używam marolexa 1.5l z dyszą herbicydową jak do pianownicy (110 stopni) i działa to według mnie lepiej niż na tej żółtej oryginalnej końcówce.

Też ostatnio założyłem taką dyszę do M Ergo, po tym jak mi prawie nie starczyło 1,5l mieszanki na 5008. Testy wanienne pokazują, że to dobry ruch. No ale muszę sprawdzić to na bezdotyku 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeprowadziłem testy końcówek do marolexa i już wiem jak to z nimi jest.
Zacznijmy od tego jak przeprowadziłem ten krótki test.
Każda końcówka dostała swój litr wody.
Każdy Marolex z odpowiednią końcówką został napompowany 60 razy na start.
Po upływie 40 sek dobiłem 30 razy, a po 1 min 35 sek kolejne 60 razy.
Wyniki
Zielona końcówką nr 4- 2 min 10 sek
Żółta końcówka nr 3- 1 min 45 sek
Żółta końcówka nr 2- 1 min 20 sek
Niebieska końcówka nr 1- 40 sek
Wnioski można sobie samemu wyciągając. Najlepsza końcówka nr 4, lecz pokusił bym się używania nr 3 z powodu szerszego oprysku.
Pozdrawiam. :Def6a5f7861b64f0eaf9fea34b5434112.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny teścik z pianownicą PA, stężenie 1:5.

Na wcześniejszym filmiku stężenie 1:10 i piana wodnista, popełniłem czyszczenie pianownicy, wyczyszczenie sitka, zmieniony przewód/wąż ma kerchera 8m -przedtem jechałem na wężu z techkara 15m z grubszą średnicą i ciśnienie niestety słabsze co odbiło się na jakości piany.

Na rumaku kończące się fusso w dolnych partiach budy, aplikowałem pianę dwa razy i za drugim też jeszcze zbierało. Domyło elegancko, ale klasycznie film brudu pozostał.

 

 

 

 

Zauważyłem, że pianka lepiej zabiera brud jak się zmoczy lakier (wiem, że dziwne), stężenie 1:5 z pianownicy PA jest idealne i na takim będę pracował. Na aucie siedzi kwarc i tu widać przewagę względem wosku.

Przy tym stężeniu SG zmiażdżył ValetPro Citrus Pre-Wash, został minimalny film brudu i czystym też bym go nie nazwał. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
55 minut temu, rygryss napisał:

Przy tym stężeniu zmiażdżył ValetPro Citrus Pre-Wash

Nie zrozumiałem sentencji, kto kogo zmiażdżył ? Citrus zmiażdżył ValetPro czy Valet Pro Citrusa ? Czy VP brud ? Nie czepiam sie, tylko po prostu nie do końca rozumiem co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, rygryss napisał:

SG zmiażdżyło VP

aha git.

No warto po eksperymentować ze stężeniami. Ja ostatnio walcuję KOCH'A GS - i efekty jak na emulsje PRE-WASH'a - git gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dodam coś od siebie w temacie tego prewasha. Auto mialem juz nieźle zasyfione. Nie myte chyba od 28 grudnia. Gruby film drogowy i sól zaschniete na moim lakierze. Garażuje pojazd w domu. Garaż ogrzewany. 

Dzieki otrzymanej próbce od @paperson(wielkie dzięki 😊👍) rozrobilem produkt w opryskiwaczu ogrodowym 50ml +1000ml ciepłej wody. Ledwo starczylo na moje 407,ale jakos dalem radę. Akcja na bezdotyku. Opryskane auto. Flegi dostaly też Citrusa plus pedzelkowanie. Odczekane 4 minuty i porządne płukanie.

Dodam że na aucie leży coli 476s i na nim ostatnio wylądował SSW. 

Efekty: 

Na poczatku, po 1 plukaniu dachu, mowie kurde,  co taki slaby efekt hydrofobowy🤔 ale jak już porzadnie wyplukalem Citrusa to SSW kropelkowal jak szalony!

Klapa tylnia i zderzak tylni domył się według mnie w 80%. Zadawalajacy efekt

Drzwi boczne a szczególnie doły, od listew w dół zostal film drogowy. Według mnie domyte tak na 70%. Widzialem jak ten brud i sól schodziła z cisnieniem wody😁 

Podsumowanie:

Jakbym mial wiecej gotowej mieszanki i spryskal obficie doły drzwi, to byłby może lepszy efekt. Może tez mogłem poczekać dłużej i obficej opłukać auto.

Myślę, że jak na szybkie akcje (opłukanie auta po ciężkiej trasie, z soli, brudu) jest to produkt bardzo dobry. Nie zrobił wrażenia na kanapce coli 476s +SSW. Auto nawet odzyskalo delikatny blask, mimo że to tylko bezdotyk. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu w temacie QD wstawiłem fote z opisem iż zrobiłem długodystansowe porównanie Sonax BSD vs @ADBL SSW na masce rodzinnego Scenic'a.
Ktoś pomyśli dlaczego pisze w tym temacie?

DSC_0076.jpg&key=db39112cf5affb1d6e191e9

Minęło 7 dni i auto przejechało równo 100 km. Czyli można powiedzieć sama rozgrzewka dla obu 'mocarzy' i dopiero zaczynamy całą zabawę.
Sobota rano hmm... :o myśle zobaczę jak oba produkty poradzą sobie z SG Citrus Oil ( ciepła woda + stężenie 'książkowe' 1:20), ale z delikatnym dotykowym roztarciem rękawicą.

DSC_5653.jpg

Po spłukaniu maski....JEDNA WIELKA TAFLA :shock: Zero kropelkowania na całej masce. Zarówno strona BSD i SSW.
Po testach @Domel'a z jego maską i różnymi kombinacjami stężeń, nie spodziewałem się aż takiego killera w stężeniu 1:20 i dotykowym myciu. 
DSC_5657.jpg

Tutaj jeszcze jedna fotka błotnika gdzie specjalnie nie aplikowałem SG i nie było żadnego kontaktu z produktem. Ewidentne pionowe odcięcie.
DSC_5659.jpg

Wniosek:
Wiedziałem ze Citrus Oil to mocny środek, aplikowałem go chyba z 7-8 razy, ale zawsze był to sam oprysk (1:20) i spłukanie pod ciśnieniem.  Ładnie domywa, zmiękcza brud, odtyka wosk , ale teraz już wiem ze przy kontakcie bezpośrednim i nawet lekkim roztarciu produktu jest to naprawdę mocny zjadacz LSP.

Wg mnie to również swoje rodzaju plus tego produktu, ponieważ miałem brać dedykowany mocno odtłuszczający FX PROTECT Shampoo pod grubsze przygotowanie, a teraz już wiem ze zastąpi mi go SG Citrus Oil :good:

Po osuszeniu maski nie pozostało nic jak od nowa 50/50 i jedna strona BSD druga SSW :)  

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie zjadło oba produkty ale tak jak już było powiedziane w innym temacie przy użyciu dotykowym robi się z niego killer dla LSP. Również planuję go dodać do szamponu przy myciu na 2 wiadra w celu odetkania powłoki a podobnie jak ty przymierzałem się do zakupu FX protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Po osuszeniu maski nie pozostało nic jak od nowa 50/50 i jedna strona BSD druga SSW :)  

nawet po myciu szamponem nie było nic z LSP ? totalnie nic ? tafla ? zer ? nul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grzechu23 napisał:

Po wypłukaniu SG już nie myłem maski szamponem. Była jedna tafla, więc wysuszyłem i wleciał ponownie BSD, SSW.
Moze jakbym ruszył szamponem to coś by wskrzesił ale ręki nie dam.

Nawet niekoniecznie po myciu szamponem. Czasem przy myciu jest tafla, a dopiero jak wytrzesz do sucha i jeszcze raz spryskasz wodą to są kropelki ;)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pytanie do zwolenników piany AB MAGI - czy to ta wersja ?

Czy to tą uznajecie i uważacie za lidera pian ?

Bo jest kilka rodzajów i chcę użyć tej właściwej do testów :)@rygryss tą używasz ?

2018-01-30 19_25_23-AutoBrite Magifoam 500ml mocno skoncentrowana piana aktywna do mycia wstępnego.png

 

 

2018-01-30 19_34_35-Autobrite Magifoam skoncentrowana 1_100 piana aktywna pH Neutralne 500ml - Mr Cl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja wciąż testuje. @Arkeolowy uzywa od dawna to moze się wypowie.

To co mi sie podoba w Kochu to "kleistość" - wyraźnie widać że klei sie do lakieru (z opryskiwacza) jak szalony. A to ma duże znaczenie w domywaniu bo tak łatwo nie spływa.

 

Trzeba nowy temat założyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.