Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2020 o 10:03, grzegmis napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

O citrus oil myślałem jako pre wash do części napędu brudnych ze smaru - rozumiem ze jest zbyt agresywny

emoji108.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może nie agresywny ale pewnie po jakimś czasie dla tych elementów nie będzie to za zdrowe. Też o SGCO myślałem ale odpuściłem. Teraz ogarniam rowery Pianą Sonax + APC Koch + ADBL BM - oprysk i daje radę BDB i nic złego się nie dzieje. Te dedykowane pozbawione są szkodliwego wodorotlenku sodu i mają inhibitory korozji - jak moja w/w mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ dedykowane środki kupuje z tego samego powodu, dla którego Ty nie myjesz samochodu płynem do mycia naczyń 😛 I tym i tym umyjesz samochód.

APC nie jest zdrowe dla gumy, co można przeczytać tu na forum. W rowerze łożyska i uszczelki są wyeksponowane i przy myciu obrywa się im tak samo jak lakierowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 11:19, KUBA46 napisał:

@V1RU$ dedykowane środki kupuje z tego samego powodu, dla którego Ty nie myjesz samochodu płynem do mycia naczyń 😛 I tym i tym umyjesz samochód.

APC nie jest zdrowe dla gumy, co można przeczytać tu na forum. W rowerze łożyska i uszczelki są wyeksponowane i przy myciu obrywa się im tak samo jak lakierowi.

 

Koch GS to specyficzne APC bo bez EDTA i Fosforanów jak większość APC. Dlatego trafiło do mojej mieszanki. Chemik żaden ze mnie ale puki co nie widzę skutków ubocznych.

Do pre wash'a Koch też jest przewidziany więc nie zje auta to i chyba 2 kółek też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie nada się to SG do mycia motocykla? Problem jest taki że nie wszędzie da się dojść rękawicą, a nawet i pędzelkiem czasami jest ciężko. Szukam czegoś co da radę usunąć zabrudzenia z trudnych miejsc i jednocześnie będzie bezpieczne dla wszystkich części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powalla napisał:

Temat jak sugerowałem widać znalazłeś ale od razu widać ze go nawet nie przeczytałeś ...

Przejrzałem kilka stron, ale motocykl kolego to nie samochód. Jest pełno gumy, drobnych plastików nielakierowanych i tym podobnych. Dlatego pytam czy jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, Adaszek96 napisał:

Warunki jesienno-zimowe. Właśnie dziś użyłem jako pre-wash w oprysku, dobrze zwilża powierzchnię i nie wysycha szybko. Ja daję proporcje 50ml na litr ciepłej wody.



 

Wiesz mniej więcej jakie to ma pH przy takim stężeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sg Citrus Oil ale wersja v2. 

W piątek sprawdziłem w formie piany z pianownicy PA, stężenie 1:10

Fajnie dla oka i fajnie domylo, zmęczyło. 

Na aucie wosk FW Vettore i nie zrobiło to wrażenia na nim. 

IMG_20201204_150856.jpg.6873e1da108decfd663a67657f627a11.jpg

IMG_20201204_150907.jpg.5b4cf93c62c9a2a7a231ec4490c71b31.jpg

IMG_20201204_151840.jpg.cba8a57e1e32f0eaa7ef904e7bb051a8.jpg

IMG_20201204_152929.jpg.5022c02f0eb3e6b3db7db217f6bae709.jpg

IMG_20201204_152933.jpg.18b62f9a9ba3f7eedd484428b07a42da.jpg

IMG_20201204_152938.jpg.66a367ead3b30a511c4998a1eef736b7.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Bac napisał:

Czyli stosowanie go zimą może wyrządzić kuku? Bo nie chciałbym aby przez jego stosowanie blacha szybciej dostała korozji czy coś 

 

Nawet rzeczy dobre w nadmiarze szkodzą. Ale bez obaw zaraz ci fury nie zje. Zawsze możesz dodawać BM od ADBL profilaktycznie. Ja tak robię jak już go mam w arsenale to trzeba wykorzystać. Nie zauważyłem aby wpływał negatywnie na oprysk wręcz przeciwnie odnoszę wrażenie, że lepiej siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, V1RU$ napisał:

Nawet rzeczy dobre w nadmiarze szkodzą. Ale bez obaw zaraz ci fury nie zje. Zawsze możesz dodawać BM od ADBL profilaktycznie. Ja tak robię jak już go mam w arsenale to trzeba wykorzystać. Nie zauważyłem aby wpływał negatywnie na oprysk wręcz przeciwnie odnoszę wrażenie, że lepiej siedzi.

Ile ml wtedy na litr citrusa dawać? 1ml wystarczy? Chyba będę musiał takie coś zakupić to nawet w lato co 3 mycie będę dodawał do szamponu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bac napisał:

Ile ml wtedy na litr citrusa dawać? 1ml wystarczy? Chyba będę musiał takie coś zakupić to nawet w lato co 3 mycie będę dodawał do szamponu. 

Ja daję na litr na przysłowiowe oko tj. 10ml czasem więcej. Kupiłem kiedyś jak krążyły opowieści, że wycofają. I tak sobie regularnie dodaje tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bac napisał:

Ile ml wtedy na litr citrusa dawać? 1ml wystarczy? Chyba będę musiał takie coś zakupić to nawet w lato co 3 mycie będę dodawał do szamponu. 

Wg producenta 10-20ml na 10 litrów. W takich ilościach działa idealnie, jeśli dasz więcej też nic się nie stanie. Zatem lej ile i do czego chcesz, kozacki produkt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.