Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

@zibi-M 

Cytat z SG

Cytat

- oprysk: 25-50ml produktu rozcieńcz w 1L ciepłej wody, spryskaj powierzchnię i pozostaw na 4-5 minut, następnie spłucz.

Czyli przy 1,5 litra pomiędzy 38 a 75ml

Przyjąłem opcję po środku mniej więcej. Pomiędzy najsłabszym a najmocniejszym. Woda prosto z kranu że aż ręce parzy 🙂

Może zobaczę jak będzie przy 75ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zibi-M napisał:

Stężenie 1:20 do oprysku jest zalecane. Więc powinieneś wlać 75ml, do tego dobrze jest zalać ciepła wodą i powinno być lepiej. Możesz też tak jak piszesz dłużej odczekać, teraz niskie temperatury i wysoka wilgotność to nie ma problemu z zasychaniem.

Teraz to będzie problem z zamarzaniem, sam miałem przyjemność "opłukiwać" auto z soli w srogą zimę na bezdotyku i zanim zdążyłem chwycić za lancę po oprysku z Citrusa, to cały preparat już zdążył zamarznąć (woda zresztą jeszcze szybciej i do pierwszych odwilży był problem z otwieraniem auta). Tak to jest, jak detailingi przejmą władzę nad umysłem 🤣

Teraz mam okazję myć auto regularnie i właśnie wstępny oprysk, przed pianą, robię z Citrusa 1:20 z ciepłą wodą i domywa elegancko 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, pablo15005 napisał:

Oprysk citrusem chwile polezy i na to piana?

Różnie można.

Oprysk Citrusem, potem możesz się wspomóc opryskiem mikro proszkiem a potem piana i zaś płukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mumins napisał:

Teraz to będzie problem z zamarzaniem,

Tak jak Domel już napisał. Ja myję tylko w dodatniej temperaturze i jeszcze jak w nocy ma nie być mrozu, żeby zdążyło wyschnąć. Nie uśmiecha mi się potem wyrywać drzwi z uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Citrus mocno dusi? Będzie dusić na hali gdzie myte są autka czy nie? Tata szuka czegoś do firmy niezwiazanej z detailingiem, pracownicy lali Tenzi Trucka 1:30 to nie dało się oddychać (dostali zjebki bo to byl ich pomysl, o zgrozo kto wpadł na pomysł Trucka z oprysku w hali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ktoś z was testował jak się sprawdza 100ml citrusa / 1l wody w oprysku na aucie niemytym 2 miesiące? Będzie różnica w stosunku 30/50 ml na litr wody? 

Parę dni temu myłem właśnie takie auto, ale niestety z pośpiechu poszedłem z citrusem na oko + woda była co najwyżej letnia no i efekt był taki że wymył fajnie, ale doły drzwi nadal były mocno brudne.. niestety nie wiem jaka była proporcja, mogło to być coś koło 50ml citrusa na litr wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. U mnie 50ml to idzie na 2litry opryskiwacza.
Taką słaba mikstura u ciebie? Nie wierzę
U mnie idzie 75ml na 1,5l demineralki. Taką ilością ogarniam P5008mk1.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kerad napisał:

Na etykiecie jest 100ml dla PA i 50ml oprysk

No to pamięć mnie zawiodła, chyba że stężenia pozmieniali. Byłem przekonany że jest jak wyżej 25 i 50. Przy okazji zobacze co na moim opakowaniu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21015]CoolBreeze[/mention]  Demineralka to już przerost formy nad treścią z tego typu produktami
Oj tam, oj tam ... Mam taką kranówkę, że wolę sięgnąć po zapasy demineralki do żelazka

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, FilipO napisał:

100ml citrusa / 1l

2 razy wiecej niż producent zaleca. Po co ?

 

7 minut temu, CoolBreeze napisał:

Taką słaba mikstura u ciebie? Nie wierzę emoji6.png

Opryskiwacz ma 2l. Nie robię mniej. 50ml na 2 litry wody idealnie mi się sprawdza a LSP nienaruszone 🙂 Nie mowie, że auto jest w tedy idealnie czyste ale takie stężenie idealnie mi sie sprawdza w myciu od dzwona do dzwona w "zimowym" okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel na auto niemyte 2 miesiące w okresie zimowym ubrudzone po połowę linii szyb  + tylko i wyłącznie oprysk na myjni, bez ruszania auta szamponem itd 

dużą różnicę robi woda zimna / letnia / i odczuwalnie ciepła przy oprysku citrusem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj zwiększyłem dawkę i dałem ok 60ml na 1l cieplej wody w oprysku a auto też miałem mega usyfione. Chyba niepotrzebnie bo siła mycia właściwie taka sama jak przy 50ml. Film brudu w najbardziej newralgicznych miejscach nadal pozostał i powłoka dość słabo się odetkała.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.