Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą większą dawką to chyba nie ma co szaleć. 25ml na litr to za mało ale 50 już robi robotę. U mnie czasem zostawały zacieki czy kropki. Ale dziś na ojca aucie po umyciu osuszyłem dmuchawą i nic nie zostało. Domywanie jak na zimowe warunki BDB. Testu wacikiem nie zrobiłem bo takowego nie miałem pod ręką. Za to pies mi przeszkadzał i kątem oka musiałem pilnować córki. Generalnie najważniejsze to dobrze opryskać raz przy razie nie przeoczyć czegoś i tak samo dokładnie raz przy razie spłukać.  Chyba muszę w opryskiwaczu zmienić tą końcówkę na dyszę bo nie jestem zadowolony z jej podawania oprysku. Jaką dyszę by zastosować kąt i ilość podawanej cieczy. Na mytym aucie leży 3 miesięczny FK1000.

micra bo 1.JPG

micra bok 2.JPG

aplikacja 1.JPG

aplikacja 2.JPG

IMG_0738.JPG

IMG_0739.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, V1RU$ napisał:

Chyba muszę w opryskiwaczu zmienić tą końcówkę na dyszę bo nie jestem zadowolony z jej podawania oprysku.

ja to robiłem jakimś marketowym badziewiem, nie lubię oprysku wolę zarzucanie PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rygryss napisał:

ja to robiłem jakimś marketowym badziewiem, nie lubię oprysku wolę zarzucanie PA

Ja też wole PA. Ale SGC podaje opryskiwaczem bo jednak wtedy robi lepszą robotę. Nie jest źle z tą końcówką ale chyba dysza by dawała radę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji ostatniego mycia w tym roku, użyłem Citrusa w oprysku 100ml na 2l wody ciepłej i powiem wam że później podczas mycia ręcznego, rekawica nie miała co robić... Wcześniej zarzucalem Citrusa z PA i nie robił dla mnie takiego wrażenia. Więc podtrzymuje wnioski kolegów że Citrus z oprysku jest silniejszy. 

Druga sprawa po samym oprysku i płukania brud zszedł, ale dolne partie tafla. Dopiero mycie ręczne odetkalo wosk na dolnych partiach, więc nie oczekujemy że citrus odetka nam LSP bezdotykowo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wypowiedzieć się czy taki SGCO może powodować korozję metalu. Tak mi kolega który na myjni pracuje powiedział. O ile na butelce nie ma takiej informacji to na zamiennikach tego produktu jest często wzmianka - może powodować  korozję metalu. Tu niby mamy olejki cytrusowe a w innych tanich zasadach - wodorotlenek sodu i inne czary.

Co wy na to ? Może zapytać SG na FB co oni na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, V1RU$ napisał:

Czy może ktoś wypowiedzieć się czy taki SGCO może powodować korozję metalu. Tak mi kolega który na myjni pracuje powiedział. O ile na butelce nie ma takiej informacji to na zamiennikach tego produktu jest często wzmianka - może powodować  korozję metalu. Tu niby mamy olejki cytrusowe a w innych tanich zasadach - wodorotlenek sodu i inne czary.

Co wy na to ? Może zapytać SG na FB co oni na to.

A jakie to zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosowaliscie SG Citrus razem z adbl bubble maker? Bo teoretycznie są tam inhibitory korozji, co w zimie było by wskazane z uwagi na sól.

Jeśli tak to w jakich proporcjach robiliście miksturę?

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem o czym wy tutaj mówicie. Niezabezpieczona/uszkodzona mechanicznie blacha + wilgoć i masz momentalną korozje, która sobie postępuje z biegiem czasu.  Jak wam na to może wpływać chemia? Rozpuszcza wam klar i warstwy podkładu? Pytam serio. Czasem po uzyciu deironów do felg, zaciski i tarcze mogą zachodzić rdzą ale to nie jest malowane nadwozie auta. Jeszcze zrozumiał bym dyskusje na temat tego czy chemia do mycia narusza słabsze powłoki zabezpieczające jak np anoda czy też czernienie stali ale tutaj nie mogę skminić o co chodzi. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus , u mnie SG=ES, ale wolę ES...

 

SG jakoś nigdy nie przypadło mi do gustu, jak się pojawił temat z citrusem, zrobiłem porównanie z VP citrus i mnie prawie zlinczowali, że coś nie tak ze mną... widocznie mój lakier nie lubi SG citrusa. 

 

 BH fajnie klei się do brudu, długo siedzi, śmierdzi i zajefanie domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To wygląda na to, że lakiery Volvo citrusa nie lubią bo u mnie też słabo się sprawdza.

 

W długim siedzeniu (przynajmniej z pianownicy) to chyba jednak Magi nie ma konkurencji. Albo wrócę do pianownicy na zimę i Magi albo zostanę przy oprysku i wpadnie BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.