Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś z Was może citrusa z dodatkiem adbl bubble maker? Pytam bo ciekawi mnie jako zimowy sposób na mycie samochodu na bezdotyku i z tego co wiem bubble maker pomaga usuwać sól i zawiera inhibitory rdzy.



Przykładowo 50ml citrusa + 5-10ml bubble maker na litr wody w opryskiwaczu. Co myślicie o takiej mieszance?  Czy lepiej sobie darować i nie bawić się w mixy tylko używać normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 2... im więcej powietrza tym mniej pompujesz
Im bardziej napełniony opryskiwacz tym pompujesz mniej i masz wysokie ciśnienie. Jak płynu jest mało, więcej pompujesz a ciśnienie zawsze będzie takie samo. Im mniej powietrza tym mniej pompujesz

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adaszek96 napisał:

Im bardziej napełniony opryskiwacz tym pompujesz mniej i masz wysokie ciśnienie. Jak płynu jest mało, więcej pompujesz a ciśnienie zawsze będzie takie samo. Im mniej powietrza tym mniej pompujesz

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

A w życiu 😁

Im więcej sprężonego powietrza w butli tym mniej pompujesz 😉 ciśnienie to samo ale większa ilość powietrza....

 

Mały edit:

Możesz miec rację jedynie z ilością "naciśnięć" ale pompować musisz częściej 😉 różnica między słowami więcej a częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w życiu
Im więcej sprężonego powietrza w butli tym mniej pompujesz ciśnienie to samo ale większa ilość powietrza....
 
Mały edit:
Możesz miec rację jedynie z ilością "naciśnięć" ale pompować musisz częściej różnica między słowami więcej a częściej
Sprężonego powietrza w butli? Przecież go tam nie ma dopóki nie zaczniesz pompować. Łatwiej jest napompować jeśli płynu jest dużo niż mało w opryskiwaczu, wtedy ciśnienie jest większe. Okej, pompować musisz w większej częstotliwości jak płynu jest więcej, ale spróbuj napompować jeśli płynu jest np. 20% maksymalnej pojemności - będziesz pompował w nieskończoność. Dlatego lepszej mieć płynu dwa litry na dwu litrowy zbiornik niż litr na dwa litry(zakładając zużycie jednego litra)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adaszek96 napisał:

Sprężonego powietrza w butli? Przecież go tam nie ma dopóki nie zaczniesz pompować. Łatwiej jest napompować jeśli płynu jest dużo niż mało w opryskiwaczu, wtedy ciśnienie jest większe. Okej, pompować musisz w większej częstotliwości jak płynu jest więcej, ale spróbuj napompować jeśli płynu jest np. 20% maksymalnej pojemności - będziesz pompował w nieskończoność. Dlatego lepszej mieć płynu dwa litry na dwu litrowy zbiornik niż litr na dwa litry(zakładając zużycie jednego litra)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

W mojej pracy dużo używam litrowego opryskiwacza Wurtha do instalacji folii. I uwierz mi przy butli litr/litr napompujesz (wciśniesz)2 razy i popsikasz 10 sekund.

Przy ilości płynu ~600ml wciśniesz pompkę 10 razy ale psikasz przez 1.5 minuty 😉

Nie zgadzam się z Tobą w 100% i mówię to z własnego doświadczenia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pracy dużo używam litrowego opryskiwacza Wurtha do instalacji folii. I uwierz mi przy butli litr/litr napompujesz (wciśniesz)2 razy i popsikasz 10 sekund.
Przy ilości płynu ~600ml wciśniesz pompkę 10 razy ale psikasz przez 1.5 minuty
Nie zgadzam się z Tobą w 100% i mówię to z własnego doświadczenia
 
Dokładnie tak, ale zużycie masz dużo większe niż jeśli będziesz pompował do pełnego zakresu ciśnienia. Kiedyś też tak robiłem jak ty i zamiast dawać mgiełkę lał. 1.5 minuty będzie psikał, ale z tego tylko 10-15 sekund będzie mgiełka, a potem lanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 w takim ukladzie polecam zmianę butli. Wurth pracuje przez 1.5 min równa mgiełką. Używam głównie kwazara do auta a Wurtha w pracy ( 10 oprysków litrowych przelewane na dzień po 2 litry płynu ). I nie mogę narzekać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 chodziło mi o to o czym pisał @Tomas22. Jeśli masz 2l opryskiwacz napełniony do połowy to pompujesz raz i oblecisz całe auto. Jeśli masz prawie pod czubek płynu to pompować musisz 100 razy co jest irytujące. Przerabiane zarówno przy marolexie jak i glorii fm10.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jeśli używać Citrusa w wersji dotykowej która to (z tego co czytam) zdejmuje LSP to może da się nim zastąpić Autobrite Wax Off. Tylko o ile na Wax Offa można kłaść nowe LSP to czy można nowe LSP położyć na spłukanego Citrusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, Strus napisał:

Zastanawiam się czy jeśli używać Citrusa w wersji dotykowej która to (z tego co czytam) zdejmuje LSP to może da się nim zastąpić Autobrite Wax Off. Tylko o ile na Wax Offa można kłaść nowe LSP to czy można nowe LSP położyć na spłukanego Citrusa ? 

Zrób sobie 25ml SG Citrusa + 25ml CleanTech Citrus Foam + 10ml Kocha APC - na litr wody w pianownicy i sprawdź sobie efekt dotykowo. Czyli piana na lakier a ty rękawicą myjesz. U mnie usunął 2 tygodniowe Fusso do totalnej tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownicy obecnie nie posiadam. Będzie tylko Citrus. W większym stężeniu i dotykowo rozumiem że usunie LSP. Ale czy zostawia coś po sobie ? Bo Wax Off'a spłukuję i mam lakier gotowy pod wosk. Jak to wygląda w przypadku citrusa? Sprawdzał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja historia z Citrusem zaczęła się rok temu. Wtedy używałem pianownicy Epoca. I wyszło tak sobie. Całkiem przyzwoicie ale mój faworyt pre-wash'owy czyli Magi był lepszy. Dzisiaj, po roku wróciłem do Citrusa jako że nie mam pianownicy obecnie potraktowałem auto z opryskiwacza. Wlałem 55ml Citrusa na 1,5 litra wody. Leżał na lakierze około 3-4 minut. Niestety nie dał rady. Nie jest nawet blisko tego co robi Magi. Może następnym razem potrzymam go dłużej. Nie wiem. Ale drugie podejście w innej formie aplikacji również mnie rozczarowało. I to mocno. Myślę że kolejna zima to będzie powrót do pianownicy i do Magi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Wlałem 55ml Citrusa na 1,5 litra wody.

Stężenie 1:20 do oprysku jest zalecane. Więc powinieneś wlać 75ml, do tego dobrze jest zalać ciepła wodą i powinno być lepiej. Możesz też tak jak piszesz dłużej odczekać, teraz niskie temperatury i wysoka wilgotność to nie ma problemu z zasychaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.