Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa powody do poprawy chómoró.

 

1. Założyłem dodatkowe uszczelki które są prawie, że białym krukiem. Wysłałem blisko 150 maili do wszelkich szrotów na allegro i OLX.  Dostałem je dosłownie od ostatnich sprzedawców do których napisałem.

2. Podczas zakładania uszczelek okazało się, że brakuje mi zaślepki-wygłuszenia w błotniku.  Jeździłem tak trzy lata i nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Zawsze narzekałem na dziwnie wyraźny hałas toczenia się w pasku. Teraz mam ogromną nadzieję, że było to wynikiem braku tego wygłuszenia i jak je załóże to komfort podróży zmieni się na duzy plus.   

 

Z prawej strony nie widać wnętrza błotnika 

a7438eadd96f6a36med.jpg

 

Z lewej widać i dopiero dziś po 3 latach posiadania auta rzuciło mi się to w oczy jak montowałem dodatkowe uszczelki, że w prawej stronie nie widać wnętrza. To, że widać wnętrze po mojej stronie to wiedziałem doskonale bo tam siedzę co dzień ale strona pasażera dla kierowcy jak widać potrafi długo skrywać tajemnice :D

9f809c0e6c7f0b62med.jpg

 

Ta szpara leci po całej długości aż do progu. Poprawiło mi to więc humor bo wiem, że jak to zrobię to podniesie się komfort podróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dwa tygodnie temu padł mi Karcher. Sprzęt 4 może 5 letni - przegrzałem go - moja wina. 

Byłem optymistycznie nastawiony bo woda przez pompę nie przeciekała a prąd "był" - nie było tylko ciśnienia więc wykoncypowałem że nie powinno być drogo.

Serwis niestety miał urlop więc musiałem czekać. Dziś dostałem telefon że to tylko kondensator się stopił i koszt naprawy to całe 81 zł. Karcher już stoi w garażu:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eryczek napisał:

Dwa tygodnie temu padł mi Karcher. Sprzęt 4 może 5 letni - przegrzałem go - moja wina. 

Byłem optymistycznie nastawiony bo woda przez pompę nie przeciekała a prąd "był" - nie było tylko ciśnienia więc wykoncypowałem że nie powinno być drogo.

Serwis niestety miał urlop więc musiałem czekać. Dziś dostałem telefon że to tylko kondensator się stopił i koszt naprawy to całe 81 zł. Karcher już stoi w garażu:biggrin:

Jaki model i jak długo pracowała bez przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam myjkę K7 coś tam. 

Dokupiłem sobie do niej niedawno nakładkę do mycia podłogi: T-Racer T 450 i postanowiłem ją przetestować. Umyłem garaż i kawałek podjazdu - razem jakieś 200 m2. Z zegarkiem w ręku tego nie robiłem ale myślę że myjka pracowała prawie non stop grubo ponad godzinę.

Panowie! Ja nie z tych żeby kupować coś z dolnej półki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, Pajko napisał:

Zadowolony z efektów ?

Bardzo.

Dotychczas garaż i podjazd myłem zwykłą lancą rotacyjną. Z grubsza, dawała radę ale mycie nie było zbyt dokładne a woda leciała w każdym kierunku i lądowała na wszystkim do wysokości 1,5 metra.

Mycie podłogi za pomocą tej lancy jest dokładniejsze. Końcówka która ma kontakt z mytą powierzchnią ma około 30 cm x 30 cm i cała ta powierzchnia myje dokładnie. Do tego jest na górze "dzióbek" do mycia w rogach pomieszczeń, który bardzo dobrze się spisuje.

Najfajniejsze jest jednak to że woda nie nosi się w całym garażu tylko elegancka wypływa spod szczotki i ścieka do odpływu.

Wprawdzie mam na koncie jak na razie tylko jedną akcję z tym sprzętem ale szczerze powiem że w pełni spełnił pokładane przeze mnie w nim nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK, znam ich muzykę bardzo dobrze, wszystkie cztery albumy, zawartość tego również, ale moja dziewczyna obiecała już kilka miesięcy temu, że kupi mi ten (i dlatego nie kupowałem sam), no i wreszcie się doczekałem. :D

Fajnie się słucha niby nowej płyty, w której można przewidzieć każdy akord. :lol:

Oprócz tego policzyłem spalanie w Opelku z trasy - czekałem aż dziewczyna wyjeździ benzynę zatankowaną w Austrii do końca i skasowałem licznik dopiero wczoraj, jak zalałem do pełna. Na przejechanych 2434,9 km spaliła 139,99 l, co daje średnią 5,749l/100 km. :) Moim zdaniem wynik jest rewelacyjny - dosyć nabita, bardzo dużo jazdy po górach, a pod maską tylko 1.2 16V 75 KM, oczywiście bez gazu. W mieście w zimę potrafi ponad 8 wypić, stąd spodziewałem się dużo gorszego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał:

znam ich muzykę bardzo dobrze, wszystkie cztery albumy, zawartość tego również, ale moja dziewczyna obiecała już kilka miesięcy temu, że kupi mi ten (i dlatego nie kupowałem sam), no i wreszcie się doczekałem.

No to super! Fajnie, że tutaj też można spotkać ich fanów. Koniec OT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Posejdon napisał:

@Fredi88jakbym miał takie jeziorko blisko domu to dobry humor by mnie nie opuszczał;)

Czasem wsiadam z żoną w auto, bierzemy psa i jedziemy właśnie tam. Cisza, spokój, świeże powietrze :)

33 minuty temu, kursien napisał:

ale jedno pytanie --- gdzie pięknie niebieski Seat?! :D 

Został na parkingu :) pod samo jeziorko niestety nie można podjechać.

24 minuty temu, zmorka napisał:

Bajeczne widoki masz kolego.

Dla tych widoków "zdradziłem" nudną i płaską jak stół wielkopolskę. Choć i ta ma urokliwe miejsca to jednak wolę mieć góry za oknem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Fredi88 napisał:

Humor poprawił mi spacer nad jeziorkiem

Juz sobie wyobrażam jakie tam musza byc piekne scieszki zjazdowe dla rowerow z hopkami :wub: ojj latal bym wysoko i dzien w dzien 

 

Zeby nie bylo OT

 

Zakupilem dzisiaj obiektyw do lustra :) Nikkor 35mm f/1.8  i znowu torba za mala chyba czas na plecak fotograficzny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.