Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.09.2019 o 17:53, Eidos71 napisał:

Po co..? Powłoka może być aplikowana bezpośrednio na Essence, bez wymywania i odtłuszczania 👍 Jeśli już czujesz, że należy użyć takiego produktu po Essence - wtedy faktycznie lepiej odczekać te 12+ godzin.

Sam producent zaleca takie rozwiązanie(4h+eraser), wieć jak najbardziej widzę w tym sens.

W ten sposób dajemy odparować składnikom essenca, które mogą wpłynąć negatywnie na trwałość naszego „topa”, a to co nie zdążyło wymywamy eraserem. Jeśli kogoś goni czas to czemu nie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 godzin temu, ZaQu121 napisał:

Próbował ktoś z Was na CP essence położyć Enzo SiO2 Wax? Ma to sens? Chciałbym spróbować takiego połączenia na granatowym lakierze VW. Proszę o radę 😉

Oj! Jaki to zrobi wow. 
Mam kilka aut na których jest essence i wosk. 
Świetny look

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK Ile czasu dajesz po aplikacji essence do aplikacji wosku? I czy po tym czasie, przed aplikacją wosku wymywasz jeszcze essence?
Właśnie zamówiłem essence.  

Tutaj masz instrukcje.
https://carpro.uk.com/products/essence500
Pod np reload czy hydro2 nie trzeba czekać godzin wiec wosk tez rozpatrywał bym jako top a nie powłoka wiec wosk może wlecieć od razu jak uporasz się z essence :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla własnego czystego sumienia 😋 warto jest dać chwilę czasu niech esensc zrobi sieciowanie bo jednak jakis (nośnik)  wosku, tym bardziej z hybrydy może nie do końca dać się związać esensowi. Ja bym mu dał spokojnie godzinkę, a za ten czas dopiescil inne detale i dopiero zapodal Enzo na lakier , Ja zazwyczaj właśnie lecę takim schematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudi0018 napisał:

 Ile czasu dajesz po aplikacji essence do aplikacji wosku?

3-4 godziny przerwy (zależnie od warunków otoczenia) przed aplikacją wosku. Tyle poleca producent - nie zachowanie tego czasu skutkuje skróceniem trwałości całej kanapki (przekonałem się o tym osobiście).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Tylko dodam takie info odnośnie siły cięcia Carpro essence. 

Jest taka sama jak w przypadku pasty finishowej carpro reflect. 

Oficjalna odpowiedź od carpro:

Cytat

It's same cutting power, only difference is that essence has acrilic resin in it as well

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, damiano2007 napisał:

 Tylko dodam takie info odnośnie siły cięcia Carpro essence. 

Jest taka sama jak w przypadku pasty finishowej carpro reflect. 

Oficjalna odpowiedź od carpro:

 

Czyli wg. tych "znawców" essenca. Reflectem z padem cuttingowym też można ciąć skoro ma taką samą siłę co essence.

ps. chodzi mi o tych znawców z forum facebookowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, damiano2007 napisał:

@KUBA46 wg oficjalnego FB Carpro reflect i essence ma ta samą siłę cięcia. Essence'a mam dodatkowo składniki powłoki, więc jako primera.

Ja to rozumiem 😉 ale czytałem na pewnych forach z fb o essence jako paście mocno ściernej, którą ludzie robią cutting z futrem. Co to będzie jak się dowiedzą, że reflex i essence są na tym samym poziomie "agresywności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się jak długo wytrzymuje sam produkt na aucie, bo wg opisu trwałość do 12 m-cy, więc niech wytrzyma 3x mniej to i tak warto. Jak to faktycznie jest z tym produktem, jak długo leży sam. Ma ktoś doświadczenie? Próbował ktoś nic nie kłaść na niego?

Kolejne pytanie czy po nałożeniu maszynowo i odczekaniu kilku godzin mogę położyć powłokę Aqua? Na razie jest plan pracy z Sonax 04/06, ale jeśli kombinacja z Essence i Aqua ma sens i da efekt podobny jak Sonax to może lepiej iść w to rozwiązanie. Próbował ktoś takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A co chcesz tym essence uzyskać? Potraktować go jako cleaner + glaze? Czy usunąć swirle? Jak to drugie to weź pastę finishową lepiej. Essence usuwa rysy wraz z przechodzeniem na twardsze pady ale nie traktował bym tego produktu jako preparat na zarysowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, DaV napisał:

A co chcesz tym essence uzyskać? Potraktować go jako cleaner + glaze? Czy usunąć swirle? Jak to drugie to weź pastę finishową lepiej. Essence usuwa rysy wraz z przechodzeniem na twardsze pady ale nie traktował bym tego produktu jako preparat na zarysowania. 

https://www.facebook.com/groups/320539425486266/permalink/673247863548752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś próbować usąnąć  drobnych świrly a reszte najwyzej zakryć.Dopiero początki samochód ze sporą ilością przetłoczeń wieć cięcie wypada.Tylko czy po pascie finishowej trzeba przejeżdżać clenerem do nakładania wosku?

Tylko żeby usunać rysy na twardszym lakierze to nie potrzeba polerki rotacyjnej bo zakup da 9mm to tylko raczej do clenerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.