Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie szybko straciła hydro,ja 3tyg temu odtykałem właśnie uk 3.0 po tej zimie. Powłoka nałożona w tamtym roku w maju i po serwisie wszystko działa jak w dniu nałożenia, zrób porządną dekontaminacje i umyj resetem. W przypadku pelnego odetkania rozcieńczenie 1:500 jeżeli to nie da rady spróbuj kwaśnym apc od aqua w odpowiednim rozcieńczeniu i powinno hulać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek555 reset to ph neutralne. CT TC wchodzi lekko w kwas. 
Tak mam Reseta i jak miałbym wybrać jeden szampon do końca życia to właśnie byłby to Reset. Stężeniem regulujesz zastosowanie. Super poślizg, wydajność i wymywanie. Cena może nie jest zbyt konkurencyjna, ale do bieżącego mycia 10ml wystarcza w zupełności.

Na Twoim miejscu wziąłbym jakiegoś irona, potem umył Resetem i zobaczył czy coś pomogło. Kilka miesięcy to za wcześnie żeby cq 3.0 padł. Chyba, że był błąd w aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset wedlug karty charakterystyki ma ph8,5-9 takze neutralne nie jest (ale na fprum pisza ze 7),neutralne ph nic nie zrobi bo ph neutralne to wody a mydlo shampon o ph neutrlanym zmniejsz napiecie powierzchniowe.

A i mam watersopty ,oki kupie ten reset i sprobuje dam 20 ml na 10-8 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krzysiek555 napisał:

,neutralne ph nic nie zrobi bo ph neutralne to wody a mydlo shampon o ph neutrlanym zmniejsz napiecie powierzchniowe.

Hehe

 

22 minuty temu, krzysiek555 napisał:

 

A i mam watersopty ,oki kupie ten reset i sprobuje dam 20 ml na 10-8 litrow.

Szampon to nie odkamieniacz. Do tego są WSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator
2 godziny temu, Carlos napisał:

3D One Hybrid

moze byc zbyt agresywne do lakieru hondy 🙂 

CP essance jest swietna pasta i osobiscie jestem w niej zakochany 😄 Jezeli zalezy CI na trwałosci to mozesz essence wymyć ale przy woskach to raczej nie ma sensu 🙂 Nie wiem jaki wosk z softa chcesz połozyc ale zakładam ze fusso a fusso lubi mega jałową powierzchnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Streat napisał:

... nie wiem jaki wosk z softa chcesz połozyc ale zakładam ze fusso a fusso lubi mega jałową powierzchnie

 

Wosk który dostałem i poprostu chciałem go wykorzystać to "Soft99 Dark & Black Wax"...

A jakie woski dobrze współgrają z CP Essence? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

A ja mam takie pytanie do bardziej zaznajomionych z CP essence. Czy essence usunie pozostałosci umiertającej powłoki ceramicznej? Na wiosne planuje kanapke essence uk+sic i zastanawiam sie czy najpierw nie zrobic normelnego finisha i dopiero essence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Streat napisał:

Czy essence usunie pozostałosci umiertającej powłoki ceramicznej?

Wszystko zależy od agresywności pada, którego użyjesz do pracy z CP Essence.

9 minut temu, Streat napisał:

zastanawiam sie czy najpierw nie zrobic normelnego finisha i dopiero essence

Moim zdaniem to rozsądne podejście. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Eidos71 napisał:

Wszystko zależy od agresywności pada, którego użyjesz do pracy z CP Essence.

w przypadku hondy to raczej finishowy (czerwony royal pads i pokrewne twardosci) 

 

 

5 minut temu, Eidos71 napisał:

Moim zdaniem to rozsądne podejście. 

tez tak włąsnie pomyslałem ze bedzie najlepiej, nawet zrobic delikatny finish aby sciągnąć pozostałości, odtłuscić i liznąć essence 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Streat napisał:

A ja mam takie pytanie do bardziej zaznajomionych z CP essence. Czy essence usunie pozostałosci umiertającej powłoki ceramicznej? Na wiosne planuje kanapke essence uk+sic i zastanawiam sie czy najpierw nie zrobic normelnego finisha i dopiero essence

A ja twierdze, że to dokładnie sobie tylko roboty. Maszynowa praca gąbki i essence usunie lekko pozostałości powłoki. Tym bardziej ze Essence wymaga wypracowania i „wygrzania” 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Streat napisał:

@D@ViD czyli co smiało dawac essence bez finishu? Ciekawi mnie to czy bedzie miało to jakis wpływ 

Według mnie tak. No ale wiesz, poszukaj sam odpowiedzi i Np zrób z dwa elementy z finiszem 😉 będziemy mieli test i odpowiedz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Na twarde lakiery i DA, jaki pad najlepiej wam sie sprawdzał? Coś mi się obiło, że onestepowe wypadają spoko?

Gdy traktuję Essence jedynie jako primer/bazę pod powłokę na wyprowadzonym lakierze, świetnie sprawdzają się pady średnio-miękkie. gdy jednak chciałem poprawić/odświeżyć lakier, rzeczywiście polishowe pady "one step" sprawdzały się bardzo dobrze na twardych i średnich lakierach. Jednak w takich przypadkach obecnie wolę Angelwax Enigma AIO - wykończenie bardzo zbliżone do Essence, ale AW Enigma jest agresywniejsza sama z siebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.