Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

@RoBee - nigdy nie miałem problemu ani z CQ UK 3.0, ani z Lite-em. Wydaje mi się, że ani Essence, ani AW Enigma AIO nie wpływają jakoś negatywnie na trwałość powłok (chociaż nie mam doświadczenia z powlokami wielu producentow).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 21:49, Grzechu23 napisał:

Od tego sezonu też pierwszy raz chce mocniej podziałać z Essence (zaciekawił mnie ten produkt)

Na twarde lakiery i DA, jaki pad najlepiej wam sie sprawdzał? Coś mi się obiło, że onestepowe wypadają spoko?

Na twardych lakierach pad one step się sprawdza bardzo dobrze. Testowane na BMW i Audi. Ja używałem Royal Pads. Mój sprawdzony wybór do tego typu akcji i one step. Jak mi wystarczy czasu to zrobię w weekend X5 Essencem a na to Angelwax Dark Angel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 21:58, Eidos71 napisał:

Angelwax Enigma AIO - wykończenie bardzo zbliżone do Essence, ale AW Enigma jest agresywniejsza sama z siebie.

Nie zgodzę się z Tobą co do wykończenia. Nie wdając się zbytnio w szczegóły, to z moich obserwacji wynika że Enigma AIO dała lepsze wykończenie od CP Essence.

Ponadto Enigma AIO jest pastą, która nie posiada wypełniaczy.

W dniu 11.03.2022 o 13:01, RoBee napisał:

@Eidos71 jak Enigma lubi się z powłokami typu CQ UK 3.0?

Bez najmniejszego problemu. Od wakacji na mojej L3 leży UK3.0 na Enigmie AIO. Póki co nigdzie się nie wybiera 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na twardych lakierach pad one step się sprawdza bardzo dobrze. Testowane na BMW i Audi. Ja używałem Royal Pads. Mój sprawdzony wybór do tego typu akcji i one step. Jak mi wystarczy czasu to zrobię w weekend X5 Essencem a na to Angelwax Dark Angel.

Jak to wyglada w Twoim przypadku? Ile przejazdów, na jakim obszarze, szybkie czy raczej wolne, z dociskiem/bez, zgrzewasz na końcu? Diocierasz odrazu po pracy odczekujesz kilka min? Przed powłoka przezywasz eraserem? Sory za mnogość pytan ale ogóle o technikę mi chodzi, różne wersje słyszałem a będę właśnie robił bmw i na essence cancoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.