Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kicaj napisał:

Ciekawe połączenie. 

W jakim stanie byl lakier przed polozeniem essence+ ? Testowales go wczesniej jako uzupelnienie do CQ?

Gliss nakłada się tak samo dziecinnie łatwo jak CQ UK?

Powiem tak lakier był w dość dobrej kondycji bo robiona była korekta leżał na nim i carpro CK.... Jednakże z powodu dość słabego zrzutu wody (nie pomagało odetkanie)i Rysiek od wycierania po myciu nalorzylem essence plus (aplikacja i docieranie bajeczne) a na to bezpośrednio gliss i powiem szczerze nakładanie ok i docieranie też bajka nie trzeba się martwić że zostaną mazy bo to zupełnie inny rodzaj powłoki niż CK 😉 teraz zobaczymy jak to się sprawuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na dach w corsie zony polozyłem CQ na odtłuszczony lakier, na essence a w trzeciej części na Gyeon Primer. Essence i Primer dałem 12godzin na związanie/odparowanie. Zobaczymy jak wpłyną na żywotność powłoki. 

Na moim aucie zrobię podobny test ale włącze jeszcze do zabawy Gliss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które miały do czynienia z Wolf's Nano Glaze.

Czy macie problem z dotarciem po polerowaniu ?  

Polerowałem maszyną DA na niskich obrotach prawie do całkowitego wypracowania i nie mogę całkowicie dotrzeć lakieru, Cały czas zostają delikatne mazy. 

Nie wiem czy coś robię źle, ale produkt podczas polerowania tak jakby się trochę rolował. Używałem bardzo miękkiego pada. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 11:37, Gardor napisał:

Panowie a czy używal ktoś z Was essence plus na innych powłokach niż carpro? Jak tak to na jakich 

Ja na MOHSIE oraz Ceramic pro 9h żadnych problemów
 

 

W dniu 6.07.2018 o 23:17, Michał 330xd napisał:

Mam pytanie do osób które miały do czynienia z Wolf's Nano Glaze.

Czy macie problem z dotarciem po polerowaniu ?  

Polerowałem maszyną DA na niskich obrotach prawie do całkowitego wypracowania i nie mogę całkowicie dotrzeć lakieru, Cały czas zostają delikatne mazy. 

Nie wiem czy coś robię źle, ale produkt podczas polerowania tak jakby się trochę rolował. Używałem bardzo miękkiego pada. 

 

 

załóż twardszy pad średnie obroty i nie wypracowuj do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, lol19pl napisał:

Nakładał już ktoś essence ręcznie? Nie narobi mi bałaganu na twardym lakierze?

A czemu miałby narobić..? Pracujesz jak typowym cleanerem - aplikator z MF i jazda. Essence nie ma sam w sobie dużych właściwości ściernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mumins napisał:

Czy wystarczy zrobić finisz, wymyć płynem inspekcyjnym i można kłaść?

Można. I w większości przypadków tak się robi. Korekta, inspekcja, powłoka.

 

6 godzin temu, Mumins napisał:

ale czy Essence jest wymagany

nie jest wymagany, to takie all in one, trochę cleaner, troche pasta finishowa, troche glaze, troche bonding agent, troche powłoka.... i trochę moda. 

 

Boję się, że niedługo będziesz potrzebował oprócz past do korekty: primer, base coat, (może jakiś kolejny middle coat - pole do popisu producentów), top coat, silica spray sealant, silica qd... Jeszcze wmówią, że bez takiej konfiguracji nie zadziała... 

A tak na prawdę wrzucisz sam CK UK 3.0 i będziesz zadowolony.

 

Zbliżony primer wydał też gyeon q2 primer, ale jakoś szału nie zrobił. Przed położeniem na niego powłoki trzeba odczekać 12h.

Natomiast CP Essence czy Tac System Essential chyba trzeba odczekać conajmniej 3h potem można nakładać powłokę.

Omijasz etap inspekcji, niestety dodajesz etap oczekiwania, w zamian masz taki powłokowy glaze i zwiększoną całkowita grubość powłoki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając rotację mogę postąpić w poniższy sposób?

- Czarny finishowy pad na to 3 ziarnka grochu produktu bez wcześniejszej impregnacji pada,

- obszar roboczy jak w korekcie lakieru na etapie finishu,

- średni docisk 1000 obrotów,

- polerujemy aż do wypracowania produktu.

Ma to sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DaV napisał:

Mając rotację mogę postąpić w poniższy sposób?

- Czarny finishowy pad na to 3 ziarnka grochu produktu bez wcześniejszej impregnacji pada,

- obszar roboczy jak w korekcie lakieru na etapie finishu,

- średni docisk 1000 obrotów,

- polerujemy aż do wypracowania produktu.

Ma to sens? 

Zawsze lepiej rozsmarować produkt po padzie nawet delikatny po miękkiej gąbce, inaczej szybciej miejscami będzie suchy pad, gorsza praca. Essence niskie obroty, na 1000 obrotów za ciepło i będzie znikał. A wypracowuje się właśnie prawie znikając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubee napisał:

Essence nie lubi temperatury i potrafi sie przypiekac. 🙂

W takim razie faktycznie zacznę od najniższego biegu i będę obserwował jak idą prace 🙂

16 minut temu, Arkeolowy napisał:

A z kolei producent mówił, że essence najlepiej wygrzać więc trochę dłużej popracować DA

Dłużej utrzymywać optymalną temperaturę jak najbardziej ale mi chodzi o to jak zrobić żeby nie przesadzić z tą temperaturą 😄 

 

Dzięki za wskazówki, jak dojdzie essence to dam znać w temacie jak się nakładało rotacją jeśli kogoś też interesuje taka aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie na 4 biegu, moze 4,5, do tego sredni pad. A przejazdow tyle, ze wlasciwie nic zostawalo, przewaznie po dwoch, moze trzech przejazdach nic widac. Troche podobnie jak Prima Amigo. Essence sie bardzo fajnie pracuje, tylko nie mozna przesadzac z dociskiem i obrotami. No i 3~4 groszki to na 2/3 drzwi starczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.