Jump to content

CarPro Essence


Recommended Posts

Słyszał coś ktoś o CarPro Essence? Jest już dostępne w Polsce i się zastanawiam nad kupnem. Czytałem na zagranicznych forach, że rewelacja. Ponoć najciekawszy produkt tegorocznego SEMA Show.

Link to comment
Share on other sites

Np. w tym że można go używać jako finish i nie trzeba potem nic odtłuszczać... Eraser czy IPA stają się przeżytkiem. Zawiera w sobie powłokę kwarcową, która utrzymuje się do 1 roku. Jak komuś mało i chce lepszych właściwości hydrobowych, to od razu na to można kłaść powłokę kwarcową CarPro UK (widziałem testy i powłoki innych marek też ponoć można stosować) lub Reload. Duża oszczędność czasu. No i efekt połysku jaki daje podobno miażdży i czegoś takiego jeszcze nie było. To jest także gloss enhancer, zawiera substancje ścierne (sporo można usunąć na mikrofibrze, a także wykończyć na miękkiej gąbce), ma też trwałe wypełniacze (!). Dla mnie to produkt rewolucyjny jak i dla wielu osób w USA czy UK...

 

Robisz więc korektę, dajesz CarPro Essence, potem od razu walisz powłokę kwarcową i gotowe. Można też potem tym produktem odświeżać powłokę, bo ją "uzupełnia" czy znowu wypełnić mikrorysy jak się pojawią. Nie trzeba ciągle ciorać lakieru. CarPro lipy nie robi, więc mam duże nadzieje z tym produktem związane. Produktu o tak szerokim spektrum jeszcze nie było.

Link to comment
Share on other sites

Wolf's Chemicals Nano Glaze :good:

 

na razie pierwsze próby tylko na klapie bagażnika (niekorzystna pogodna nie pozwoliła na dalszą aplikację),

ale efekty są naprawdę dobre. Także wiosno przybywaj :-]

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
podobny w zastosowaniu produkt na rynku już od jakiegoś czasu jest - Wolf's Chemicals Nano Glaze.

czemu dotej pory o nim nie czytałem ? :o trzeba będzie spróbować

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Essence jest już dostępny w Polsce, u jednego ze sprzedawców (kiedyś forumowych)... :good: Cena - rzekłbym - do przyjęcia, jeżeli to rzeczywiście produkt dający tak niesamowite efekty...

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

U nas też już jest i nawet robiłem ostatnio mały test i porównanie z ADS Blue Lotion. Efekt :

 

Aplikowałem na maszynie D/A na padzie z microfibry typu Finishing.

Blue Lotion jest to bardziej cleaner (w przygotowaniu jest BL max Filling mocno wypełniający) , Essence bardziej Glaze, poziom maskowania jest naprawdę imponujący.

 

Poziom przyciemnienia i podbicia połysku na takim samym poziomie (bardzo mocny efekt).

 

Bardzo mocna śliskość po aplikacji.

 

Ale żeby nie było tak wesoło z tym:

Eraser czy IPA stają się przeżytkiem. Zawiera w sobie powłokę kwarcową, która utrzymuje się do 1 roku. Jak komuś mało i chce lepszych właściwości hydrobowych, to od razu na to można kłaść powłokę kwarcową CarPro UK (widziałem testy i powłoki innych marek też ponoć można stosować)

 

W tym wypadku potrzebną są naprawdę długotrwałe testy ponieważ używanie produktu z wypełniaczami na nie do końca idealny lakier (nawet jak są na bazie Sio2 to i tak mają pochodne olejków)) bezpośrednio pod powłokę jest troszkę ryzykowne gdyż powłoki często zawierają w swoim składzie rozpuszczalniki i ich pochodne, powłoka utwardzając się reaguje z lakierem nawet 2-3 tygodnie od aplikacji i często przez ten okres rozpuszczalniki z powłoki neutralizują/rozpuszczają wypełniacze i może dojść do efekty gdzie po 2-3 tygodniach od aplikacji auto wygląda sporo gorzej. Mając wrażenie że to na powłoce pojawiły się hologramy itp.

 

Oczywiście może mieć to miejsce tylko w przypadku gdy lakier przed cleanerem był nie wystarczająco przygotowany, patrząc na tendencję wzrostową odnośnie pójścia na skróty przez część studii to takie praktyki mogą mieć miejsce ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście może mieć to miejsce tylko w przypadku gdy lakier przed cleanerem był nie wystarczająco przygotowany, patrząc na tendencję wzrostową odnośnie pójścia na skróty przez część studii to takie praktyki mogą mieć miejsce ;)

 

Prawdopodobnie nakreśliłeś sedno tematu i powód, dla którego takie produkty powstają.

Ostatnio głośno jest o temacie na oficjalnym, polskim profilu FB jednej z firm produkujących chemię, która wręcz zachęcała do aplikacji powłok na swojej produkcji AIO z zawartością carnauby i na swój glaze z zawartością PTFE opiniując, że skraca to czas i zmniejsza "kłopoty" związane z przygotowaniem powierzchni :)

Podobno robi tak jedno ze studiów z trójmiasta (wymienili nawet które).

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

Potwierdzam wcześniejsze informacje że jest to typowy GLAZE, dwa dni po aplikacji po przetarciu tylko IPA faktycznie efekt nadal fajny czyli wypełniacze na bazie SiO2 działają i trzymają, niestety przy użyciu konkretniejszych płynów inspekcyjnych czyli np tac oil Zero, Gyeon prep : wszystko schodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.