Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pilny napisał:

@Eidos71 do wyciągnięcia pięknej perełki?

carpro clearcut compound -> carpro essence -> watergold

Przyznam, że nie używałem dotychczas CarPro ClearCut Compound, więc nie wiem, jakie wykończenie można osiągnąć po tej paście. Producent zaleca, aby po tej paście zastosować drugi etap: CarPro Reflect. Essence ma w zasadzie podobne środki ścierne, jak Reflect, ale Essence posiada również wypełniacze, więc osobiście nie do końca uważam za słuszne, aby stosować Essence jako pastę finiszową po ClearCut - po prostu nie będziesz mógł zweryfikować, czy wykonałeś korektę na właściwym poziomie. Jeśli jednak lubisz życie w niepewności i oczekiwaniu na to, co pokaże się na lakierze po "zejściu" Essence - jak najbardziej możesz użyć Essence jako finiszu. "Watergold", czyli Prostaff CC Water Gold ? Śmiało możesz "qdekować" nim Essence. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@menior, CarPro Essence Plus to produkt do regeneracji powłok ochronnych, może być również stosowany jako indywidualna ochronna lakieru. Nie należy go jednak stosować pod powłoki ochronne. Do tego przeznaczony jest zwykły Essence.

Szczegółowe opisy produktów znajdziesz na - https://www.facebook.com/carpropolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior preferuje jedynie aplikację za pomocą maszyny z miękkim padem. Aplikacja małymi partiami, prawie do zniknięcia produktu i zebranie pozostałości mikrofibrą. Trwałości nie testowałem w dłuższym okresie, ale zimę spokojnie wytrzymało + niedoskonałości cały czas były zamaskowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior widać znaczące przyciemnienie lakieru, podbicie połysku, a hydrofobowość jest na wysokim poziomie.

@rafalk, a przeczytałeś mój post w ogóle? 

20 godzin temu, Slovak napisał:

@menior, CarPro Essence Plus to produkt do regeneracji powłok ochronnych, może być również stosowany jako indywidualna ochronna lakieru. Nie należy go jednak stosować pod powłoki ochronne. Do tego przeznaczony jest zwykły Essence.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na aucie siedzi carpro CK UK... I co sądzicie o takiej kombinacji na odświeżenie carpro essence + i na to carpro gliss jak myślicie? Nie znalazłem nic w opisie gliss że trzeba odtluscic przed nałożeniem więc może essence + związało by z gliss... Na necie widziałem jak gość tak kładzie... Ktoś z was już tak próbował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shinekamcar napisał:

jak myślicie?

Czytałeś ?

W dniu 28.06.2018 o 13:16, Slovak napisał:

CarPro Essence Plus to produkt do regeneracji powłok ochronnych, może być również stosowany jako indywidualna ochronna lakieru. Nie należy go jednak stosować pod powłoki ochronne. Do tego przeznaczony jest zwykły Essence.

Wiosek wyciągnij sam ...dodam tylko że kolega pracuje u dystrybutora CP na nasz kraj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, powalla napisał:

Czytałeś ?

Wiosek wyciągnij sam ...dodam tylko że kolega pracuje u dystrybutora CP na nasz kraj 😉

Tak czytałem... Może faktycznie źle sformułowałem pytanie 😉 najogólniej chodziło o to czy ktoś wbrew panującym regułom próbował takiej kombinacji i jak to wyszło jeżeli chodzi o trwałość itp... Jak coś sam spróbuję na części auta i zobaczymy... Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem film jak gość na necie z powodzeniem nakładal w takiej konfiguracji, więc czemu nie, to forum jest po to żeby próbować nowych rozwiązań i ewentualnie dzielić się spostrzezeniami... Wiec nie ma co się zamykać na stereotypy.... Najwyżej spłynie, choć wierzę że wytrzyma 😉 narazie wygląda obłędnie a w dotyku miażdży sliskoscia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie tak jak mówisz ale będę testował to połączenie i na bieżąco dawał znać jak to się sprawuje i jak z trwałością 😉 pozdr 

2 minuty temu, Slovak napisał:

@shinekamcar, taki sposób aplikacji na pewno skróci trwałość Gliss'a. O wiele lepiej wiąże się z samym lakierem lub powłoką CQuartz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 00:00, shinekamcar napisał:

Widziałem film jak gość na necie z powodzeniem nakładal w takiej konfiguracji, więc czemu nie, to forum jest po to żeby próbować nowych rozwiązań i ewentualnie dzielić się spostrzezeniami... Wiec nie ma co się zamykać na stereotypy.... Najwyżej spłynie, choć wierzę że wytrzyma 😉 narazie wygląda obłędnie a w dotyku miażdży sliskoscia 😉

Ciekawe połączenie. 

W jakim stanie byl lakier przed polozeniem essence+ ? Testowales go wczesniej jako uzupelnienie do CQ?

Gliss nakłada się tak samo dziecinnie łatwo jak CQ UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kicaj napisał:

Ciekawe połączenie. 

W jakim stanie byl lakier przed polozeniem essence+ ? Testowales go wczesniej jako uzupelnienie do CQ? 

Gliss nakłada się tak samo dziecinnie łatwo jak CQ UK?

Łatwiej 😉
Też nakładałem, jednak na MOHS-a, lakier prawie idealny taki po roku dbania przy powłoce ceramicznej spokojnie polezało 3 miechy potem wsadziłem na to Cure więc już nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.