Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, poncio napisał:

Ja jak kupowałem to były 205/55/16 stąd to pytanie...

Zawsze trochę więcej gumy do amortyzowania 😉

On sobie "zamówił" wersję wedle widzi mi się (widocznie na firmę się da customować), mam np. tempomat, automatyczne parkowanie (auto samo parkuje równolegle zajebisty bajer), czujniki mijania (czy jak się to nazywa) w lusterkach, przyciemnianie szyby ale zaś np nie zamówił sobie pełnego komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

On sobie "zamówił" wersję wedle widzi mi się (widocznie na firmę się da customować), mam np. tempomat, automatyczne parkowanie (auto samo parkuje równolegle zajebisty bajer), czujniki mijania (czy jak się to nazywa) w lusterkach, przyciemnianie szyby ale zaś np nie zamówił sobie pełnego komputera pokładowego.

Mam dokładnie taką samą wersję więc zapewne to był jakiś standard (chyba TREND) w tym jeszcze jest City Brake Assist który sam hamuje do 30km/h grzana przednia szyba, klimatronik itd

Notabene mam dokładnie ten sam kolor i te same felgi 😉 tylko z racji tego, że moja żona nim jeździ to felgi troche gorzej wyglądają 😛 dzisiaj walczyłem z nimi 2h i jeszcze wymagają dopieszczenia 😞 szczególnie już poddałem się przy kleju po ciężarkach (walczyłem z chu sol) ale bez ściągnięcia koła to raczej nierówna walka, (czekam jeszcze na ogarnięcie czujników powietrza bo od wymiany na nowe opony cały czas mam błąd i nie mogą sobie z nim poradzić )

Ok koniec OT 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z dressingów daje satynowe wykonczenie i możliwie jak najdłużej się utrzyma? Fajnie by było jak by nie ciągnął syfu nadmiernie. Myślałem o dwóch. Gyeon Q2 Tire i Carpro Perl. Perl jest o tyle fajny że można go rozcieńczać i wychodzi ekonomicznie i nadaje się niby też na plastiki zewnętrzne. Czyli takie 2 w 1 bym było. Który z tych dwóch byście polecili? A może jeszcze coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cannabinol napisał:

 Gyeon Q2 Tire i Carpro Perl. 

Zdecydowanie Gyeon. Bardziej trwały. Osobiście preferuje dressingi, które są quick - szybko, łatwo i przyjemnie aplikujące się, które wytrzymują mi od mycia do mycia. Przy kolejnym myciu znów czyszcze opony i nakładam 😄 Od siebie polece "czarną wode" od ADBL, efekt fantastyczny tylko ten zapach 😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cannabinol napisał:

Który z dressingów daje satynowe wykonczenie i możliwie jak najdłużej się utrzyma?

Funky Witch Dark Shine

oraz

Binder Ultimate Tire Coating Wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cannabinol Moim zdaniem Gyeonowi daleko do satyny (no chyba, że przetrzesz, ale wtedy już nie jest szybko, łatwo i przyjemnie) - raczej się błyszczy.

Ja Ci polecę Gtechniq T2 Tyre Dressing. Jest prawie dwa razy tańszy od Gyeona, ma 250 ml (vs. 400 w Gyeonie) - więc jak się nie spodoba to nie będzie żal nie korzystać 😄 i jest bardzo wydajny (gęsta konsystencja). Pozostawia fajną satynkę, która długo siedzi (też można przetrzeć ścierką dla większego matu, ale ja tego nigdy nie robię), no i bardzo fajnie sprawdza się na plastikach zewnętrznych, co nie dla każdego dressingu jest oczywiste 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kepacz napisał:

Moim zdaniem Gyeonowi daleko do satyny (no chyba, że przetrzesz, ale wtedy już nie jest szybko, łatwo i przyjemnie) - raczej się błyszczy

👍

 

3 godziny temu, Kepacz napisał:

Ja Ci polecę Gtechniq T2

Proponuję T1, zdrowy zawodnik💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz użyłem Poorboy's Bold N Bright. Aplikacja wedle zaleceń na gąbkę (używam zmywaków kuchennych jednorazowo) i dopiero na oponę. Efekt mi się podoba. Nie ma wrażenia tłustej opony a jest wyraźnie czarna. To lubię 👍

_20200416_120602.JPG.6de7d8b7f778ab432385eb8a32ff3d06.JPG

Przy okazji przesmarowałem też listwy ochronne. Zobaczymy na jak długo. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał82 ja mam "dziubek" i tak aplikuje sie najlepiej 😄 baaardzo fajny dressing do opon, jeden z moich ulubionych, naprawde fajnie przyciemnia opone ale mistrz trwałościci to nie jest, ale i tak go bardzo lubie ;D 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pipensor @Tomas-sg  - mam go nadal na zimówkach, które leżą w garażu i czekają na czyszczenie do składowania. W najbliższym czasie zabiorę się za nie - wtedy wkleję fotki z tego, co się z tą powłoką dzieje na oponach. Na letnie wskoczy na razie jakiś innt dressing - w sezonie szkoda mi kłaść na opony powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomas-sg napisał:

@pipensor 

Teoretycznie: Optimum Tire Protection & Coating. Z tego co pamiętam @Eidos71 zarzucił u siebie? 

Ok ale widzę na pierwszym lepszym filmiku, że gość aplikuje to maszyną.  Chodziło mi o coś takiego co mogę sobie walnąć pod blokiem do suva  i najlepiej żeby siedziało miesiąc, dwa😄  K2 SIGMA PRO, Shiny garage albo ABDL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.