Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegoś czernidła do gumowych dywaników i plastików zewnętrznych. Na allegro popularny jest Autobrite Black Dye. W instrukcji pisze, że nadaje się również do opon. Próbował ktoś? To jest pigment nie dresing. Dlatego boje się, że może to nierównomiernie schodzić z opony tworząc plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Autobrite Endurance Tyre & Trim Gel - dressing w żelu do opon i gumy, nałożyłem dzisiaj rano drugą warstwę na opony bo jedna jakoś tak słabo się świeciła względem Gyeon Q2 Tire. Po dwóch warstwach jest bardzo ok.  Gyeon świetną robotę zrobił na gumowym dywaniku w bagażniku. No wygląda jak nowy. Zobaczę czy Autobrite Endurance Tyre & Trim Gel mu dorówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, tryhp3 napisał:

Poszukuje jakiegoś czernidła do gumowych dywaników i plastików zewnętrznych. Na allegro popularny jest Autobrite Black Dye. W instrukcji pisze, że nadaje się również do opon. Próbował ktoś? To jest pigment nie dresing. Dlatego boje się, że może to nierównomiernie schodzić z opony tworząc plamy.

do zderzaków, plastików zewnętrznych polecam Soluion finish badz po prostu powłoke np Gyeona trim badz carpro dlux.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gesiu_15 napisał:

U mnie świetnie się sprawdza ADBL Tire Dressing mega długo leży na oponie . Kupiłem ostatnio SG B2b Polymer i testuje sobie zobaczymy który lepiej będzie leżał 🙂  

To czekam na jakieś wnioski po testach, bo jestem na etapie poszukiwań trwałego dressingu do opon. 😉 A rozmyślam nad Gyeon q2 tire, ADBL TD lub SG B2B polymer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018  Ja się ostatnio polubiłem z Tenzi pr, daje świetny efekt na oponie. Opona po nim jest taka fajna czarna, wygląda po prostu na nową i się nie świeci nachalnie. Powiedziałbym, że jest gdzieś między matem, a delikatna satyną. Dodatkowo jest wytrzymały. U mnie leży już 2 tyg, 200 km i 4 bezdotyki. Jeździłem sporo po szutrach i na bezdotyku cały brud pięknie schodzi, a opona fajnie kropelkuje i nadal ma taki świeży wygląd. To czy wytrzyma więcej nie dam rady przetestować bo trzeba umyć auto i nałożyć ponownie mimo braku potrzeby- takie zboczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kopersky napisał:

@rudi0018  Ja się ostatnio polubiłem z Tenzi pr, daje świetny efekt na oponie. Opona po nim jest taka fajna czarna, wygląda po prostu na nową i się nie świeci nachalnie. Powiedziałbym, że jest gdzieś między matem, a delikatna satyną. Dodatkowo jest wytrzymały. U mnie leży już 2 tyg, 200 km i 4 bezdotyki. Jeździłem sporo po szutrach i na bezdotyku cały brud pięknie schodzi, a opona fajnie kropelkuje i nadal ma taki świeży wygląd. To czy wytrzyma więcej nie dam rady przetestować bo trzeba umyć auto i nałożyć ponownie mimo braku potrzeby- takie zboczenie.

mówisz o tenzim w mleczku czy w sprayu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kopersky napisał:

@lodowa  W mleczku, butelka 0,6 l . W sprayu z tego co kojarzę go nie ma.

jezeli mówisz o tym to spoko https://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik-mleczko bo jak ten produkt to jest słabszy https://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik 

wtedy lepiej aplikowac app M TIRE&PLASTIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tryhp3 napisał:

Poszukuje jakiegoś czernidła do gumowych dywaników i plastików zewnętrznych. Na allegro popularny jest Autobrite Black Dye. W instrukcji pisze, że nadaje się również do opon. Próbował ktoś? To jest pigment nie dresing. Dlatego boje się, że może to nierównomiernie schodzić z opony tworząc plamy.

To jest własnie pigment, a nie typowy dressing. Używałem go elementów wnętrza i do dywaników materiałowych (nie sklejał włókien), tam spisywał się spoko. Do dywaników gumowych polecam CARPRO Perl, bardzo wydajny i uniwersalny dressing do gumy i tworzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3  Ja u siebie robię tak, ze zabezpieczam wszystkie dywaniki oprócz kierowcy. Uważam, ze jakikolwiek środek do gumy w mniejszym lub większym stopniu nadaje śliskości co jest skrajnie niebezpieczne. W okresie zimowym gumy i tak się szybko brudzą od butów i dressing poza wyglądem Ci nie wiele da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.