Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

@ghost jeśli mnie pamięć nie myli i nic nie pogmatwalem to[mention=15508]Arkeolowy[/mention] albo[mention=1386]Ari[/mention] wspominał o tym że tac system ten niebieski dressing jest identyczny jak gyeon tire

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, SylPio napisał:

@ghost jeśli mnie pamięć nie myli i nic nie pogmatwalem to... że tac system ten niebieski dressing jest identyczny jak gyeon tire

Jako, że lubię producty TS, to robię przymiarki do ich dressingów, ale nie wypowiadam się, bo jeszcze nie wszedłem w ich posiadanie.

Wiem tylko, że Tire Dressing (niebieski) jest błyszczący, a Tire Coat satynowy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.11.2018 o 14:06, Domel napisał:

Chciałbym to zrobić rzetelnie, a jak to w zyciu bywa potrzeba czasu 😉

Domel udało Ci się może zrobić jakieś końcowe obserwacje nowego B2B i ADBL Tire Dressingu?

Mam końcówkę Endurance i trochę pierwszego B2B mi zostało, ciekaw jestem twojej opinii.

Gust mamy podobny, ja lubie delikatny połysk, profil opony i kolor felunku też wymaga wyraźnego podkreślenia ogumienia - także remiza style dla mnie ok 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Domel ponawiam pytanie.

W dniu 17.01.2019 o 08:51, Syrio napisał:

Domel udało Ci się może zrobić jakieś końcowe obserwacje nowego B2B i ADBL Tire Dressingu?

Używał ktoś z Was Tire express od Gyeona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, maciek-drummer napisał:

@Domel ponawiam pytanie.

Używał ktoś z Was Tire express od Gyeona?

Nie odpuściłem tematu. ALe czekam na wiosnę.

Co do Express'a jeszcze nie aplikowałem. Zima. Ewentualnie mogę Ci pokazać barwę na oponie testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@malacz dressing Megsa pozostawia bardziej tłusty/świecący efekt. Efekt mokrej opony utrzymuje się duuużo dłużej niż w przypadku ADBL BW. Jednak ze względu na bardziej gęstą konsystencję aplikacja Endurance trwa nieco dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paperson napisał:

@malacz dressing Megsa pozostawia bardziej tłusty/świecący efekt. Efekt mokrej opony utrzymuje się duuużo dłużej niż w przypadku ADBL BW. Jednak ze względu na bardziej gęsto konsystencję aplikacja Endurance trwa nieco dłużej.

Dziekuje bardzo za konkretna odpowiedz 😉 czyli warto 😉 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, malacz napisał:

Mam pytanie czy warto kupic Megsa Endurance , jak wypada w porównaniu do ADBL black water bo taki konkretnie używam ? ( chodzi o jak najdłuższe utrzymanie wet looku ) .

zależy co kto lubi, jeśli zależy ci na dłuższym czasie utrzymania to megs będzie lepszy, ale jak już kolega wcześniej powiedział świeci się jak psu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użyłem ostatnio Gyeona Q2 Tire po długiej przerwie i mam wrażenie że dressing jest po reformulacji, nakłada się nieporównywalnie lepiej niż pamiętam z początków produkcji. Pompka do buteleczki też jest miłym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
10 minut temu, Tomek1419 napisał:

@Domel  ja go kładłem nawet w dwóch warstwach na swoich yokohamach i takiego blasku nie bylo ale aplikacja dużo przyjemniejsza niz główny rywal ciasteczkowy 😁 obecnie to mój nr 1

Oczywiście to są odczucia subiektywne, ale ta barwa i ta lekko połyskująca czerń (satyna?) urywa mi 4 litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema 😉 Obecne produkty, które stosowałem na opony to ADBL Black Water oraz Tenzi Opona i Plastik (spray), niestety przy mojej jeździe w trudnych warunkach (duże ilości kurzu i błota, gdy pada, niestety droga nieasfaltowa), produkty nie spełniają moich oczekiwań).
Szukam produktu, który będzie zdecydowanie dłużej siedział niż do pierwszego deszczu oraz łapał mało kurzu i brudu. Chciałbym abyście pomogli mi wybrać produkt, który będzie zdecydowanie najdłużej siedział w porównaniu do pozostałych. Propozycje jakie wywnioskowałem po przeczytaniu kilkudziesięciu ostatnich stron tego tematu to:
1. ADBL Tire Dressing (niestety trudniej się nakłada, ze względu na żelową konsystencje)
2. Meguiar's Endurancje Tire Gel (to samo co wyżej)
3. Good Stuff Black Mamba
4. Shiny Garage Back2Black

Który z nich najlepiej wybrać? A może inne macie dla mnie propozycje? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Bardzo dużą i zbliżoną trwałość mają środki z poz. 1 i 2. Jeśli odstrasza Cię żelowa konsystencja, która wydłuża nieco aplikację na oponach z dużą ilością napisów/żeberek, to polecam innego zawodnika, tj. Gyeon Q2 Tire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 20:48, Domel napisał:

Shiny Garage B2B Polymer

 

W dniu 15.03.2019 o 22:40, Domel napisał:

Oczywiście to są odczucia subiektywne, ale ta barwa i ta lekko połyskująca czerń (satyna?) urywa mi 4 litery.

 

W dniu 16.03.2019 o 09:21, MlodyKoguT napisał:

Ja przeskoczylem z mamby na b2b i jak dla mnie jest ogień.. I ten zapach 😎

Musze kiedys porównać z ciasteczkowym rywalem

B2B v1 był ok, ale v2 ładnie pachnący CocaColą hmmmmm 👍

bardzo ładną satyną, utrzymującą się do 2 tygodni (zależy od wieku opony)

bardzo dobre hydro po 3 tygodniach (satynki brak, look orginalnej, świeżej gumy)

ogólny look i hydro po 3tyg SUPER

oponka bez mycia 😉 test trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykańczam Nielsen Brillance. Generalnie jestem z tego produktu zadowolony. Łatwa aplikacja trwałość znośna, ale strasznie się klei do niego kurz. Co polecicie zamiast tego, może być trochę droższe ale by zmiana była na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.