Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojej strony polecam ADBL Tire Dressing jako "baza", a potem jako QD do opon - ADBL Black Water.  BW potem jako odświeżenie dressingu 🙂Obydwa produktu współpracują ze sobą genialnie😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie hydro po b2b super. Tak jak pisal @alexander.p bez mycia czern 2tyg siedzi ladnie ale przy myciu "dotykowym" raczej niewiele mi z niego zostalo. Adbl planuje wprowadzic 250ml z tego co pisali takze dla porownania napewno kupie tire dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rudi0018 napisał:

Który z nich najlepiej wybrać? A może inne macie dla mnie propozycje? 😉 

Sonax Xtreme. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn niedoceniany na forum.

2 godziny temu, adek1983 napisał:

Właśnie wykańczam Nielsen Brillance. Generalnie jestem z tego produktu zadowolony. Łatwa aplikacja trwałość znośna, ale strasznie się klei do niego kurz. Co polecicie zamiast tego, może być trochę droższe ale by zmiana była na plus?

Nie używałem Nielsena, ale porównywałem w ten sposób (na przyciąganie kurzu) wspomnianego Sonaxa z K2 Sigma, nazywaną "Endurance dla ubogich" (mocno żelowa, mocno klejąca, mocno świecąca). Wówczas Sonax zdał ten egzamin dużo lepiej. Zresztą ta taka błyszcząca warstewka szybko zanika, ergo uważam, że nie ciągnie kurzu (a zużywam trzecią butelkę), więc polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy które przyczyniaja się do dobrej kondycji opon można jeszcze wymienić działania poprawiające ich żywotność a więc opona powinna być konserwowana i zabezpieczana przed wpływem działania warunków atmosferycznych, zniszczenia w wyniku jazdy po różnego rodzaju kiepskiej jakości podłożu. Nie bez znaczenia jest też wpływ zbyt niskich oraz zbyt wysokich temperatur - a umówmy się, różnice mogą być na poziomie 30 st C, co dla tworzywa sztucznego jakim jest opona, jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym.

Odsyłam jeszcze pod linka: http://redrider.pl/wybieramy-wlasciwe-opony/jak-obchodzic-sie-z-oponami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Moim zdaniem opona się mniej brudzi po Sonax ale trwałość wydaje się być podobna. Aplikowałem jak narazie też na starsze opony (5 letnie). Od środy zakładam zupełnie nowe kapcie Vredestein do Seata więc będę mógł jednoznacznie określić co się dłużej trzyma na oponie ;-) Black Water również aplikuje na zewnętrze plastiki i super siedzi, o SONAXie na plastikach nie mogę tego powiedzieć 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Czyszczę opony zgodnie ze sztuką i aplikuje obwicie na suche oponki. U mnie trwałość wygląda podobnie, być może wynika to z tego że opony są już niestety stare i mocno zmęczone. Przetestuje na nowych, mówimy o tym samym czyli o tym poniżej: ? ;-) 

image.png.cfe3b22b39d469b214ed56bcd85c7bd7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL, dokładnie 🙂 Używałem testera Black Water na tych samych oponach i nie ma o czym mówić, zresztą to produkty z dwóch kategorii. Sonax to mi latem dwa miesiące siedzi przyczerniając opony i hydrofobując, oczywiście przy normalnej jeździe po ulicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem właśnie używać nowego B2B Polymer i powiem szczerze, że jest to dressing jakiego długo szukałem. O ile poprzednie wersje średnio mi leżały to nowa po prostu urywa tyłek. Aplikacja wręcz banalna, bo ma fajną kremową konsystencję. Wykończenie na pograniczu satyny/lekkiego połysku. Kropelki eleganckie. Wytrzymałość ponadprzeciętna. Do tego jest mega wydajny (długo będę męczył butelkę 0,5 l) i świetnie pachnie Coca Colą. Czego chcieć więcej? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Viento napisał:

Zacząłem właśnie używać nowego B2B Polymer i powiem szczerze, że jest to dressing jakiego długo szukałem. O ile poprzednie wersje średnio mi leżały to nowa po prostu urywa tyłek. Aplikacja wręcz banalna, bo ma fajną kremową konsystencję. Wykończenie na pograniczu satyny/lekkiego połysku. Kropelki eleganckie. Wytrzymałość ponadprzeciętna. Do tego jest mega wydajny (długo będę męczył butelkę 0,5 l) i świetnie pachnie Coca Colą. Czego chcieć więcej? 

Potwierdzam 🙂 Świeny dressing. Zapach, aplikacja.

Trwałość zalezy od kilometrów i warunków.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie jako dressing do opon uzywany po samym myciu na bezdotyku?

I nakladac zaraz po myciu na jeszcze mokra opone (moge przetrzec recznikiem papierowym lub fibra) czy np dac oponom wyschnac (tylko wtedy musze dojechac pod dom, wiec opona sie troche ubrudzi w te 20 minut jazdy)?

Zalezy mi na tym zeby byl:

- trwaly (najlepiej gdyby wytrzymywal miesiac (ok. 1000km jazdy, samochod zaparkowany na ulicy))

- bardzo prosty w nakladaniu (nie mam garazu, moze to tylko zrobic na szybko na ulicy i raczej nie chce spedzac wiecej niz 5-10 minut na wszystkie opony))

- zeby mozna go bylo nalozyc na niedokladnie doczyszczone opony (myte tylko szamponem z lancy na bezdotyku, ewentualnie jeszcze uzyty srodek do mycia felg i opon, ale bez dokladnego szorowania szczotka lub fibra)

- Sonax, ADBL i SG odpadaja, tylko rzeczy dostepne w UK 🙂

 

Myslalem nad zelem od Auto Glym, ale moze znacie cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek_ napisał:

Zalezy mi na tym zeby byl:

- trwaly (najlepiej gdyby wytrzymywal miesiac (ok. 1000km jazdy, samochod zaparkowany na ulicy))

- bardzo prosty w nakladaniu (nie mam garazu, moze to tylko zrobic na szybko na ulicy i raczej nie chce spedzac wiecej niz 5-10 minut na wszystkie opony))

- zeby mozna go bylo nalozyc na niedokladnie doczyszczone opony (myte tylko szamponem z lancy na bezdotyku, ewentualnie jeszcze uzyty srodek do mycia felg i opon, ale bez dokladnego szorowania szczotka lub fibra)

Napisałeś o trzech różnych produktach... Ja przynajmniej nie znam dressingu, który spełniałby te trzy warunki (a nawet dwa z nich)... Jeśli znajdziesz taki produkt - daj znać, bo będzie to oznaczało,  że odkryłeś "Świętego Gralla" dressingów do opon.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Eidos71 napisał:

Napisałeś o trzech różnych produktach... Ja przynajmniej nie znam dressingu, który spełniałby te trzy warunki (a nawet dwa z nich)... Jeśli znajdziesz taki produkt - daj znać, bo będzie to oznaczało,  że odkryłeś "Świętego Gralla" dressingów do opon. 

Plak w sprayu. Zakonserwuje tak opony i nabłyszczy, że już im nic nie pomoże 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

Napisałeś o trzech różnych produktach... Ja przynajmniej nie znam dressingu, który spełniałby te trzy warunki (a nawet dwa z nich)... Jeśli znajdziesz taki produkt - daj znać, bo będzie to oznaczało,  że odkryłeś "Świętego Gralla" dressingów do opon.

Zastanawiam się czy może Optimum Tire Dressing & Coating spełnia chociaż dwa? 😄
- producent opisuje ekstremalną wytrzymałość
- nakłada się go podobnie do wszystkich dressingów

Niestety ma chyba parę wad:
- nie wiadomo gdzie to kupić?
- opony mimo wszystko muszą być czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.