Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Qlimaxss nie tego nie zrobiłem, zrobię test i zdam relacje chociaż moje gumowe dywaniki są takie że nawet jak umyłem APC to stopa mi się ślizgała dopiero jak znalazłem w pełni neutralny środek który nie pozostawia nic na nich to dywaniki stały się tępe i nie ślizgają się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam i mogę polecić czernidło do opon od Good Stuff. Nie mam w prawdzie porównania do innych, ale ładnie zaciemnia i nabłyszcza, trzyma się do następnego mycia (za 2 tygodnie jeśli pogoda sprzyja) i do tego ładnie pachnie. Zaletą jest też wydajność- 4 psiknięcia na aplikator wystarczają na jedno koło.

Na dywanikach nie testowałem. Mam w szafce też 303 aero i on ponoć lepiej nadaje się na dywaniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nabłyszczanie dywaników to nieopłacalny biznes - guma robi się śliska, a i tak zabezpieczenie z dużym prawdopodobieństwem spłynie przy pierwszym myciu. Ale... ja się nie znam

 

Moje Petexy po x latach nadal są czarne w satysfakcjonującym stopniu. Choć już Rezaw po 5 latach pod stronie kierowcy zauważalnie zszarzał.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fredi88 napisał:

To coś się zmieniło przy zmianach opakowań? Stare mamby strasznie śmierdziały przecież.

Ja mam jeszcze w starym opakowaniu i mnie ten zapach się podoba. Pachnie jak nowe opony, nie wiem do czego innego porównać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ter napisał:

Ja mam jeszcze w starym opakowaniu i mnie ten zapach się podoba. Pachnie jak nowe opony, nie wiem do czego innego porównać 😉

Czyli masz starą mambę... smród jak nie wiem. Kup sobie adbl TD to zobaczysz co to zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nabłyszczanie dywaników to nieopłacalny biznes - guma robi się śliska, a i tak zabezpieczenie z dużym prawdopodobieństwem spłynie przy pierwszym myciu. Ale... ja się nie znam
 
Moje Petexy po x latach nadal są czarne w satysfakcjonującym stopniu. Choć już Rezaw po 5 latach pod stronie kierowcy zauważalnie zszarzał.
 
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Polecam Koch Guf

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie chodzi o nabłyszczanie a impregnacje. Głównie o jasne kolory bo te często pochłaniają brud w ten sposób że potem miejsca gdzie stała woda z butów albo gdzoe podpieram się noga przy wchodzeniu są ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, szukam dressingu, który będę mógł nałożyć na mokre opony. O ile w lecie mogę sobie na spokojnie ogarnąć pod domem koła to w zimie zostaje mi tylko opcja bezdotyku. Posiadam Bindera Ultimate, ADBL TD i RRC tire dressing ale jest dramat...

Docelowo wolałbym mat/satynę niż połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paki112 napisał:

Siemanko, szukam dressingu, który będę mógł nałożyć na mokre opony. O ile w lecie mogę sobie na spokojnie ogarnąć pod domem koła to w zimie zostaje mi tylko opcja bezdotyku. Posiadam Bindera Ultimate, ADBL TD i RRC tire dressing ale jest dramat...

Docelowo wolałbym mat/satynę niż połysk

Coco od Shiny zdecydowanie. Duża trwałość jak na tego typu produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej uważam, że coco od Shiny daje radę.

Dobry pod względem ceny do jakości.

Teraz mamy taką pogodę, że tego rodzaju zabiegi trzeba by dosyć często stosować, a i tak efekt nie byłby dostatecznie zadowalający.

Zachęcam jeszcze do sprawdzenia pod niniejszym linkiem - zobacz, gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.05.2009 o 09:47, Maru 123 napisał:

JAK W TEMACIE... FOTKI EFEKTÓW MILE WIDZIANE ;)

ja ostatnio używałem jakiegoś żeLu TURTLE WAX-oto efekty:

 

P1170942.jpg

 

nawet łątwo się nakłada i nie przykleja się do niego kurz. cena ok 45zł

Do pielęgnacji kół użyliśmy:
- Opony ochrona: Black Black Soft99
- Felgi mycie: IRON TERMINATOR Soft99
- Felgi ochrona: Wheel Dust Blocker Soft99
Fajne produkty wystarczające na długo. Na ten moment samochód prawie 2 miesiące po zabiegu i efekt nadal się utrzymuje. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemanko 🙂

Szukam jakieś ciekawej alternatywy dla Excede T&R cleaner z którego do tej pory byłem zadowolony, ale może warto spróbować czegoś nowego. Fajnie, jakby wydajność (czyli mając 500ml mogę uzyskać 1,5-2 litry produktu) była na podobnym poziomie, ale nie jest to konieczność. Ważne, żeby był skuteczny. Cleantech/ADBL,RRC/ co jeszcze ciekawego?
 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.