Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Też macie problem z czyszczeniem opon po b2b? Podczas czyszczenia opony powstaje delikatna piana, która momentalnie znika. Dodam, że piana powstaje tylko przy użyciu czystego tire cleanera (Excede, Cleantech, DM), co robi się nie ekonomiczne. Po kilkukrotnym czyszczeniu i aplikacji innego dressingu nie mam problemu z czyszczeniem opony. 

 

Dzisiaj przygotowałem koła na zimę. Użyłem Bindera z ostatniego boxa. Mi ten dressing przypadł do gusty, ciekawe jak będzie wyglądał po kilku dniach i jak z trwaloscia

IMG_20191104_134852.jpg

15728755969578404953819231870682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglądają. Muszę wpowiedzieć, że wyglądają lepiej, niż wtedy gdy były nowe 🙂

Szkoda tylko, że ten efekt utrzymuje się tak krótko, wystarczy zrobić jakiś tam przebieg, po wątpliwej jakości drogach - i stare powraca.

Ale cóż, taki mamy klimat. Nic na to nie poraszimy.

Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytam temat i szukam dalej dressingu dla moich opon, obecny dressing jaki miałem To ADBL Black Water, oraz Tenzi Detailer Opona i Plastik, co do Black Water, szybkość aplikacji mega i możliwość aplikacji na mokre opony plus. Jednak trwałością niestety nie zaskoczył. Dlatego szukam dressingu, który będzie przede wszystkim trwały! A BW zostawiam sobie jako taki QD do opon. 

Co do produktów, które mnie zainteresowały to: SG Black2Black, Funky Witch Dark Shine Tire Dressing, Meguiars Endruance, Gyeon Q2 Tire. Ale kompletnie nie wiem, który z nich będzie najtrwalszy, bo niestety jak już ktoś pisał w tym temacie, że zaczyna je testować, to niestety nie było kolejnego postu jak z trwałością i jak dany dressing ma się na tle innych, dlatego mam nadzieję, że mi doradzicie. 
 

Wydaje mi się, że B2B i Dressing od Wiedźmy to niemalże, bliźniacze dressing czytając posty tutaj, czy jednak mają jakieś różnice? Trwałość, łatwość aplikacji lub look? 
Najbardziej zainteresowały mnie te dwie pozycje, do Endurance i Sonaxa w żelu jakoś nie mogę się przekonać. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 A nie myslałes o ciasteczkach z @ADBL to też świetny I trwały dressing lepszy nawet od Sg B2b polimer. Z tych które wymieniles postawil bym na @Funky Witch bo to najlepsza jakośc/cena. Chodz Gyeon Tire też kozak. A Funky mi się osoboscie lepiej aplikaowalo porownaujac do Sg . Jakos dużo ciężej rozprowadzało się na oponie. Chcesz to moge ci odlac Funky, ciasteczkowego Adbl. Shiny mam tylko testerek. Więc nie mam za bardzo czym dzielic dla twoich testow. Chyba ze odleje ci na jedna oponke. Mam tez zelowego Sonaxa. Który uważam ze też mega opcje ,aczkowiek na poczatku błyszczy się mega mocno. Ale z biegiem czasu ma mega czern I fajne satynowe wykonczenie😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałości to napewno ADBL Tire Dressing oraz właśnie funky witch. Bliźniaczy do funky witch jest dressing od Binder, który był w DetailingBox. Binder Ultimere Tire Coating Wax. Sam sobie Wybierasz jaki wolisz efekt. Tlusto czy satyna. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss No Właśnie Tire Dressing ucichł w ostatnich stronach tematu i tez widziałem posty, że zastąpiły go niektóre osoby między innymi B2B 😉 

@Domel o właśnie o tym też czytałem we wcześniejszych stronach i tez robiłeś mały teścik, a Ty miałeś pewnie, wyżej wymienione przeze mnie i SG B2B tez byłeś mega zaskoczony i jak ocenisz łatwość aplikacji i trwałość tego Elite Detailer do Funky i Shiny Garage?

@david2888 o Binder czytałem też, ale nie było za dużo wniosków z podsumowania trwałości, więc już wole funky. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Powiem ci szczerze ze też ostatnio mnie uzywam ciasteczek. Ale to z tego wzglendu ze nie pamietam gdzie je mam w szafce. I troszke oczarowal mnie @Funky Witch Dark & Shine który przy JEDNEJ wartwie trzymal mi ponad 3 tygodnie I ok 2 'tysiecy kilometrów . A najlepsze ze przy myciu widac było ze nadal jest więc nie brałem TC. Tylko leciutko szczoteczka z piana I polozyłem kolejna wartwe. Bo Funky ma to w sobie fajnego ze brud tak nie wtraca się w strukture opon. Przez co wygląda jak by nie przyjmowala brudu na siebie. A czesto tak mialem w ciasteczkach ze było już widac szarzenie I brazowienie gumy z upływem kilometrow.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie, że w przypadku testów i ocen dressingów do opon jest tyle zmiennych, że ohoho.

-Rodzaj gumy/opony.
-Dokładne przygotowanie powierzchni
-rodzaj dróg po jakich jeździmy
-nie trwałość w czasie, ale w km 🙂 

najwięcej zależy od rodzaju gumy. U siebie tak mam, że dressing po myciu widać siedzą, tylko po prostu znika ten "shine" 🙂 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, rudi0018 napisał:

o właśnie o tym też czytałem we wcześniejszych stronach i tez robiłeś mały teścik, a Ty miałeś pewnie, wyżej wymienione przeze mnie i SG B2B tez byłeś mega zaskoczony i jak ocenisz łatwość aplikacji i trwałość tego Elite Detailer do Funky i Shiny Garage?

To jest ciężki temat, detailing nie jest czarno-biały, zero-jedynkowy, albo tak-nie:

Spoiler

 

Wszystko zależy od tego gdzie i jak jeździsz i w jakich warunkach oraz od chłonności Twoich opon. Bywało u mnie że SG Coco albo SG B2B szarzały po jednym wyjeździe weekendowym 100km za miasto, innym razem - dwa tygodnie bez deszczu wyglądały jak zaraz po aplikacji. Jeszcze innym razem siedział dobrze po śnieżycy a zszedł po 3 dniach deszczu. To samo EliteDetailer. juz 4 dzień od aplikacji a wygląda jakbym nakładał go dzisiaj. A w październiku mooooooocno poszarzał po 3 dni deszczu. Mozna tak wymieniać. Czasem jak nie zakładam długiej trwałości to włąsnie siedzi przyjemnie dla oka.

Wszystkie znich FW, SG Coco, SG B2B, Elite Detailer, Farecla - na moich oponach aplikuje sie bajecznie szybko. Uzywam gabeczki ADBL. Jest to najlepszy aplikator dressingów jaki miałem od dawna.

 

Tak wygląda Farecla Liquid Tire Dressing nakładany 15 Listopada - dziś jest 26 Listopad - tylko, że auto zrobiło dziś 15km i stało w garażu od tamtego czasu.

Spoiler

70652166-2402480280011473-63991817684228


76747373-2392615347513954-42602862210638


77027556-1467680286689335-25182673371450


78109418-2659651034073997-31152652186036


78480272-1249429008598802-15743958108235

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Miałam go już dosyc dawno. Bylo to z rok temu , I dostalem testerek od kolegi @rygryss . Aby sobie sprobowac. W sumie aplikowal sie spoko podobnie do ciasteczek z adbla. Wydaje mi się ze przy Funky więcej uwagi na poczatku aplikacji trzeba przylozyc. Ale face to face na oponie nie miałem okazji ich porównywać. @david2888 To fakt u mnie bylo to glownie ruch miejski I z szybkich tras bo taka droge mam do pracy. Malo w tym czasie jezdzilem bo mniej utwardzonych drogach. U mnie na już ex hankokach dressingi dobrze siedzialy na podkaldzie z Sonaxa zelowego☺. Ale też same dawaly rade. Bo wcześniej watpie aby widzialy jakis dressing te oponki za poprzednika. A tak po Sonaxie . Mega go fajnie wchlonely. I potem latwiej bylo mi o utrzymanie ich wyglądu.

@Domel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Niestety każda opona jest inna i tutaj w temacie też czytałem, że nawet niektórzy inny dressing mają do opon zimowych a inny do letnich, także temat rzeka tak jak mówisz i najlepiej gdybym wszystkie przetestował na właśnie „skórze”. Ale dzięki Wam chociaż mam jakiś zarys sytuacji i zaryzykuje i wybiorę jakiś jeden a może i nawet dwa dressingi na black friday. 😉 

 

@Qlimaxss właśnie zastanawia mnie jeszcze ten Sonax, z ciasteczka na pewno zrezygnuje 😉 najbardziej przemawia do mnie funky i przy nim zostanę i może drugi jakiś dobiorę, na pewno widzę, że nikt nie poleca teraz endruance od meguiarsa 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdzieś natknąłem się na video z porównaniem 4 różnych dressingów do opon od funky witch (o ile dobrze pamiętam...).
Były pokazane finalne wykończenia od matu, przez satynę, połysk i efekt mokrej opony.
Ktoś kojarzy może ten filmik i mógłby podrzucić? Bo dziś już nie mogę go znaleźć ... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 używam aktualnie Funky Witch D&S, wcześniej miałem SG B2B. Efekt na oponie jest mocno zbliżony (nie robiłem bezpośredniego testu). Oba łatwo wypracować. Mega plusem u B2B jest zapach coli, który uprzyjemnia pracę. FW bliżej nieokreślony, lekko chemiczny, ale bardzo delikatny. Muszę nichnąć z butli, bo nie bardzo "pamietam" co tam pachnie. Oba mega wydajne. Co do trwałości nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo nie śledzę przebiegu. Staram się co mycie nałożyć i nie myśleć nad trwałością.
Polecam oba 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Przyjechał do mnie klient nissanem patrolem, na którym ma założone opony terenowe. Kosmetykę nadwozia ogarnę tylko jak zabezpieczyć opony?? wrzucam link do modelu opony, może uda się coś wspólnie wymyślić OPONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkmkbloger  - co tu wymyślać. Każdy płynny (nie żelowy, ani w paście) dressing się nada. Dobierz tylko pod względem oczekiwanej trwałości i efektu i tyle. Chyba, że lubisz zegarmistrzowskie robótki, to wtedy bierz też pod uwagę dressingi żelowe i w paście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Z tego co kojarze to dosyc fajnie przyciemniał.Myślę ze od mycia do do mycia wytrzyma. Ale to jeszcze sparwdze to specialnie dla Ciebie ja bede teraz mył auto to połoze ciasteczka I sparwdze. Robie dużo kilometrów więc myślę ze bedzie to dobry test. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Wiem ze na oponach to jeden z trwalszych dressingow ale nie wiem jak na plastykach(bo to ma byc cos trwalszego niz od mycia do mycia 😄) bralem tez pod uwage Shiniego B2B ale tu sam producent udzielil info ze przewiduje takie stosowanie ale trwalosc na plastykach bedzie slaba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, ostanie zabawy w mycie to i testy dressingów 😉 . Przebieg w chwili startu testu 213.545 km ;D Pyknęło od czwartku już 260. 

Lewa Strona Auta <-> Prawa Strona Auta. Wiem ze powinienem zrobić 50/50 ale akurat tak jakoś wyszło ok 23 nakładałem to chciałem szybko to zrobić a że najpierw jedna stronę robiłem to już popłynąłem tak 🙃

SG B2B Polimer <-> ADBL Ciasteczka 

IMG-20191128-073426.jpg

IMG-20191128-073409.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.