Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@Leciej sugeruję tak. Dodo zostawia po sobie. Fusso jasne ma również funkcję oczyszczącą, wosk jest na raczej silnym nośniku/rozpuszczalniku. Bez wymycia moe się zachować randomowo, mazać. Korzyści z zostawienia dodo pod fusso nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kowloonwax napisał:

Ew jak poznać stare/nowe?

Po opakowaniu.

 

6 godzin temu, kowloonwax napisał:

Dostane jeszcze gdzieś to stare fusso?

Chyba tylko w obrocie wtórnym. Ewentualnie popytaj w sklepach detailingowych - może komuś został zapas "starego" Fusso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowloonwax  najczęściej wyskakują w miejscu gdzie pad ma pierwszy kontakt z lakierem i nie rozprowadzony tego idealnie, zanim wskoczysz ma lakier, wstępnie rozłóż sobie wosk na rękawiczce, czyli poszukaj na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.12.2018 o 22:51, ghost napisał:

Preferuję niskie stężenia ipy ale nie aż tak, podkręć do 30-40% alkoholu w roztworze i będzie cacy

 

Zrób porządne przygotowanie, po odtłuszczeniu odczekaj. Mycia tylko ręczne, Meguiarsem powinno być ok. I zobaczysz ile realnie jest w stanie wytrzymać.

 

Choć zimą sól drogowa w dolnych partiach zacznie wosk szybciej podgryzać

 

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki wpływ ma Finale

Racja. IPA 99 w mocnym stężeniu. Kładłem 50/50 z demineralizowaną. Fusso usiadł, jak ta lala 😊 10 procków IPA (99 proc.) z ok. 90 proc. wody, to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft99 Fysi
Witam chcę położyć owy Dark wosk na ciemne auto kobiety po przeprowadzonej uprzednio korekcje menzerną 3in1i tu moje pytanie.
Chce położyć Glaze, odtłuszczam ipą menzerne,kładę glaze, jego odtłuszczam i wtedy kładę wosk czy może kłaść wosk na glaze bez otłuszczenia?
Jak znam życie to odtłuścić glaze przed woskiem,ale wolę was koledzy zapytać?
Podziękował w góry


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla
Skoro lakier potrzebuje korekty więc po to jest 3w1.A z tego co mówi Nowicki i Swag po menzernie dobrze jest ją odtłuścić....
Ale co ja tam wiem...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



A po co ten glaze przed fusso na zimę ?
A tak sobie dla podbicia koloru...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj kilka stron wstecz. Wszystko pięknie opisane co i jak. A zaraz to się koledzy wkur... za kolejne te samo pytanie
Marcinie gdybyś mógł tylko podać nr strony będę bardzo wdzięczny ;-)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, scotti napisał:

korekty więc po to jest 3w1

Po co 3w1 jak chcesz robic korekte plus kłaść na to wosk? 3w1 jak sama nazwa wskazuje robisz 3 rzeczy w jednym kroku i bez sensu jest wymywanie tej pasty i kładzenie na to wosk, co najwyzej BSD mozna na to położyć. Jak robisz 3w1 to nie wymywaj jej bo to mija sie z celem, jeżeli chcesz wymywac i kłaść na to fusso to lepszym wyborem bedzie menzerna 2500 badz 3d one 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, scotti napisał:

A tak sobie dla podbicia koloru...

Nic nie podbije a jeszcze woski na glazach maja krótszą trwałość a to wszystko na Menzerna 3w1 co jest notabede AIO - (AIO, Glaze, WOSK) wszystko spłynie szybko i cała robota na marce - jedno wielkie druciarstwo. Od razu ten wątek z wczoraj mi się przypomniał 😉https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2788903408026567/

W mojej opinie kup sobie SONAX 0406 albo SONAX Perfect Finish - na to Fusiak i tyle żadnych jakiś druciarskich kombinacji i byle do wiosny.

A na wiosnę full korekta i wosk lub powłoka.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel
W składzie nie mam sonaxa o którym piszesz tylko menzerne,a że w sobotę już wyjeżdżam to przed wyjazdem chciałem kobiecie auto zrobić. Wcześniej chciałem położyć jej powłokę ale zbyt długo z tym czekałem a teraz to już zbyt niska temperatura by ją kłaść, dlatego chcę położyć to co mam.
No nic przelece menzerną,odtluszcze położę fusso bo zymola i szkoda na zimę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, scotti napisał:

No nic przelece menzerną,odtluszcze położę fusso bo zymola i szkoda na zimę

 

Tak jak mowie, nikt Ci nie zabroni się bawić, kłaść AIO, Glaz'y, woski a na to QDki jeszcze 😉 Nie hejtuje teraz.

Jakiego Glaze'a masz ? Jaką maszynę ? Czy mówimy tu o ręcznej robocie czy maszynowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna Da, no dobra to może inaczej, lakier potrzebuje jakiejś tam korekty bo nigdy nie miał, tylko wosk był kładziony a że teraz chce położyć ciemne fuso i zrobić jednoetapową korektę by jakoś to wyglądało to co proponujecie zrobić....?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna Da, no dobra to może inaczej, lakier potrzebuje jakiejś tam korekty bo nigdy nie miał, tylko wosk był kładziony a że teraz chce położyć ciemne fuso i zrobić jednoetapową korektę by jakoś to wyglądało to co proponujecie zrobić....?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


No dokładnie to co sam napisałeś. Daj one stepa np. 3D One, połóż Fusso i wróć do tematu korekty jak będziesz miał więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, scotti napisał:

tylko wosk był kładziony a że teraz chce położyć ciemne fuso i zrobić jednoetapową korektę by jakoś to wyglądało to co proponujecie zrobić....?

Nie wiemy czy masz ogrzewany garaż i w jakich warunkach chcesz pracować i ile czasu na to poświęcić, patrzę z perspektywy blokersa, ale w mojej opinii - jest grudzień - u mnie w nocy temp nawet do -8st - zima w pełni. Masz wiele opcji np:

1. Porządne wymycie, dekontaminacja, odtłuścić - nałożyć Fusso.

2. Porządne wymycie, dekontaminacja, cleaner - nałożyć Fusso.

3. Porządne wymycie, dekontaminacja, polish (1step np: Sonax Perfect Finish) - nałożyć Fusso.

4. pełna korekta + fusso

...

...

Jeśli tylko punkty 1-3 to na wiosnę okolice marca, kwietnia można już myśleć o porządnym wiosennym odszczurzeniu i porządnej korekcie.

Ale jeśli dysponujesz garażem ogrzewanym i dobrymi warunkami miejsca pracy możesz to zrobić lepiej i dokładniej już teraz w Grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.