Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam za odgrzanie kotleta ale przewertowałem już prawie cały temat o tym wosku i nie mogę znaleźć tego czego szukam..A kiedyś gdzieś już o tym tutaj czytałem. 

Ale do sedna..

Po tygodniu od aplikacji wosku po myciu auta poleciał QD z Good stuffa bo nie wyobrazam sobie mycia bez qd i to był błąd. 

Efekt hydro przejął qd co doskonale widać na masce którą do połowy zrobiłem qd a na drugiej połowie został qd. I na tej części gdzie leży sam fusso jest prawie czysta a na qd mega zacieki po deszczu 

Ale do czego zmierzam. Czy jest sens na ten wosk kłaść w ogóle  jakiś Qd skoro zapycha Nam wosk?? Mam jeszcze CC water gold ale teraz to już się zastanawiam czy jest sens skoro ten wosk sam w sobie ma super efekt hydro a wszelkie qd ten efekt psują. 

Jak to jest u Was doświadczeni w tej dziennie koledzy??

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$PREZES$ mozna robić co się chce. Sprawdź z WG - dobrze siada na fusso. Też lubię się bawić QD 🙂 Jest dedykowany topper na fusso. Różne są opinie o aplikacji ale u mnie się aplikuje jak QD i nie ma problemu. Rozważ też jakiś lekki qdek żeby nie trzeć kropel na suchu, ech2o, art de shine graphene, coś na bazie waterlessa. Tak czy inaczej każdy z nich coś zostawia z zabezpieczenia i ingeruje w hydro. Inaczej twierdzi chyba tylko artdeshine. @CAR CRAZY jak się ten produkt zachowa na fusiaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę napisać, że na starym fusso idealnie stroił Luxury Gloss od Softa, ewentualnie jak chcesz smarować po wosku to kup speed & barier, albo jak @analyzator pisał Water Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$PREZES$ mozna robić co się chce. Sprawdź z WG - dobrze siada na fusso. Też lubię się bawić QD Jest dedykowany topper na fusso. Różne są opinie o aplikacji ale u mnie się aplikuje jak QD i nie ma problemu. Rozważ też jakiś lekki qdek żeby nie trzeć kropel na suchu, ech2o, art de shine graphene, coś na bazie waterlessa. Tak czy inaczej każdy z nich coś zostawia z zabezpieczenia i ingeruje w hydro. Inaczej twierdzi chyba tylko artdeshine. @CAR CRAZY jak się ten produkt zachowa na fusiaku?

+1

Na fusso u mnie mega robote robi CCWG. Mega podbija look, który na fusso dość szybko siada pomimo trwałości samego wosku. Hydro ma wcale nie gorsze od fusiaka. Poza tym fusso, szczególnie świeże, dość szybko zrzuca z siebie praktycznie wszystko co na nie położysz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum
W dniu 19.06.2022 o 21:34, analyzator napisał:

Inaczej twierdzi chyba tylko artdeshine.

W jakim sensie inaczej twierdzi ? 

 

ADS Graphene Detailer możesz teoretycznie kłaść na wszystko, jedynie poza czyms naprawdę delikatnym bo ten QD ma lekko kwasowy odczyn i podwyższona siłę czyszczenia więc jak dasz na jakiś concours to może go uszkodzić.  Szczerze to Fusso nie darzę sympatią więc i testów na nim nie robię :-) , ale patrząc na ofertę ADS to oczywiście wybrąłbym pomiędzy GD a Bio nano : graphene będzie trwalszy i bardziej czyszczący  ale z lekko gorszym hydro od Bio nano które będzie mniej trwałe ale za to bardzo hydrofobowe , oba idealnie współpracują z resztkami wody podczas osuszania ( najlepszy efekt to 3-4 strzały na panel, rozprowadzenie ręcznikiem do osuszania od razu zbierając nadmiar wody, pozostawienie takiej rozmazanej mgiełki i przejście na kolejny element żeby sobie lekko odpoczęło, to samo na tym drugim elemencie , jak jest chłodno to powtórka na kolejnym i wtedy drugim ręcznikiem najlepiej typu fluffy i dziesz na pierwszy element i tylko 2-3 ruchy do zebrania minimalnych pozostałości i poczucia fajnej śliskości.

Bio nano też moim zdaniem dodaje minimalnie więcej szkła, śliskość aktualnie jak jest GD v2 mniej więcej porównywalna

Jest jeszcze Nano Gloss ale on szybko wchodzi w taflowanie po myciach więc  produkt mniej popularny :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY pytanie było o QD, który nie ingeruje z hydro i właściwości zabezpieczenia. Chyba jedyny produkt, który kojarzę, który dokładnie tak jest opisany, to graphene QD ADSa. Stąd moja prośba o potwierdzenie - jak zachowa sie ADS graphene na fusso.

 

Cytat

https://showcarshine.pl/konserwacja-lakieru-i-quick-detailery/artdeshine-graphene-detailer-500ml-szybki-quick-detailer.html

-nie niszczy położonego wcześniej LSP (wosków, sealantów, powłok ceramicznych i kwarcowych)

- nie zapycha powłok, sealantówi wosków. Nie zmienia ich charakterystyki: zaaplikowany na powierzchnie mocno hydrofobową nie zmienia jej właściwości. Przy aplikacji na jałowy lakier pozostawia lekki efekt hydrofobowy objawiający się dobrym sheetingiem i ten efekt utrzymuje się nawet do 3 miesięcy

Produkt z powodzeniem używam na naturalnych woskach w tym konkursach i nic mi nie podjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.