Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 28.09.2019 o 14:33, paki112 napisał:

ile czasu po nałożeniu fusso trzeba chronić przed wodą? 

Zwykle doradzamy, by auto po aplikacji spędziło przynajmniej kilka godzin w garażowych warunkach - wówczas mamy pewność, że minęło wystarczająco dużo czasu na wiązanie z lakierem. Przy nowym Fusso Coat zalecamy, by było to 12h. To jednak opcja optimum, najlepszy możliwy scenariusz. 

Jeśli zdarzyło się inaczej, to na pewno nic straconego 🙂 Po najbliższym ręcznym myciu zastosuj QD Fusso Coat Speed & Barrier i na pewno będzie OK. Przy trwałości liczonej w miesiącach na pewno nie odczujesz "braków" 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam myślę żę to odpowiedni dział w którym dostanę konkretną odpowiedź , mianowicie proszę o podanie jaki najlepszy cleaner pod wosk fusso coat 12  w starej wersji i gdzie go mogę jeszcze dostać bo większość sklepów ma już nową wersje do granatowej perły i jaką fibrą najlepiej go docierać proszę o podanie konkretnych produktów najlepiej z linkiem. Czy sposób po glinkowaniu: mycie szampon odłuszczający FX  cleaner wosk jest odpowiedni czy po cleaner jeszcze warto zastosować ipa? Jaki aplikator po cleaner i jak go stosować czy trzeba docierać jakąś fibrą? próbowałem skorzystać z wyszukiwarki która jest do niczego a pytałem o podstawe jaki cleaner pod wosk fusso i nic ,  jak nakładać cleaner nic , cleaner pod wosk i nic bynajmniej z poziomu wyszukiwarki 🤐 zapukałem do działu fusso więc fajnie by było znaleźć tu informację podstawową np. 

1. fusso coat 12 do ciemnych docieranie fibrą np. ……….. i tu przykład  

2.cleaner np. …..

3.. aplikator do cleanera np. …..

4. fibra do cleanera np. ….

wiem że jaka fibra do docierania wosku i jak stosować cleaner to podstawy ale są metody i produkty wypracowane strikte pod dany produkt i od tego chciałbym zacząć . Zracji tego że będzie to  moja 1 aplikacja profesjonalnego wosku to byłbym ogromnie wdzięczny za tą informację . Podanie konkretnych odpowiedzi przez już doświadczone osoby a nie osyłanie do podstaw ułatwi mi zaczęcie przygody z auto detailingiem  z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maybach_exelero

 

Najlepszym cleanerem do wszystkich trwałych LSP i nie tylko, w tym fusso, jest McKees37 CPP.

 

Możesz zastosować DOWOLNY inny cleaner, ale wtedy zalecane jest jego wymycie płynem inspekcyjnym lub ipą.

 

Aplikator cleanera, maszyna DA 8-15mm z czerwoną gąbką.

Lub ręcznie tricolor.

 

Fibry wybierasz zgodnie z zaleceniami jak do wszystkich cleanerów i wosków. Nie ma tu specjalnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ghost napisał:

@maybach_exelero

 

Najlepszym cleanerem do wszystkich trwałych LSP i nie tylko, w tym fusso, jest McKees37 CPP.

 

Możesz zastosować DOWOLNY inny cleaner, ale wtedy zalecane jest jego wymycie płynem inspekcyjnym lub ipą.

 

Aplikator cleanera, maszyna DA 8-15mm z czerwoną gąbką.

Lub ręcznie tricolor.

 

Fibry wybierasz zgodnie z zaleceniami jak do wszystkich cleanerów i wosków. Nie ma tu specjalnego przypadku.

Super dzięki za konkrety czyli albo tricolor alb DA rotacyjna jak się domyślam odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maybach_exelero napisał:

Super dzięki za konkrety czyli albo tricolor alb DA rotacyjna jak się domyślam odpada.

Rotacją też można, tylko pilnować bardzo niskich obrotów i dobór gąbki o jeden stopień bardziej miękka niż do DA.  Choć wszystko zależy od twardości lakieru

 

Jednak oczywiście do finishu lub cleanerów to DA o małym skoku wydaje się być lepszym wyborem.

 

Dobór narzędzi to kwestia warunków, lakieru i doświadczenia, nie licz na gotowca, bo rozwiązań jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost 

Rozumiem aczkolwiek lubię korzystać z gotowców 😀 i w ten sposób zaczynać coś nowego ewentualnie wprowadzać swoje poprawki w trakcie , ja także lubię je przekazywać jeśli jestem przekonany że wyszło ok.

Jakiś konkretny pad do rotacyjnej pod cleanera? 

Pytanko nad wyrost czy padem z naturalnej wełny można dotrzejć fusso lub coś innego czy tylko fibra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema, mam na swoim Accordzie położony od ponad miesiąca Fusso w starej wersji, ale mam następujące pytanie. Czy u was też jest tak, że nawet po myciu na czystym lakierze, po deszczu gdy jedziecie autem i macie krople na masce, to krople są bardzo kształtne, ale mega leniwe? Tzn nie zjeżdżają całkowicie z maski nawet przy prędkościach rzędu 80-90 km/h, mega mnie to denerwuje, tak jakby były przyklejone. Np w porównaniu do SSW jest to bardzo dziwne, bo przy samodzielnym zabezpieczeniu SSW, maska była sucha od 50-60 km/h, to samo na zakrętach. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
4 godziny temu, Webster88PL napisał:

czym najszybciej usunąć niedawno położone fusso?
Klient położył za grubo i pełno mazów mu zostało 🙃

Przejedź cleanerem i będzie git, zależy jak mocne te mazy bo czasami niektóre znikają po QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 22:08, rudi0018 napisał:

nie zjeżdżają całkowicie z maski nawet przy prędkościach rzędu 80-90 km/h, mega mnie to denerwuje, tak jakby były przyklejone

Obstawiam, że "wspomagałeś" Fusso jakimś QD albo spray sealantem. W przypadku kilku produktów zaobserwowałem, że parę dni po ich aplikacji na softa, zjazd wody jest wolniejszy niż po samym fusso.

10 godzin temu, Webster88PL napisał:

czym najszybciej usunąć niedawno położone fusso?
Klient położył za grubo i pełno mazów mu zostało 🙃

Maszynowo cleaner powinien dać radę. Jak nie masz to finish.

Jeżeli to są zwykłe chmury od zbyt grubych warstw schodzi samo po 2 myciach, kwestia kilkunastu dni 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.