Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Eidos71 napisał:

A jednak 😁 nie sadzilem,znam bardzo dobrze i same produkty i producenta i dystrybutora,i szczerze....ceny troche nie adekwetne  do jakosci,przynajmniej na naszym bogatym rynku( chocby przyklad szamponu Purifica o ktorym mowie 80 zl) ale jesli komusz potrzebne info to sluze pomoca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 18:19, Piotrekpepe napisał:

 

Dzień dobry,

Tydzień temu firma X nałożyła mi Soft 99 Fusso Coat. Wcześniej na aucie nigdy nie miałem żadnego wosku / powłoki ale raz na tydzień/dwa tygodnie nakładałem po myciu (na 2 wiadra) Gyeon Wet Coat (miesięcznie robię ok 2500km i nakładając w takiej częstotliwości zadowalały mnie efekty).

Pytanie1: Czy mogę dalej po myciu nakładać Wet Coat aby poprawić efekt odpychania wody/brudu?

Pytanie 2: Jakiego szamponu lepiej używać ? Wcześniej używałem na zmianę ADBL Shampoo (cola) i Sonax Wash + Protect

Pytanie 3: Przed woskiem zdarzało mi się przecierać auto Sonax BSD, nie widziałem żadnego efektu poza wyglądem (bo zawsze był Wet Coat). Rozumiem, że teraz nie ma sensu nakładania tego na wosk ALE czy można?

Ktoś coś? Jutro muszę umyć samochód 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaciekB napisał:

1. Możesz
2. Adbl Cola będzie bardzo dobry
3. Pewnie, że możesz. Tylko jeśli będziesz to robił cyklicznie to po pewnym czasie nie będziesz wiedział czy na lakierze leży Fusso czy BSD.

CO do pkt 1 to niekoniecznie 😉

Fusso będzie kropelkowac wetcoata więc mogą zostać brzydkie "waterspoty" z wetcoata które będą dosyć ciezkie do usunięcia 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomas22 napisał:

CO do pkt 1 to niekoniecznie 😉

Fusso będzie kropelkowac wetcoata więc mogą zostać brzydkie "waterspoty" z wetcoata które będą dosyć ciezkie do usunięcia 😁 

Waterspot z westcoat'a nie zaschnie na warstwie wosku ewentualnie? Ogólnie, to wosk kropelkuje ładnie jak na ten moment (może z 300km zrobiłem) ale Wetcoat zawsze robił na mnie spore wrażenie (suchy samochód kilometr za myjnią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie w temacie woskow choć moje doswiadczenie  jest nikłe używałem tylko fk, fusso i zymola titanium. 
O wiele lepiej aplikuje mi sie fusso zgodnie z zaleceniami Pawła z Mx, czyli na mokro.



Podeslesz filmik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fusso leżało przez dłuższy czas w temperaturze 0-5 stopni, mogło coś się z nim stać? 
Jak się nie rozdzielił lub nie pękł to raczej nic.

Ja dodam od Siebie od września zrobiłem 5 tys autem. Tylko zima trasy kilka razy soli po sam dach. Do tego ciągle myte na bezdotyku proszkiem. W sobotę na szybko mylem ręcznie po całej zimie i byle. W bardzo zadowolony jak będzie chwila wyczyszcze auto raz jeszcze bo wydaje mi się że Fusso jest w bardzo dobrym stanie

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Adaszek96 napisał:

Przepraszam, nie doczytałem. Jak leży 5 miesięcy to takie krople mogą już być

Dokładnie, 5 mies z pastą na lakierze to kawał czasu 🙂

 

 @kepa416  jak na fragmencie testowym potraktujemy lakier aplikatorem mikrofibrowym z mocnym cleanerem pokroju dj lp lub srp i aplikator robi się brudny. To jest szansa, że można było mocniejszym szamponem jeszcze coś odetkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rudi0018 napisał:

Czy u was Fusso również łapie o wiele większą ilość kurzu niż inne woski lub Spray Wax itp? U mnie Fusso w porównaniu do SSW, Colli i FK zebrał o wiele większą warstwę kurzu. 

Zabawę w dzielenie elementów z fusso już dawno robiłem. Pamiętam, że różnice były dość małe, bo małe było zakurzenie w okolicy.

 

Odrobinę więcej kurzu przyciągał Dodo Juice BV.

Odrobinę mniej s99 water block.

Natomiast najmniej CG Petes53.

 

Wszystkie fragmenty testowe mniej ciągneły kurz gdy potraktowało się je FK 425

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, edek86 napisał:

Będę pierwszy raz nakładał Fusso jaki aplikator wziąć do wosku? Jedna ADBL PUFFY TOWEL wystarczy do docierania?

Jak masz bardzo twardy lakier pokroju wyższych modeli merca, bmw lub audi to fabryczny wystarczy.

 

Jak średni lub miękki, to wymień na piankowy. Np słoneczka Meguiars, liquid elements, bilt hamber albo krążki chemical guys.

 

Wystarczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 17:28, rudi0018 napisał:

Czy u was Fusso również łapie o wiele większą ilość kurzu niż inne woski lub Spray Wax itp? U mnie Fusso w porównaniu do SSW, Colli i FK zebrał o wiele większą warstwę kurzu. 

Wosk nałożony miesiąc temu, jestem tym przerażony. Kropelkowanie - czapki z głów. Kurz - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotrekpepe napisał:

Wosk nałożony miesiąc temu, jestem tym przerażony. Kropelkowanie - czapki z głów. Kurz - masakra.

1. A lakier dobrze przygotowany, śliski po cleanerze lub polerce?

2. I oczywiście bez żadnych qd?

 

Bo testowałem fusso o każdej porze roku i nie zauważył nadmiernego przyciągania kurzu w stosunku do innych wosków. Jest umiarkowany w tym temacie.

 

Są okresy, że kurzu jest mniej lub więcej. Podzielcie maskę lub klapę na 4 wrzućcie różne woski i zobaczycie czy są różnice.

 

Jeżeli porównanie nie jest na tym samym elemencie w tym samym czasie łatwo wyciągnąć błędne wnioski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.