Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Domel napisał:

Wąchaliśmy go u Nowickiego - na pewno lepiej niż poprzednik.

Dokładnie tak jak pisze Wojtek na Open Day u Pawła porównywałem nowy ze starym i nowy nie wydziela zapachu, dopiero po potarciu i jakby nadaniu temperatury zaczyna coś pachnieć ale nie jest to zapach taki chemiczny jak w starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu miałem wymienianą III lampę stop, miejsce przy lampie zostało odtłuszczone rozpuszczalnikiem co spowodowało usunięcie wosku w tym miejscu.

Po wszystkim umyłem samochód na dwa wiadra. Po dwóch tygodnia wygląda to tak:

WP_20190602_18_35_27_Pro.jpg.f2d52653e0ac7d49e45c5ff06593031a.jpg

Pokazuje to jak Fusso przyciąga brud. W dodatku piana i myjka tego nie rusza, jedynie dwa wiadra. Jestem strasznie zawiedziony bo położyłem wosk z myślą o łatwiejszym utrzymaniu czystości samochodu a jest brudny po jednym dniu od mycia.

Zamówiłem Duragloss Fast Clean & Shine #921 może coś pomoże i nie będzie tak ciągnąć brudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, edek86 napisał:

Nie używałem cleaner. Przed aplikacją lakier wymyty Ipą

I tu jest twój błąd. Cleaner w przypadku białych lakierów robi rewelacyjna robotę. Rewelacyjna bo konieczna. Ipa tylko odtluscila a cleaner by Ci wyczyścił powierzchnie tak jak ten rozpuszczalnik (wzarty brud w wierzchnią warstwę lakieru ) tylko o wiele bwzpieczniej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, edek86 napisał:

Tylko czy użycie cleanera spowoduje to że wosk nie będzie przyciągał brudu?

Użycie cleanera usunie ten mocno wzarty brud który po części został usunięty owym rozpuszczalnikiem .

Zrozum że nie oczyściłem lakieru przed woskowaniem to jak ma być czyste po woskowaniu? Biały lakier jest pod tym względem nieznośny i każda aplikacje wosku trzeba poprzedzić cleanerem. Prosty przykład z umyciem rąk. Mając ręce brudne w smarach myjesz sama wodą i potem kremujesz ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś z Was kładł na FUSSO (wg. producenta quick detailer) Fireball ultimate coating wax? Podają informację o zawartości SiO2 większej niż 5%. Zastanawia mnie czy jest sens wykonania takiego testu. Dlatego też, jeśli ktoś z Was robił takie połączenie, to będę wdzięczny za opis 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem "kanapki" różnych wosków na fusso, i jest to zabawa dla zabawy.

Najcześciej skróciła się żywotność LSP. Krople po jakimś czasie też były gorsze niż po samym fusso. Podbicie wyglądu o ile jakieś było trwało krótko. Dałem sobie spokój. Ale nie zniechęcam warto eksperymentować i się bawić detailingiem. Można tak odkryć zawsze coś nowego 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucam całego etapu przygotowanie lakieru (piana aktywna, mycie na 2 wiadra, usuwanie smoły, deironizacja i glinkowanie) wrzucam sam efekt, który jest wg. mnie zadowalający. 

Wniosek jest taki, że rzeczywiście fireball podbił szklistość i głębie 🙂 

2A2298FC-0C33-42EE-8AA7-8162982015BE.jpeg

649A2FF1-AA8A-4B67-9681-E0DFB54B8AA8.jpeg

FAFDF0E2-DED2-42EC-A755-BE1EE12021FF.jpeg

45129F20-DED4-477E-9E50-6688B6ABCD1C.jpeg

EC24909D-100F-4FE7-88D9-A176E7A40D31.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaktusPL nie zauważyłem ich w pierwszym momencie, jakby po chwili wyszły. Po kilku godzinach właściwie jak się utwardził to podczas kładzenia tego fireball ultimate coating wax’a. Koniec końców jestem zadowolony, bo był to mój pierwszy raz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.