Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@Marcin202 naprawdę? Chyba już zostało wszystko powodzianie, bierz lavora. Ostatnio byłem w obi i porównywałem te dwie myjki wagowo o lavor cięższy, nie wiem czy masa idzie w parze z jakością komponentów, ale wydaje mi się, że ma to jakiś związek 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin202 Nie wiem jak z serwisem (i mam nadzieję że nie będę musiał się dowiadywać) ponieważ sam dopiero co zakupiłem Lavora i będę go jutro testował, ale jeśli chodzi o akcesoria i części zamienne to nie ma problemu. Czy to w Techkarze czy Myjki-Lavor jest chyba wszystko. Właśnie zmieniłem końcówkę na pianownicy PA (poprzednia do Karchera) dostępna bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 23:27, MMCzysci napisał:

Pianownica PA od techkar.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

nie rozumiem, PA tzn ze na pistolecie, a techkar to nazwa firmy? Moge prosic linka?

EDIT.
Ogarnalem ze techkar to www, a PA to butelka taka z wyzlobieniem, zgadza sie?

Wiec ktora konkretnie pianownica to tego lavor vertigo 26? I jakies pozostale akcesoria jeszcze dokupowac np. "turboglowice" czy ona juz jest w tych 4 magicznych koncowkach w zestawie?

Druga sprawa to czytajac ten temat pojawilo sie cos takiego jak hydrofor w nawiazaniu do pobierania wody z beczki ustawionej wyzej. Myjka cisnieniowa vertigo 26, k5 lub k7 ma takie cos ze pobiera z zbiornika z wodą? Pytam z ciekawosci bo w garazu mam mozliwosc podpiecia wody z kranu wiec chyba mnie ten problem nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach vertigo....myjka przyszla do mnie w troszke innym opakowaniu niz te wszystkie ktore mozna znalezc  w necie, nie ma tez tego uchwytu na lancy do dysz....kupiona w obi....jak ktos ma mozliwosc to najlepiej nie zwijac przewodu od lancy gdyz sie skreca....co do samej myjki to jest ciezka ale to mi nie przeszkadza, ma duze cisnienie, uzywalem niedawno k5 i jak dla mnie ma mniejsza moc od lavora....trzymajac lance czuc ze sie cos trzyma, jest metalowa masywniejsza i ciezsza, czuc ten odrzut....do tego chodzi cicho...na pochwale zasluguja tez wymienne dysze, co prawda trzeba je wypinac zeby wymienic ale daja ladny i rowny strumien ...myjac auto uzywalem pianownicy pa starej juz z nowym sitkiem, piana dls 125 l3 ladnie i gesto sie nakladala... .zobaczymy jak bedzie z zywotnoscia....zastanawiam sie nad lanca do piaskowania ale nie czy warto, uzywal ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma obi w okolicy to polecam sprawdzić czy nie mają powystawowej tormety 28, mi się udało taką kupić za 900zł. Przede wszystkim made in italy oraz 36 miesięcy gwarancji (potwierdzone u producenta) bardzo fajny miękki wąż z bębnem do zwijania, mocniejszy silnik i pompa tu już na 100% mosiądz i lanca turbo w komplecie 

IMG_20200427_172948.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby zobaczyć czy jest wyprzedaż trzeba osobiście jechać do marketu, bo przez infolinie tego nie powiedzą. A jak się ma 150 km to jest nie ciekawie żeby jechać tylko po to żeby sprawdzić czy jest promocja. Jak jest ok to kupię a jak nie to pół dnia czasu i koszt dojazdu w d...ole.

 

Właśnie padł mój stary Karcher 580 mobile. Przestał podawać wodę pod ciśnieniem.

To muszę coś znaleźć...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo warto, bo są jeszcze e cenach z promocji.

Znając życie za chwilę będzie parę stówek  drożej, tym bardziej że przez korona świrusa euro poszło mocno do góry i prawie wszystko na rynku zdrożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla wiesz coś na ten temat? Wybrałem się do sklepu i po długim poszukiwaniu na półkach w sklepie i potem w magazynie przywieziono kartony takie jak po lewej. Brakuje na nich informacji o mosiężnej pompie. Niestety kupiłem, dopiero teraz widzę że wcześniej były nieco inne, póki co działa, ale wygląda na to, że jednak jakość spadła i nieustanna promocja w OBI nie bierze się znikąd.

4311139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danonev warto nabyć myjkę kranzle ale wiadomość zapewne smutna bo już poszły do góry o parę stówek, zdrożały dosłownie tydzień w tydzień bo nabywałem dwie 1050 ts dla szwagra a póżniej dla siebie z tego samego źródła i niestety z ceną już wyższą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie strzał w kolano😉

Sytuacja jest analogiczna jak z Karcherem k5 / k7, plastik / aluminium, niebieskim Boschem i chińszczyzną z alledrogo.

Producent często podaje jedno, a sprzedający drugie.

Czasem ciężko się w tym połapać, szczególnie, kiedy mamy mnogość zbliżonych do siebie i często zmieniających się modeli.

A ilu ludzi czyta przed zakupem fora tematyczne, takie jak to?

W myjce wystarczy zajawka typu "mosiężna pompa"  i ludziska łykają na promocji prosto z palet, jak młode pelikany.

Tak samo laikowi, który chce sobie kupić rowerek wystarczy napisać przerzutka tył Shimano Deore i klient jest kupiony.

Ośki, korby, supporty, łańcuchy, klamki, siodła ,kiery, amory... nie mają już wtedy większego znaczenia.

Niestety w większości cena odzwierciedla faktyczną jakość.

Nie da się kupić Audi Q7 w cenie Dacia Duster.

 

Wracając do Vertigo 26 i 28 to są w tych pieniądzach fajne amatorskie maszynki o przyzwoitych wydajnościach i czy ta obudowa zaworowa będzie mosiężna czy aluminiowa  anodowana, oksydowana czy eloksalowana, nie ma to większego znaczenia.

Bo to element, który w myjce nie jest poddawany największym obciążeniom.

W myjkach są  jeszcze  silniki, bloki regulacji ciśnienia krzywki, tłoki, zawory ssące, wysokiego ciśnienia, zwrotne by-pass, sprężyny, osprzęt, chłodzenie.... i to wszystko razem do kupy ma wpływ na żywotność.

Tak jak niedawno ktoś pisał, że jak mu myjka tej klasy nie padnie  wciągu 3 lat amatorskiego użytkowania, będzie mega zadowolony i chyba tak trzeba do tego zdroworozsądkowo podchodzić.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 15:51, PawelKRZ napisał:

ak by to zmienili

To tylko nowe opakowania , czytaj świeższa/nowocześniejsza  szata graficzna . 

Przy naszym, amatorskim myciu auta ciężko jest uszkodzić myjkę , bo kto płucze auto powyżej 15min i to jeszcze kilka razy dziennie?   Jednak trzeba wiedzieć . że taka godzinka ciągłego mycia chodnika , to już katowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/lavor-myjka-cisnieniowa-vertigo-26-248760?page=4#thread-comments
Tutaj piszą, że jednak pompa i głowica jest alu, a na www lavora w ogóle nie ma tego modelu. Ktoś tam dzwonił do serwisu i mu powiedzieli, że od wersji 28 jest mosiężna. Jest ktoś w stanie to zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest katalog producenta, wszystkie myjki z opisami:

https://en.lavorwash.com/contents/view/catalogo

Odnośnie Vertigo 22 26 28 jest opis "Models with anodized pump head"

Mosiężną obudowę zaworową mają 28 plus i 28 pro.

Ale być może są na Polskę jakieś wersje specjalne:)

Niestety z racji na to, że te urządzenia mają gwarancję door to door (nie trafiaja do serwisów specjalistycznych) tylko wyznaczonego przez importera punktu napraw,

jeśli komuś zależy to weryfikacja jest możliwa raczej tylko po zakupie, bo po prostu mało kto te myjki naprawia i ciężko dowiedzieć się co w środku siedzi.

Nie ma także ogólnie dostępnych serwisówek.

Więc, jak komuś zależy na sprawdzeniu co kupił, to tak jak ktoś pisał z tego linku na pepper  "wkrętaki w dłoń"

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam takie pytanko mam myjkę parkside phd 170 a1 czy znajdę taki pistolet krótki jak w tym filmie? Zauważyłem, że jest on fajny poręczny do takiego mycia i akurat mi się przyda bo myję na podjedzie auta a mam wąski wjazd i ciężko tak operować długą lancą. Z góry dzięki za odpowiedzi!  

wyszukałem coś takiego https://www.banggood.com/Quick-Connection-Pressure-Washer-Trigger-Gun-Washing-Tool-For-Lavor-VAX-p-1374372.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN czy to się nadaje? Czy ma ktoś inną jakąś lepsza? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, powalla napisał:

Krotki pistolet czytaj bedziesz mokry, bo woda sie odbija o leci wszedzie  😉  Powiesz to z dala bede lal ... no i zgadza sie zamiast myc lanca bedziesz tylko wode lal 😉 Zeby dobrze wykorzystac cisnienie myjki lanca moze byc max 10 cm od lakieru ! 

od murku mam jakies 20 centymetrów do auta wiec cieżko lancą wymachiwać 🙂 wiec o to mi właśnie chodzi. Krótki pistolet ma ktoś cos? Do parkside phd 170 a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrekkrol7 napisał:

od murku mam jakies 20 centymetrów do auta wiec cieżko lancą wymachiwać 🙂 wiec o to mi właśnie chodzi. Krótki pistolet ma ktoś cos? Do parkside phd 170 a1

Filmik kolegi @PawelKRZ. W opisie filmu wymienił jakie dysze kupił i jakie złączki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekkrol7 Tez takie chciałem. Widziałem u PanTheOrganizer - mył koła i siedział tuż przy samochodzie. I był suchy 🙂

Szukałem, szukałem, konsultowałem sie z Techkar.pl i ..... do PHD 170 A1 się nie da (przynajmniej na razie). Problemem jest przyłącz. Nie znalazłem krótkiego pistoletu na taki przyłącz jak Parkside/Lavor. Techkar to potwierdził. Jedynym wyjściem było by obcięcie istniejącej złączki i zakucie jakiejś uniwersalnej lub rozebranie myjki i może da się wymontować waż. Tak czy inaczej - było by po gwarancji. 

Im dłużej używam tą myjkę tym bardziej się zastanawiam czy jednak tego nie zrobić. Tzn wymienić wąż na jakiś bardziej miękki.

Czasem myję wewnątrz garażu i używam tez takiej złączki:  (mogę być równolegle do samochodu)

001.png.eef1055c95f05f662c445291b543e493.png

 

Ale jak byś znalazł taki krótki pistolet ze złaczem Lavor  to daj znać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, 

Fajny filmik, mertoryczny😀

Zmierzyłeś i podałeś realną wydajność tej myjki i pokazałeś działanie na osprzęcie.

Mam pytanko odnośnie tego zbiornika.

To jest jakiś dedykowany, czy adoptowałeś od czegoś.

Muszę zrobić sobie bufor a mój stary zrobiony ze zbiornika od Adblue właśnie  poległ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkr Zbiornik kupiłem za kilkanaście PLN gdzieś w okolicy (nie wiem po czym to jest). Potem tylko dokupiłem podstawę pod zbiornik na deszczówkę w jakiejś promocji w LeroyMerlin (podstawa była droższa niż zbiornik 🤪 )

Przyłączenie zrobiłem sam. Temat Coś z niczego. Strona 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.