Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, powalla napisał:

Czyli nawet 5 ostatnich stron nie chciało Ci się przeczytać? 

Jedyną myjka w moim budżecie, która przewinęła się przez ostatnie 7-8 stron jest niedostępna myjka parkside. Vertigo 26 kosztuje jakieś 800 zł więc ponad 30% niż chce wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlodek2532 napisał:

Vertigo 26 kosztuje jakieś 800 zł

Często jest po 699zł , czyli tylko 16,5 % więcej niż budżet 😉  Czy to dużo?  Kupując myjkę za 600 dostaniesz badziewną plastikową lancę z przypadkowym strumieniem wody , więc trzeba by było dokupić lancę i dysze , z to min 100zł , czyli  coraz bliżej do Vertigo 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku myciach vertigo 26 mogę ja śmiało polecić każdemu, kto szuka nowej myjki a nie chciałby wydać na nią majątku. Przesiadłem się z parkside, różnica jest odczuwalna, pistolet wyrywa z łapy 😂 

Myjka jest bardzo cicha, na minus jest waga ale za to sprawia wrażenie solidnego sprzętu, no i wąż mógłby być bardziej elastyczny ale tragedii nie ma. 

Super sprzęt, ciśnienie naprawdę daje radę, mycie teraz to przyjemność 😉

Podpatrzyłem patent na krótszy pistolet i zakupiłem odpowiednie przejściówki pasujące do dołączonych do lavora dysz i teraz mycie w ciasnych miejscach jest duże łatwiejsze 👍

IMG_20200521_162215.jpg.ef5306b28ad034ff7e06568df057584c.jpg

IMG_20200521_162147.jpg.0500c4348ecdf6358c53f9ba1ca34527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oofol napisał:

Od lat kupuje na Amazon.de/it/co.uk i nigdy nie ma problemu. Zwrot kosztów jest moim zdaniem zdaniem najlepszym rozwiązaniem.  Jak kupujesz przez Prime to masz zwrot produktu na koszt Amazona. 

Jaka jest różnica pomiędzy  K 1050 TS a  K 1050 TST ? osprzęt? 

Rożnica miedzy nimi to jedynie osprzęt. K 1050 TST ma dodatkowo zwijak na waz plus jest on bardziej elastyczny. Jest jeszcze K 1050 P (wersja bez kółek oraz lancy "dirtkiller")

Tutaj link do tych trzech https://www.kraenzle.com/pl/consumer.html

 

@Chochlik437: Dzięki za wrażenia i fotki dotyczace myjki ciśnieniowej Lavor'a Vertigo 26. Na forum elektroda twierdza, ze myjki poniżej poziomu Kraenzle nie powinny istnieć, jak widać nie do końca odzwierciedla to indywidualne potrzeby każdego z nas.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał czy  Lavor Vertigo 26 nadaje się do czegoś innego niż tylko spłukiwanie piany z samochodu. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=8GsmwwjLpQU

Myjka chodziła prawie cały dzień z krótkimi przerwami, żeby jej od razu nie zajechać.  Moim zdaniem bardzo dobrze wydane pieniądze. Polecam.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań do myjki vertigo .

Do pistoletu pasują inne lance czy jest jakieś inne wejście , a jeśli chodzi o końcówki  to np. dyszę rotacyjną jakąkolwiek można założyć czy też ma inny gwint?

Końcówki w zestawie dadzą radę w czyszczeniu betonowego płotu , czy raczej trzeba dokupić dyszę rotacyjną turbo ?

Jaki filtr wody do niej kupić ?

Ogólnie na jeszcze muszę zwrócić uwagę w tej myjce ?

Sorry za pytania ale to będzie moja pierwsza myjka i za bardzo się nie znam , z góry dzięki za odpowiedzi :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DjLukasss napisał:

 

Końcówki w zestawie dadzą radę w czyszczeniu betonowego płotu , czy raczej trzeba dokupić dyszę rotacyjną turbo ?

 

 

 

Dokup koniecznie dyszę turbo, inaczej się zamęczysz lub nie doczyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/24/2020 at 7:15 PM, fredro84 said:

Rożnica miedzy nimi to jedynie osprzęt. K 1050 TST ma dodatkowo zwijak na waz plus jest on bardziej elastyczny. Jest jeszcze K 1050 P (wersja bez kółek oraz lancy "dirtkiller")

Tutaj link do tych trzech https://www.kraenzle.com/pl/consumer.html

 

@Chochlik437: Dzięki za wrażenia i fotki dotyczace myjki ciśnieniowej Lavor'a Vertigo 26. Na forum elektroda twierdza, ze myjki poniżej poziomu Kraenzle nie powinny istnieć, jak widać nie do końca odzwierciedla to indywidualne potrzeby każdego z nas.

O. Dobry link. Ciekawe jest jednak to ze po we wszystkich jezykach proch rodzimego myjki opis weza dla TS i TST jest "Wąż wysokociśnieniowy NW 6" a dala P "8 m Wąż wysokociśnieniowy" natomiast po niemiecku dla wszystkich trzech jest opisany jako zbrojony tylko ze 2 pierwsze 8m a TST 12m.. Nic o innej elastycznosci/budowie nie pisza.

Osobiscie format modelu P byl by dla mnei naj lepszy ale TS jest w lepszej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Oofol napisał:

O. Dobry link. Ciekawe jest jednak to ze po we wszystkich jezykach proch rodzimego myjki opis weza dla TS i TST jest "Wąż wysokociśnieniowy NW 6" a dala P "8 m Wąż wysokociśnieniowy" natomiast po niemiecku dla wszystkich trzech jest opisany jako zbrojony tylko ze 2 pierwsze 8m a TST 12m.. Nic o innej elastycznosci/budowie nie pisza.

Osobiscie format modelu P byl by dla mnei naj lepszy ale TS jest w lepszej cenie..

Z kontekstu rozumiem, ze zastanawiasz się nad wężem. 

W 1050 P i 1050 TS jest NW 6 - 8m; 1050 TST posiada NW 6 -12 z oplotem stalowym. Z relacji na elektroda rzeczywiście ten waz jest bardziej elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DjLukasss napisał:

Dzięki za odpowiedzi, a jeśli chodzi o filter to spotkałem coś takiego 

www.obi.pl/osprzet-do-myjek-cisnieniowych/lavor-filtr-wody-3-4f-3-4m/p/3217940

Ale on nie ma wejścia na szybkozlączke ,.o co w tym chodzi .

Szybkozłączkę nakręcasz na ten filtr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, fredro84 said:

Z kontekstu rozumiem, ze zastanawiasz się nad wężem. 

W 1050 P i 1050 TS jest NW 6 - 8m; 1050 TST posiada NW 6 -12 z oplotem stalowym. Z relacji na elektroda rzeczywiście ten waz jest bardziej elastyczny.

Tak tak napisalem przeciez ze chodzi owaz 😉 Poniemiecku wszystkie 3 sa w oplocie stalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DjLukasss napisał:

Ok. Dzięki , też tak myślałem ale wolałem dopytać .

Taki Lavor będzie dobry czy lepiej ten Hyundai, bo wiadomo Karcher za 50 zł ale pewnie lepszy nie jest tylko chodzi o markę.

A dyszę rotacyjną jaką polecacie kupić do tego , oprócz z Karcher .

Ten filtr z obi będzie ok.

Dyszę taką:

https://allegro.pl/oferta/dysza-turbo-do-myjek-lavor-ze-zlaczem-lozyskowym-6933584922?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Akcesoria+i+osprzęt&gclid=EAIaIQobChMI-tyP4OrR6QIVzMqyCh1oDQzOEAQYAiABEgJmzvD_BwE

2 godziny temu, Oofol napisał:

Tak tak napisalem przeciez ze chodzi owaz 😉 Poniemiecku wszystkie 3 sa w oplocie stalowym.

W 1050 P i TS są węże  chyba z igielitem.

Jakość jest lepsza niż w tańszych myjkach, ale nie przystaje za bardzo do klasy tej myjki😀

Ja wymieniłem w 1050 P na 10m oryginał, ale można z metra cięty, też dobry jakościowo, wyjdzie taniej, jak ktoś szuka oszczędności

W TST jest wąż profi 12 m w oplocie, bardzo elastyczny  kokardki można wiązać.

2 godziny temu, Oofol napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, mkr said:

Ten filtr z obi będzie ok.

Dyszę taką:

https://allegro.pl/oferta/dysza-turbo-do-myjek-lavor-ze-zlaczem-lozyskowym-6933584922?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Akcesoria+i+osprzęt&gclid=EAIaIQobChMI-tyP4OrR6QIVzMqyCh1oDQzOEAQYAiABEgJmzvD_BwE

W 1050 P i TS są węże  chyba z igielitem.

Jakość jest lepsza niż w tańszych myjkach, ale nie przystaje za bardzo do klasy tej myjki😀

Ja wymieniłem w 1050 P na 10m oryginał, ale można z metra cięty, też dobry jakościowo, wyjdzie taniej, jak ktoś szuka oszczędności

W TST jest wąż profi 12 m w oplocie, bardzo elastyczny  kokardki można wiązać.

Nie wiem na stronie producenta jest napisane przy każdej z tych  3 że jest to wax wysokociśnieniowy NW6. TST tylko dłuższy. 

 

Nie ma co bić piany od tego jest PA 😉

 

Zamówienie złożone. P mi naj bardziej do garażu a wąż można zmienić tak jak mówisz. 

Screenshot_20200526-165212_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich decyzjach myjka kupiona, do tego pianownica p a. Niestety myjka przyjechała z wadą, pęknięty redukcja gdzie się wkręca manometr i tryskała mgiełka wody po wlaczeniu. W ramach reklamacji mają mi dosłać tą redukcję mosiężną i sam sobie wymienię 🙄 Także narazie moja pierwsza styczność z kranzle nie za bardzo udana

 

20200526_161920_HDR.jpg

20200526_173143.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.