Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PawelKRZ napisał:

@piotrekkrol7 Tez takie chciałem. Widziałem u PanTheOrganizer - mył koła i siedział tuż przy samochodzie. I był suchy 🙂

Szukałem, szukałem, konsultowałem sie z Techkar.pl i ..... do PHD 170 A1 się nie da (przynajmniej na razie). Problemem jest przyłącz. Nie znalazłem krótkiego pistoletu na taki przyłącz jak Parkside/Lavor. Techkar to potwierdził. Jedynym wyjściem było by obcięcie istniejącej złączki i zakucie jakiejś uniwersalnej lub rozebranie myjki i może da się wymontować waż. Tak czy inaczej - było by po gwarancji. 

Im dłużej używam tą myjkę tym bardziej się zastanawiam czy jednak tego nie zrobić. Tzn wymienić wąż na jakiś bardziej miękki.

Czasem myję wewnątrz garażu i używam tez takiej złączki:  (mogę być równolegle do samochodu)

 

 

Ale jak byś znalazł taki krótki pistolet ze złaczem Lavor  to daj znać 🙂

jedyne co wyszukałem ze złączem lavor to jest to co wrzucałem wcześniej https://www.banggood.com/Quick-Connection-Pressure-Washer-Trigger-Gun-Washing-Tool-For-Lavor-VAX-p-1374372.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN wiele stron to posiada, ali,banggood i ebay zastanawiam się pewnie ty masz lepsze pojęcie będzie to pasowało? Wejście wygląda podobnie jak do naszego pistoletu 😄 2019032711245746-1361392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekkrol7 nie cytuj zdjęć.

Prawdę mówiąc, po dokupieniu lancy zakrzywionej z Ali, nic już nie szukam na razie do tego Parksida. Troche nim porobię a potem się zobaczy - moze poprzerabiam przewody. 

Czy to co podajesz będzie pasować? Nie wiem. Podobieństwo to trochę za mało. Fajnie by było, jak by jakieś wymiary złączek były podawane. Można by się wtedy zorientować czy odnieść do swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam myjki do domu auto, quad, taras z drewna, kostka 300m2. 

Myślałem że się szarpnę i kupię kärher k7 razem z ufo za 2300 ale to jest amatorki sprzęt. 

Za ok 2800 zł mogę wziąść na firmę znajomego kranzle 1152 z bębnem tylko jest jedno ale. Tutaj w Szwecji ona ma 115 barów i 600 litrów. Są też wersję niemieckie 130 ale już nie w tym sklepie na promocji więc średnio się opłaca. 

Jeszcze w grę wchodzi kärcher HD 5/15 ex. 

Też golas. Najbardziej chciałbym kranzle bo to już taki trochę Profi sprzęt. Tylko te 115 barów do tyłka nie urywa. Karcher HD to już akcesoria drogie, ufo kosztuje 1000 zł.

K7 za 2300 ma już ufo i teoretyczne parametry spoko.  Dzwonilem do Kärchera i gość twierdzi że k7 ma tylko teoretycznie lepsze parametry od HD 15/5. 

Tylko czy mi to jest potrzebne?

Doradzcie 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Moja obecna myjka prosi się o zmianę, posiadam urządzenie z palety K i zależy mi by  nowa  myjka miała takie samo złącze lub łatwo dostępny adapter. Budżet jaki mam na ten cel to okolice 1550 zł, zastanawiam się nad nowym K7 lub jakimś używanym modelem z porządną pompą, natomiast nie skreślam  innych producentów. Macie jakieś propozycje jak dokonać najlepszego wyboru ? , za pomoc z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamzzz 

Szwedzi, mądry naród dbają o lakier swoich aut:)

Nigdy nie słyszałem o takiej wersji tej myjki.

Na poważnie, do auta super, bo ten model ma duży wydatek wody i spłukiwanie idzie szybko.

Natomiast do 300 m kostki przydałoby się wyższe ciśnienie.

Dopłać w tym wypadku do  "normalnej" 130 barowej 1152 lub sprawdź ile kosztuje w Szwecji XA 17 TST.

To bardzo podobne urządzenia, XA ma 150 bar roboczego i wydatek 540 l/h.

Jeśli nie przeszkadza Ci niższa jakość wykonania i pompa aluminiowa, to  K7 jest przyzwoitą myjką jeśli chodzi o wydajność.

Oczywiście ta najtańsza bez full control.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm byłem ostatnio kupić nową myjkę, wybór padl na kranzle model 1152. W sklepie sprzedawca namówił mnie na xa17 i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem, niby ma więcej barów ale gorsza wydajność wody. Była o 500zl tańsza niż 1152 ale sprzedawca mówił że bardziej poleca xa17 i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem że go posłuchałem 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buroczek 

Ja bym się cieszył a nie martwił na Twoim miejscu😀

Jeśli używasz myjki do tych samych celów co 90% uczestników tego forum,    to masz mega sprzęcik i parę stówek po promocji w kieszeni. 

To są bardzo zbliżone wydajnościami sprzęty i ja mimo tego, że  dość dobrze się znam na Kranzle, gdybym miał taki dylemat jak Ty, to pewnie rzuciłbym monetą😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki, pocieszyłeś mnie. Mam nadzieję że będę zadowolony. Jestem tylko ciekawy czy uciągnie niebieskie ufo, bo niby pisze ze wydajność wody min 10l a ta ma 9l,ale sprzedawca mówił żebym się tym nie martwił... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buroczek 

To niech Ci odda kasę lub wymieni, bo tym razem źle Ci doradził.

Po pierwsze wydatek, po drugie średnica dysz nie ta.

Chyba, że stuningował to ufo pod ciebie😀

Z XA 17 jest kompatybilne Ufo light szare, ewentualnie w zależności od tego co będziesz mył, dobra opcja to osłona przeciwbryzgowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kupię w PL ta x17. Tylko patrzę że ona chyba nie ma dozownika na płyn. Czy to się używa?

Chce mieć coś solidnego a k7 nie wygląda na takiego. 

,K7 premium z tym dziwnym pistoletem mógłbym mieć za ok 1800 zł. Tylko że gdyby coś się stało musiałbym wieźć go z Pl do Szwecji na gwarancję.

Na tego k7 namawia mnie kolega bo sam 3 lata ma.

Mamy w firmie k7 to musiałbym potestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buroczek 

Myjka ci to pociągnie, ale efekt  będzie raczej słaby, nie będzie kopa.

W standardzie masz w niebieskim ufo dyszę 045 a XA17 chodzi na 033 , to nie jest właściwe rozwiązanie.

Chyba, że zmienił ci dysze i dodał adapter na szybkozłącze.

Ufo light:

https://www.sklepkranzle.pl/sklep/seria_k_1050/kranzle_ufo_round_cleaner_do_serii_1050

 

 

 

 

41870 Ufo light.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkr 

11 godzin temu, mkr napisał:

@Adamzzz 

To bardzo dobrze, że nie ma pojemnika na chemię😀

 

@radek7155 

Którą K miałeś dotychczas?

Do czego będziesz używał nowej?

 

Głupio się przyznać ale było to k2 jakie dostałem  na prezent, myjka ta wielokrotnie testowała moją cierpliwość, ale musiałem na początku udawać że jest ok.  Myjkę stosuje najczęściej do mycia auta oraz kostki brukowej której trochę mam, dlatego właśnie myśl o k7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buroczek 

Dobrze, tu masz filmik jak to chodzi z 1050, z twoją myjką efekt będzie jeszcze silniejszy:

@radek7155 

W twoim budżecie K7(bez full control) to będzie dobry wybór.

Możesz pomyśleć też o Lavorach Vertigo pro/plus czy Tormenta, chłopaki też sobie polecają ten sprzęt.

Standardowo zerknij na Kranzle 1050 (jakościowo wyższa półka).

Jak masz możliwość to poświęć dzionek,  pooglądaj sobie maszynki na żywo i wybierz, która ci najbardziej pasuje.

W stosunku do myjki, której używałeś każda z wymienionych będzie małym potworem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.