Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuście temat tego karchera K7, jak macie około 1500 zł to wydania zadzwońcie do przedstawiciela Kranzle, on znajdzie najbliższy Wam sklep z promocja na Kranzle 1050P. W pracy używamy Karchera HD x/xx nie pamietam dokładnie modelu, ale umyje 2 auta (kilkanaście minut) i już ma dosyć i się wyłącza, ja z Kranzle 1050P nie miałem nigdy takiego problemu myjąc ciągniki i maszyny. 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, powalla napisał:

Zobacz tu kolega wykonał fajny projekt i co ważne tani ...tzn. taniej niż musiałbyś hydrofor zamiast zwykłej pompy kupić . 


Taka beczka 60L podniesiona na 50cm ponad poziom myjki da Ci ok 8 min działania myjki więc całkiem sporo. 

9 godzin temu, coobah napisał:

Foty z instrukcji..

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za pomoc! 

Warn za cytowanie zdjec 

 

prosze sie zapoznać z regulaminem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą nową myjkę polecacie w budżecie ok. 600 pln? Mycie 2 aut raz w miesiącu i większe wyzwanie - kilkadziesiąt metrów kostki brukowej raz do roku.

Biorę pod uwagę:

  • Nilfiska C135.1-8 (jedne źródła podają tłoczenie 350l/h a inne 520 - to jak to jest?)
  • Bosch Aquatak 13x
  • Lavor Galaxy 180
  • Hortmasz HMW SA130 (jakiś klon Lavora?)
  • Riwall?

Zanim polecicie Vertigo 26 niech userzy powyższych myjek się wypowiedzą, szczególnie w kwestii mycia kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powalla napisał:

Inaczej zadaj pytanie ...która myjka na alu podzespołach może chodzić dłużej (mycie kostki, to nie szybkie spłukanie auta) niż myjka na mosiądzu 😉 

Właśnie tak miałem przeredagować. 🙂

Wogóle to jakiś skandal z opisami myjek. Opis a rzeczywistość to różne sprawy. Dlatego zależy mi na opinii użytkowników.

Czy myjki tej klasy opłaca się serwisować  czy raczej idą na złom jeśli jest awaria po wygaśnięciu gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Od jutra będzie po 349zł 😉 

Jest na pompie alu ale silnik już jest bezszczotkowy . O ile dobrze pamiętam ciśnienie nominalne 135 i min 6,5L/min . 

Z wyglądu i wymiarów przypomina trochę Nilfiska 135. Czy Twoim zdaniem warto rozważyć ten model do moich potrzeb czy tylko Vertigo26? Kostkę mogę przecież myc na 2-3 raty.

Gdzieś czytałem, że powinno się robić 15minutowe interwały pracy żeby nie zajechać konsumenckich myjek. Ile powinna wynosić potem przerwa żeby myć dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla blockersów: za niedługo przyjdzie do mnie mini-myjka Bosch Easyaquatak 100:

easyaquatak-100-44181-hires-png-rgb-oneux-264112_w_800_h_418.png.c4d6659393c6e7c07138f78c643a0e22.png

Nie jest to co prawda myjka akumulatorowa, ale pozwala na korzystanie z wody z wiadra, lub innego pojemnika. Gdy tylko dojdzie do mnie, wrzucę wrażenia. Na podstawie opinii i filmików z sieci wnoszę, że do szybkiego mycia bez dostępu do ujęcia wody może nadać się idealnie...

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 12:33, powalla napisał:

Nówka K7 w OBI 1529zł

No tylko żeby się nie okazało, że te nowe modele są gorsze od starszych. Ja mam K7 Premium no i jest moc ale dopiero po podłączeniu pistoletu  z tymi wymiennymi końcówkami. Ten fabryczny to się nadaje do powieszenia na ścianie i straszenia.

1000zł po serwisie za K7 Premium 

karcher-k-7-premium,11535113585_7.jpg

to dobra cena.

W dniu 22.03.2020 o 18:01, rudi0018 napisał:

ale umyje 2 auta (kilkanaście minut) i już ma dosyć i się wyłącza

Ja w sobotę umyłem 3 auta i nie miałem żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekturę z tego tematu. Zdecydował o zakupie i  jest Lavor vertigo 26 z obi za 699 zł . Zakupiona wczoraj. 
Poniżej film jak obraca patio Cleaner z Lidla.  W zeszłym tyg wziołem Parkside z Lidla za 399zł. Totalna porażka - spakowałem ja po 10min. Nie chciała uciganać patio cleanera. Zrobiłem porównanie i chodziła jak sasiada K2 tak samo słąbo. Moje stare 10letnie k2 było lepsze jak było w formie. niestety odpiął się waż i chodziła chwile na sucho. Teraz załaćza sie tak pulsacyjnie.

Na filmiku macie jak Lavor kreci a ta poprzednia myjka z Lidla nimby 170 bar ledwo tym kręciła a tutaj fruwa. 
Dokupiłem filtr na wejście wody Hyundai - kopia karchera. 

 

 

Powiedzcie czy warto kupić przesciówkę na rotację karchera którą mam czy dokupić dysze rotacyjną pod Lavor. 

 

I jaka pianownica teraz PA pod Lavor?  Jaka piana na pierwszy raz do zakupienia?  TENZI, ADBL? Czy coś innego? 

 

W dniu 29.03.2020 o 23:45, kaman napisał:

Którą nową myjkę polecacie w budżecie ok. 600 pln? Mycie 2 aut raz w miesiącu i większe wyzwanie - kilkadziesiąt metrów kostki brukowej raz do roku.

 

Zanim polecicie Vertigo 26 niech userzy powyższych myjek się wypowiedzą, szczególnie w kwestii mycia kostki.

zobacz mój filmik w poście wyżej. Daje rade. Wczoraj kupiona w Obi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, coobah napisał:

Za taką kasę to nie ma się co zastanawiać... Myjka rewelacyjna!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiscie na Forum Elektroda gdzie tez szukałem pomocy jakoś nie sa dobrze nastawieni do tego Lavora. Forsują swoje typy. Ale cóż Ja jestem zadowolony choć tylko próbę zrobiłęm. czekam na ciepłą pogodę.  Jeszcze muszę dokupić pianownice i turbo lance albo samą turbo kolcówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.