Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kranzle RP to jak dla mnie najwyższa półka w tym segmencie cenowym.

Świetna rzędowa pompa, dwa silniki, bardzo wydajny układ grzewczy, diagostyka na telefon...

Jak masz budżet to super wybór.

Ale być może te tańsze urządzenia też dałyby radę( nie napisałeś co i jak często myjesz)

Lavora podałeś na krzywce(do porównania bardziej pasowałby HLR), Ehrle z kolei  jest na korbowdzie, włoskim interpumpie(stare były naprawdę niezłe, te obecne podobno się pozmieniały)mogę podpytać kogoś mądrzejszego.

Wybierałbym między Kranzle a Ehrle.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie szukam czegoś niezawodnego . Będzie służyła do mycia budynków inwentarskich , maszyn rolniczych , kostki brukowej . Roboty będzie miała sporo . Liczy się bardziej niezawodność niż cena . Lepiej iść w bary czy wydatek wody ? . Czy ta seria RP jest dobrym wyborem bo to chyba w miarę nowa seria. Czy te pompy korbowodowe są lepsze od pozostałych . #mkr jeśli miałbyś jakieś znajomości w kwestii porady byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbowód lepszy od krzywek. Gość który u mnie serwisuje Kranzle i Karchera poleca to pierwsze. Sam kocioł dużo lepszy i mniej elektroniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się całkiem poważnie nad zakupem myjki która będzie mi też obsługiwała ciepłą wodą. Plusem jest to, że skuteczność takiej myjki jest zdecydowanie większa. Minusem jest to, że koszt takiej myjki w sumie nie należy do najniższych. Bo dobrej klasy myjki np od Karcher, to często jest wydatek rzędu kilkudziesięciu tys zł.

Oczywiście mozna zakupić tańsze, ale z doświadczenia wiem, że często nie spełniają one oczekiwań i po prostu lepiej jest ogarnąć myjki na zimą wodę niż wchodzić w myjki na ciepłą wodę z podgrzewaczem.

Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: http://kawalerka.net/myjki-cisnieniowe-jak-wybrac-najlepszy-model/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Lidlu a dniach będzie myjka Parkside cena 399zł, polecana na forum, ze względu na gwarancję, cenę do jakości. Polecacie coś tańszego z myjek Lavor, Nilfisk lub innych ?

Myjka używana byłaby do opłukania samochodu, roweru, a później mycie na dwa wiadra więc bardziej amatorskie zastosowanie. Czy nie ma sensu kupować myjki i zostać przy wężu ogrodowy, a doskładać do vertigo 26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m3987mm napisał:

Witam.

W Lidlu a dniach będzie myjka Parkside cena 399zł, polecana na forum, ze względu na gwarancję, cenę do jakości. Polecacie coś tańszego z myjek Lavor, Nilfisk lub innych ?

Myjka używana byłaby do opłukania samochodu, roweru, a później mycie na dwa wiadra więc bardziej amatorskie zastosowanie. Czy nie ma sensu kupować myjki i zostać przy wężu ogrodowy, a doskładać do vertigo 26?

w tym celu ja kupiłem ta z lidla i fajnie się sprawdza . waz niestety nie ma takiego ciśnienia a czasami go potrzebujemy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Arbi cos do wszystkiego jest tak na prawde do niczego, osobiscie patrze na tą myjke to raz ze funkcja mycia parowego z tak krótkim wężem to troche zabójstwo, chciałby Ci sie latać z taka myjką dookoła auta aby uzyc myjki parowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze się wypowie na temat tego urządzenia

Nr aukcji allegro 8625814801

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to górna półka, ale może do amatorskiego mycia wystarczy. Byłaby używana 1-2 razy na 2 tygodnie.  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o ciśnieniu pary. Nie wiem czy ryzykować, czy szukać na razie samej ciśnieniowej. Kwota max 1100 zł ale najlepiej ok 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta myjka b&s to też lavor, parkside zresztą też.

Wydajność pary i mycia przy pomocy tej maszynki raczej kiepska.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D9Zwkj211ymw&ved=2ahUKEwjI87r9hOHnAhXmpIsKHbx2DC0Qo7QBMAB6BAgAEAI&usg=AOvVaw2BdobNrnPlq9wYH-DY2VXL

Realne parametry ciśnienia i wydatku wody także.

Więc jak nie potrzebujesz super sprzętu to i tak weź lavora, tego taniego  z lidla lub droższego z obi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie warto się tym interesować. Ta myjka z Lidla na pewnej stronie też ma kiepskie opinie także dla mnie odpada, pomimo że nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu, ale jak już kupuje to chciałbym jak najlepiej. Może poda ktoś coś konkretnego za ok. 1000zl aktualnie wartego uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się całkiem poważnie nad zakupem myjki która będzie mi też obsługiwała ciepłą wodą. Plusem jest to, że skuteczność takiej myjki jest zdecydowanie większa. Minusem jest to, że koszt takiej myjki w sumie nie należy do najniższych. Bo dobrej klasy myjki np od Karcher, to często jest wydatek rzędu kilkudziesięciu tys zł.
Oczywiście mozna zakupić tańsze, ale z doświadczenia wiem, że często nie spełniają one oczekiwań i po prostu lepiej jest ogarnąć myjki na zimą wodę niż wchodzić w myjki na ciepłą wodę z podgrzewaczem.

Jaką temp wody chcesz mieć na wyjściu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gąbek1 napisał:

Kojarzy ktoś jak wyglada gwarancja myjki z lidla, kiedy to przy pierwszym użyciu włącznik szlak trafił i nie idzie jej wyłączyć. Chciałbym ją tylko zwrócić i zabrać kasę. Jest na to szansa? 

Do oddania jako towar niezgodny z zawartą umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gąbek1  nie wiem jak zwrot ale wymiana bez problemu. Mama kupiła jakiś mikser czy coś podobnego z pękniętą pokrywą i od ręki jej wymienili na nowy, nawet do pudła nie zaglądali. paragon i pudło  podstawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z was taki wynalazek jak Parkside PHD 170? Wiem, że model 150 sporo osób posiada a model 170? Będzie u mnie od poniedziałku za 90€urasków więc tanio. Z tego co widzę to ma ciut lepsze parametry niż 150. Tzn. Ciśnienie maksymalne 170 zamiast 150bar i robocze 115 zamiast 110. Warte to tych 90€ czy lepiej dołożyć do K5? K7? Odczuję w ogólę róznicę przesiadając się z zabawki karcher 200?  Dodam że użytek amatorski czyli wokół domu + 1,5 auta raz na tydzień/dwa.

20200226-214436.jpg
20200226-214447.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik phd 150 mogę się wypowiedzieć że warto, myjkę katuję już kolejny rok i dzielnie daję radę, użytek amatorski a raz do roku mycie elewacji czy kostki.

Za 90 euro uważam że to fajna cena. Obstawiam, że karcher 200 to taki odpowiednik phd 110 z którego się przesiadłem na 150 i różnica była zauważalna.

Jeżeli dokładać to tylko i wyłącznie do lavora vertigo 26, niedawno tutaj polecanego 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fredi88 napisał:

Panowie ma ktoś z was taki wynalazek jak Parkside PHD 170? Wiem, że model 150 sporo osób posiada a model 170? Będzie u mnie od poniedziałku za 90€urasków więc tanio. Z tego co widzę to ma ciut lepsze parametry niż 150. Tzn. Ciśnienie maksymalne 170 zamiast 150bar i robocze 115 zamiast 110. Warte to tych 90€ czy lepiej dołożyć do K5? K7? Odczuję w ogólę róznicę przesiadając się z zabawki karcher 200?  Dodam że użytek amatorski czyli wokół domu + 1,5 auta raz na tydzień/dwa.

20200226-214436.jpg
20200226-214447.jpg
 

 

Dla niektórych to wystarczający sprzęcik, dla innych, do których i ja się zaliczam to zabawka.

Osobiście wolałbym się pociąć niż myć tym auta, nie wspominając o kostce czy elewacji.

Ale każdy ma swoje racje i inne potrzeby😀

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DNGQAxzcfsaQ&ved=2ahUKEwie6aur3PHnAhXjwosKHd81ArwQo7QBMAB6BAgAEAI&usg=AOvVaw1PsroztowvhFnAa0r__Ua-

https://fanlidla.pl/gazetka/2020.02.20.ogrod/55455,Myjka,cisnieniowa,2400W,PHD170A1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkr trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie do czego mi to potrzebne. Jak pisałem u mnie tylko mycie auta i pewnie spłukanie gresu na tarasie. I to wszystko. Narzędzia z lidla to pewnie też chłam tak jak i myjka. A ja kupiłem tego sporo. Wszelkiej maści piły, wkrętarki, wyżynarki itp. Do wszystkiego pasuje ten sam akumulator i na tych narzędziach zrobiłem remont całego domu. Dalej mają się dobrze. Kupię myjkę za 2000 której potencjału zapewne nawet nie wykorzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.