Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@piotrekkrol7

czytam opis i to się tyczy jeżeli chcesz zasysać wodę z np oczka lub deszczówkę (dobra opcja bo bez osadów kamiennych)

Przy podłączeniu pod kran stosujesz filtr na wejściu do pompy.

Ja dostałem taki z myjką i plus dla niego gdyż można go czyścić.8898442f4af1d4f810625921fc7f9ae0.jpg&key=94e5a02abfeed2ea937732792681c0dfdec200bac0588acd2877b3639f475dcb

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Po wielu godzinach przedzierania się przez ten temat i ewoluowania mojej myśli na temat zakupu od myjki z Lidla poprzez różne Lavory, Karchery itd. ostatecznie zdecydowałem się na zakup Kranzle 1050p. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakieś sprawdzone miejsce, gdzie można zakupić to urządzenie w promocyjnej cenie? 🙂 Życzę wszystkim miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swoją 2160 pojechałem 200km na targi do Nadarzyna cena spoko i filtr wpadł.
Myślałem o przesyłce ale przedstawiciel odradził z powodu różnego traktowania paczek a koszt wysyłki na palecie to moje paliwo.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nadarzyna mam 350km. W sumie jeżeli cena by to rekompensowała byłbym w stanie podjąć wyzwanie ale z tego co widzę targi właśnie się zakończyły a ja chyba nie wytrzymam do przyszłego roku. btw dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AWESOmo polecam sprzedawce koło mnie, mam do nich 20minut 🙂 
https://www.olx.pl/oferta/myjka-kranzle-pompa-mosiezna-serwis-marcinkowscy-nie-karcher-nie-stihl-CID628-IDnP86i.html#da58a811c9
Nie brałem u nich ale negocjować można 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozglądam się za myjkami, ponieważ pomimo iż mój obecny Black&Decker 1400W daje radę już od 7 lat i jestem z niego zadowolony, to ostatnio po zakupie pianownicy z Techkaru z powodu słabych parametrów myjki  (360l/h, 80bar) nie wytwarza piany takiej jakbym oczekiwał a zamiast piany leci woda z mlekiem.

Śledzę już długo ten wątek, widzę ze polecana myjka do 1000 zł jest Lavor Vertigo 26.

Bylem wczoraj w Obi go pomacać i jakością wykonania można by go rzeczywiście porównać do K7 a nie K5, jednak Pan obsługujący dział myjek ciśnieniowych twierdził inaczej, ze Karcher lepszy.
 

Od 20 lutego do Lidla wchodzi promocja na myjkę Parkside 2400W za 399 zł.

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Myjka-cisnieniowa-2400-W/p100280438?gclid=EAIaIQobChMIqqS826LS5wIVEB0YCh1YDQcBEAUYASABEgKBrvD_BwE&dt_dynco=B15F5726A4A9DC5960EFF0B643E39C11

Myjki używać będę amatorsko w domu, do mycia auta raz na dwa tygodnie, może i kiedyś elewacji domu ale to sporadycznie.

Zależy mi na wytwarzaniu ładnej piany i bezawaryjności.

W związku z tym mam do Was ogromna prośbę, która z tych myjek najlepiej sprawdzi się do moich zastosowań ?

Nie chcę wydać dużo, natomiast chciałbym aby sprzęt był jak najbardziej niezawodny.

Czy ten Parkside to będzie dobry wybór w tej cenie czy lepiej dopłacić do Vertigo 26 lub może używanego  Karchera K5/K7 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colsman123  dodałbym ze baranki z OBI nazywają lavora jednorazówkami, chińczykami, pieniędzmi wrzuconymi w błoto i dość znacznie podsmiechiwali się gdy powiedziałem że chce te myjkę, a nie chwaloną przez nich K5 (która akurat była na promocji) 

 

Mi Parkside 150 d3 starczył chyba na 4 lata i to właśnie jedynie do mycia aut. Piana była, niekiedy naprawdę wychodziła ładna, ale pamiętaj że pianą nie myje. Niekiedy takie mleko na lakierze lepiej zmiękczy brud, jak gruba sucha piana!

Jedynie coś się w zeszłym roku zepsuło i co chwila myjka dopompowywala choć nigdzie nie widziałem wycieku wody, a po przejściu na Lavora mogę powiedzieć - czemu tak późno 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AWESOmo tak jak@mkr pisze dzwoń do przedstawiciela, mnie Pan Marcin mówił o gościu który zajmuje się Kranzle u mnie w mieście o którym nie słyszałem i przez niego też można było przerzucić sprzęt.

Targi to tak się trafiło to nie mus, w Kielcach też będą gdyby ktoś coś.

Polecam rozmowę czy to ze sprzedawcą czy przedstawicielem, sporo podpowie i poinstruuje... pierwszy raz usłyszałem o kawitacji wody

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś o tej myjce? Szukam czegoś do 1000zl, najlepiej za około 800, ale mogę dołożyć jeśli będzie warto. Ta czy Nilfisk c135?

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-3000w-660l-180bar-indukcyjna-g70-8665106736?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i konkretne parametry Greenworksa...1/3 ceny innych z takimi samymi.
180bar to może być tylko na lancy ale wydajność super...to raczej max dla 230v.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potrzebuje czegoś na 230V, głównie do mycia auta, sporadycznie elewacja ogrodzenie itp. ogólnie do użytku domowego. Trudno znaleźć opinie o tym greenworksie, ale myślę, że spełniłby by moje oczekiwania, pytanie co z trwałością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AWESOmo Dokładnie tak jak koledzy wyżej Ci doradzili, skontaktuj się z przedstawicielem Kranzle w Polsce i on znajdzie sklep z promocyjną ceną na tę myjkę najbliżej Ciebie. Ja tak zrobiłem i do sklepu miałem jakieś 30-40km, super kontakt, a dodatkowo wszystko wytłumaczyli przez telefon, później jeszcze za miesiąc czy dwa dzwonił jak myjka się sprawuje, czy jestem zadowolony, podejście do klienta na najwyższym poziomie! 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Dzwoniłem - rzeczywiście bardzo fajna, szczera merytoryczna rozmowa. Rozważam jeszcze zakup myjki przez któryś z niemieckich sklepów: 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4761265_-k-1050-p-kraenzle.html

Można wyrwać za ok. 270 euro. U nas to będzie min. 1460 zł. Problem jedynie z ewentualnym serwisem. No nic, trzeba będzie podjąć jakąś decyzję. Mam jeszcze pytanie do użytkowników K1050P - ma ktoś z was może porównanie do karchera K5? Kolega ma i chciałbym wiedzieć jak ten Kranzle wypada na tym tle (chodzi mi o rzeczywiste parametry pracy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colsman123 szczerze? nie wiem, ani o chłodzeniu, ani o częściach zamiennych.  Myślałem czy nie pójść w koszta i nie wziąć kranzle, ale dla mojego mycia kilka-kilkanaście razy w miesiącu nie widziałem potrzeby wydawania kwoty w okolicy 2tys. 

Doszedłem do wniosku, że jeśli myjka wytrzyma w dobrym stanie 3-4 lata, to po tym czasie w przypadku zepsucia i zakupu nowej itak będę do przodu. Poza tym myjka ma 2 lata gwarancji door to door, wiec jakby coś mam trochę spokoju.  Wszystko się może zdarzyć - nawet w najdroższej myjce jakaś pierdoła może się popsuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiejś myjki do gospodarstwa . Budżet to jakieś 22 tysiące brutto koniecznie musi być nowa i gorąco wodna . Rozglądam się między  Lavor HTR 2021 oraz myjkami Kranzle . Czy mial ktoś styczność z serią RP na korbowodowych pompach ? Ew. Który model byście polecili. Mam do wyboru jeszcze myjki marki Ehrle. 

 

received_1007144443015134.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.