Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku i na początku tego były fajne ceny na Kranzle, mi udało się po rozmowach z p. Marcinem dostać ostatnią sztukę w starej cenie...
Tu znany sklep ma jeszcze 1152 w fajnej cenie czyli starej:
https://abexil.pl/product-pol-256-Kranzle-myjka-1152-TS-T.html

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chce kupić myjkę z podgrzewaczem chce żeby była mobilna znalazłem coś takiego HDS 5/15 UX PLUS czy  ktoś zna ten model może go polecić czy może coś innego .Potrzebuje do mycia busów,sprzętu budowlanego, koparek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem Nilfisk c-pg 135 lub Lavor vertigo 26 który ostatnio robi furorę tutaj na forum. Nilfiska brałbym ze względu na "podobno" elastyczny wąż oraz bęben na owy wąż natomiast domyślam się, że wykonanie/żywotność będą po stronie Vertigo 26? Ciśnienie Lavor ma również większe ale to dla sporadycznego mycia aut bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro112 Vertigo 26 przede wszystkim ma pompę mosieżną, a nilfisk aluminiową, ale to i tak lepiej niż u karchera z kompozytu. 😉 Obecnie mam Kranzle 1050P, która sprawuje się świetnie nie tylko przy autach, ale i maszynach rolniczych w gospodarstwie. W przyszłości w nowym domu do użytku przy myciu aut i ewentualnie kostki wybiorę Vertigo 26 jeśli nie pojawi się nic lepszego w tej cenie, a kranzle zostanie u rodziców. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maro112 napisał:

Stoję przed wyborem Nilfisk c-pg 135 lub Lavor vertigo 26 który ostatnio robi furorę tutaj na forum. Nilfiska brałbym ze względu na "podobno" elastyczny wąż oraz bęben na owy wąż natomiast domyślam się, że wykonanie/żywotność będą po stronie Vertigo 26? Ciśnienie Lavor ma również większe ale to dla sporadycznego mycia aut bez różnicy.

Vertigo 26 robi tu furorę, natomiast nikt nie chce podesłać manuala od tej maszynki.

Konia z rzędem temu kto znajdzie to  w internecie.

Dziwne.

Chciałbym zobaczyć realne zdjęcie pompy tej myjki.

Niby wszyscy kupują, a nikt nie cyknie fotki?

Co tam jest mosiężnego?

Przyłącze wody, korki zaworowe, pełna głowica z blokiem regulacji ciśnienia?

Jakie tłoki, zawory?

Jakie realne parametry robocze?

Panowie ktoś pomoże?

Sam bym chętnie ją polecał, gdybym wiedział co siedzi w środku😀

Gdyby to była pełna mosiężna głowica to w tej cenie byłaby to rewelacja , niestety ciężko w to uwierzyć.

27 minut temu, kail21 napisał:

@mkr dlaczego to jaki inny?

To mocno budżetowe ciepłowodne urządzenie.

Parametry robocze amatorskiej myjki zimnowodnej za 1000 zł.

450 l/h w przypadku busów, sprzętu budowlanego i koparek?

To tak jak by szpadlem kopać fudamenty pod dom😃

Za porządne urządzenie gorącowodne niestety trzeba wydać 15 tys. W górę.

Potrzebujesz realnego wydatku wody na poziomie

900 -1400 l/h żeby myć efektywnie i szybko.

Według mnie rzuć okiem na Kranzle lub bardziej budżetowo na Lavora Hyper lub kup dobrą wydajną myjkę zimnowodną plus chemia.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś opisać jak nałożyć wąż na bęben do Nilfiska c125.7?
Bo ja to chyba jestem jakiś ułomny - z której strony nie zacznę to i tak się zwija/rozwija z dwóch stron a przecież ma być tak by tylko ta strona węża podłączona do pistoletu była ruchoma na bębnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna myjka nie może chodzić na sucho !  Karcher do swoich myjek ma specjalny wąż z filtrem na końcu i w instrukcji  jest wyraźny wpis że ten wąż przed podłączeniem do myjki powinien być w całości zalany wodą , a nie że myjka przez np.30s sama ssie najpierw powietrze ni zassie wodę .   Podnieś pojemnik z wodą na 50cm nad poziom myjki , weź wąż 3/4" , a resztę pracy zrobi grawitacja  😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię znaleźć instrukcji do vertigo 26,czy ona ma opcje zasysania deszczówki że zbiornika? Jesli nie to jaką polecicie myjkę do 1k zł z tą funkcją?
Dzięki 
Przypomnij się jutro w dzień. Wrzucę Ci foty z instrukcji od Vertigo 26.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam zbiornik podziemny na deszczówkę, będzie ciężko podnieść 😛 ale mogę początkowo wspomóc pompą, pytanie czy potem już sama zassie, nie wiem jak to działa. 

10 godzin temu, coobah napisał:

Przypomnij się jutro w dzień. Wrzucę Ci foty z instrukcji od Vertigo 26.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.