Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Fredi88 dokładnie tak jak piszesz, jeżeli myjesz taka myjka srednio 1-2 auta w tygodniu to po co Ci cos lepszego? CVo odrazu masz kupowac karchera HD? Bez sensu a taka myjka Ci posłuży 😄 a jak po gwarancji sie zepsuje to kupisz nowa i tyle 3 lata spokoju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzień dobry.

Jestem świeżak, jak każdy świeżak, będę miał mnóstwo głupich pytań, ale przejrzałem ostatnie 30 stron tego tematu i... nie wiem ;-). Chcę wybrać myjkę z marnym budżetem ~700 zł.
Użytek domowy, opłukać z syfu auto (nie mylić z myciem, mam drogę piaszczystą, w taką pogodę jak teraz jadę przez setki dziur pełnych wody, więc nawet nie próbuję myć auta przed wyjechaniem ;-)).
Główny użytek poza opłukaniem z błota to umycie elewacji ogrodzenia zrobionego z "baranka". Jak wspomniałem, jestem przy ulicy stworzonej z błota, więc syfu co nie miara na ogrodzeniu. Co prawda przewidywałem to i spodziewałem się tego, ale nie aż w takiej skali (no i asfalt miał być wylany rok temu ;-)).

Czy znajdę coś w tym budżecie, co zaspokoi potrzeby? Od razu uprzedzam, że zanim tu się zalogowałem odwiedziłem jeden ze sklepów, gdzie polecono mi C 135.1-8 PC EU (135bar, 520l/h) myjka Nilfisk, ale:
1) Nie znam marki
2) Aluminiowa pompa, co już po przeczytaniu wątku tego wiem, że to nie najlepiej. Z drugiej strony - gość po drugiej stronie słuchawki powiedział, że to i tak lepiej niż w Karcherach gdzie jest plastikowa.
3) Niby wydajność duża (520l/h), ale z durgiej storny mi bardziej zależy na ciśnieniu by zmyć bród, a czas zmycia jest dla mnie mniej ważny (mniejsza wydajność = wolniejsze mycie).

Ktoś tutaj wrzucił jeszcze marka Lavor, która także niewiele mi mówi. Gość na słuchawce powiedział jeszcze z kolei, że Karcher (model K3) ma mimo mniejszego ciśnienia... większą moc "czyszczenia" od wspomnianego C135.

Ostatnie pytanie: Większość ma węże wysokociśnieniowe na 6-8m. Jeśli muszę się dostać na front ogrodzenia, a to jest około 25m od źródła wody, to rozumiem, że muszę coś dokupić, możecie jednak powiedzieć... co? 🙂 I gdzie kupię "Pianownice PA", bo wszyscy o tym tutaj piszą, wiec rozumiem, że to musthave ;-)

Z góry pięknie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lavor vertigo 26, do przedłużenia wąż ogrodowy od kranu z wodą do myjki, pianownica np. Ze sklepu techkar. Ja zakupiłem tą myjkę plus pianownice z tego sklepu i jestem zadowolony, jak dla mnie taki zestawik robi to po co został zakupiony jestem z tego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Stoję przed wyborem myjki ciśnieniowej

 

Będzie służy mi ona do mycia do 15 aut osobowych (busów 9os) tygodniowo. 

Planuje dokupić do niej pianownicę

Kwota jaką chciałbym wykorzystać musi być mniejsza niż 3000 PLN

Oczywiście proszę o propozycje nowych sprzętów,
Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności i kosztach obsługi, gdyż skorzystam z dotacji jednorazowej więc szkoda pózniej od siebie dużo dopłacać 

Pozdrawiam

 

P.S Przeanalizowałem sporo stron z tego postu ale wciąż nie pozwoliło mi to podjąć decyzji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ezziqq napisał:

Witam, 

Stoję przed wyborem myjki ciśnieniowej

 

Będzie służy mi ona do mycia do 15 aut osobowych (busów 9os) tygodniowo. 

Planuje dokupić do niej pianownicę

Kwota jaką chciałbym wykorzystać musi być mniejsza niż 3000 PLN

Oczywiście proszę o propozycje nowych sprzętów,
Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności i kosztach obsługi, gdyż skorzystam z dotacji jednorazowej więc szkoda pózniej od siebie dużo dopłacać 

Pozdrawiam

 

P.S Przeanalizowałem sporo stron z tego postu ale wciąż nie pozwoliło mi to podjąć decyzji. 

 

Budżet niezbyt wysoki, przydałoby się trochę więcej na niskoobrót lub/i siłę 

Ale do  około 3 tys.:

Kranzle Xa 17 ts

Kranzle 1152 tst

Tańsza opcja

Nilfisk p160

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojteksw tak jak@CarlosBlack pisze, ma to służyć do mycia auta z bliska. Jak bym chciał umyć auto w garażu z takim czyimś byłoby wygodniej.
Zobacz film PanTheOrganizer o myciu kół.
Gość siedzi praktycznie w zasiegu ręki od koła i mokry nie jest.


Też bym tak chciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Wojteksw mycie na dworze a mycie w zamknietej hali to dwie rozne sprawy, tam wiatr Cie nie obchodzi a jak masz mało meijsca to taki pistolet jest jak znalazł 🙂 sam chce cos takiego sobie zrobic do swojego bo przy myciu kół to takie cos jest jak znalazł 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 22:49, Wojteksw napisał:

A czemu ma to służyć, chcesz być cały opryskany podczas mycia samochodu lub elewacji budynku, nie wspomnę już mycia kostki brukowej.

Mam ten pistolet z wymiennymi końcówkami. Używam go przy Karcherze K7. Jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło myjąc budę auta, że się pochlapałem. Czasem jedynie przy myciu kół coś się wydarzy. Baaaaardzo dużym plusem tych końcówek jest zwiększenie ciśnienia na wyjściu w stosunku do oryginalnej Karcherowskiej lancy. Czasem, przy dłuższym płukaniu, ciężko jest utrzymać pistolet w dłoni.

Tak więc wydaje mi się, że w tym Parkside ten pistolet z końcówkami zrobi dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Czy ciśnienie "pracy" 115 bar, a 135 bar to będzie przepaść? Rozwazałem C 135.1-8 PC EU (135bar, 520l/h) myjka Nilfisk, ale za połowę tej ceny w Lidlu Parkside 115bar.
Potrzebuję tylko by opłukiwać i wyczyścić elewację "baranka" z ogrodzenia + opłukiwać sobie porządzniej auto, żadna praca zarobkowa czy profesjonalna. Budżet mam do 700 zł.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Timoteii napisał:

Panowie,
Czy ciśnienie "pracy" 115 bar, a 135 bar to będzie przepaść? Rozwazałem C 135.1-8 PC EU (135bar, 520l/h) myjka Nilfisk, ale za połowę tej ceny w Lidlu Parkside 115bar.
Potrzebuję tylko by opłukiwać i wyczyścić elewację "baranka" z ogrodzenia + opłukiwać sobie porządzniej auto, żadna praca zarobkowa czy profesjonalna. Budżet mam do 700 zł.

Z góry dzięki za info.

Właśnie kupiłem pierwsza w życiu myjkę ciśnieniową - tego Lidlowskiego Parkside PHD170A1. Po pierwszych próbach jestem bardzo zadowolony ale ...

-jakiejś wielkiej mocy to on nie ma. Samochód opryskany PureChemie Active Foam i opłukany myjką - powiem tak - po bezdotyku wygląda to lepiej (mniej wyraźny film brudu pozostaje). Ale potem 2 wiadra i jest ok. Przy wlasnej myjce plus taki, że nie trzeba się spieszyć (jak na bezdotyku). Do spłukiwania szamponu itp, jest wg. mnie ok.

- mycie podłogi w garażu (podłoga malowana farbą do betonu z wypełnieniem piaskiem kwarcowym - nie ma poślizgu ale brud zalega w porach). Opryskałem lekko APC ADBL i dyszą obrotową ładnie wypłukuje, choć chwilę to trwa. Mycia tą szczotką z zestawu nie próbowałem - zapomniałem o niej.

I to tyle do czego MI ta myjka jest potrzebna. Dlatego to jest ważne (wg mnie) żeby sobie odpowiedzieć na pytanie co myjka ma robić.

W mojej ocenie PHD170A1 jest słaba. Do mycia auta - ok (choć jakby był duży stary brud to nie wiem). Czy do mycia fasad się nada? Nie wiem. Do profesjonalnego używania na pewno nie. O trwałości się nie wypowiem - za krótko ją mam.

Ja jestem zadowolony (mimo,że nie ma możliwości podłączenia krótkiego pistoletu - chyba że nowe zakucie - ale wtedy po gwarancji - pisałem z @techkar.pl). Może kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.