Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Prace około domowe, kostka, rowery, samochód. 

Kupiłem już  1152 ponieważ sprawdzona konstrukcja i praca na płasko. Coś co może się przewrócić to się napewno przewróci. 

Zapłaciłem 100 zł więcej niż za xa17, w tej cenie dostałem filtr do wody 133003. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że popsuła mi się poprzednia myjka, to szukam czegoś lepszego. Przeczytałem kilkanaście postów I stwierdziłem że pompa mosiężna to chyba jedyny sensowny wybór.
Myjka będzie służyła do myciu ~5 aut, kostki 100m^2 I tarasu.
Na oku mam: 
Vertigo 28
Karcher k7/k5

Nilfisk Posejdon 2 używane
Kranzle 145T używane
NILFISK P 150.2-10 peknieta obudowa
Kranzle 125 uzywane
Chyba że jest cokolwiek innego sensownego do ~1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pomóżcie, bo zgłupiałem (chyba zbyt długo zastanawiam się nad tym): jak do myjki poniżej:

c-1207-6-120bar-440lh-myjka-nilfisk-6w1.jpg.2ffffd42f4c2e73b7e5e2f86bbb9a3d1.jpg

 

podłączyć taki pistolet:

Pistolet.jpg.a130fc572587f7560e3953c771d3987d.jpg

 

Końcówka węża od strony pistoletu jest zakończona szybkozłączką, a gniazdo pistoletu do podłączenia węża - to gwint. Szukałem adapterów, które umożliwiłyby podłączenie węża z pistoletem - nie znalazłem. Wiem, że korzystacie z tych pistoletów - jak rozwiązaliście problem połaczenia ? Pewnie rozwiązanie jest proste, ale dzisiaj nie mogę na nie trafić... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekT5 @#kris  - dzięki Panowie. Zakucie byłoby dobrą opcją, ale chcę zachować możliwość korzystania z węża do montażu oryginalnych akcesoriów, na szybkozłączkę, więc chyba jedynym wyjściem będzie zamówienie tego adaptera z Ali... Chociaż jest komentarz, że adapter nie pasuje, gdyż jest zbyt płytki, przez co nie ma możliwości łączenia z metalowym klipsem blokującym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Techkarze jest taki adapter jak i gniazdo/złączka na Nilfiska ale tylko tyle mogę stwierdzić z patrzenia w monitor. Najlepiej napisz/zadzwoń do nich bo akurat złączek i adapterów mają mnóstwo i powinni doradzić. Nie zaszkodzi spróbować.

A ja uderzę z innym pytaniem. Jaka jest opłacalność naprawy Karchera K5 2012.... zaczął przeciekać na dodatek pistolet nawala i lanca prawdopodobnie też. Wiem że wszystkie części są dostępne tylko jakoś bardzo tanio to nie będzie. Czy nie lepiej darować sobie i dołożyć np do Lavora 26 czy innej "budżetowej" myjki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 21:42, xadamx napisał:

No tylko żeby się nie okazało, że te nowe modele są gorsze od starszych. Ja mam K7 Premium no i jest moc ale dopiero po podłączeniu pistoletu  z tymi wymiennymi końcówkami. Ten fabryczny to się nadaje do powieszenia na ścianie i straszenia.

O co chodzi dokładnie z tym pistoletem z wymiennymi końcówkami? Chodzi o ten co w niektórych zestawach jest z wyświetlaczem jaką moc ma strumień? Jakbyś podesłał model lub linka jakiegos do pistoletu.

 

 

Swoją drogą zastaanwiam się nad zakupem myjki. Ktoś coś na temat Karcher K3? Max dwa, trzy razy w miesiacu w leci auto plus czasem plytki na tarasie/kostkę brukową 20m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Planuje zakupić myjkę ciśnieniową do domowego użytku. Umycie auta ze dwa razy na miesiąc. Umyć jakąś kostkę brukową, itd. Wytypowałem myjkę LAVOR R180. 

polecacie ? czy coś innego w tych pieniądzach ?

 

a może NILFISK C120 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucekj napisał:

O co chodzi dokładnie z tym pistoletem z wymiennymi końcówkami? Chodzi o ten co w niektórych zestawach jest z wyświetlaczem jaką moc ma strumień? Jakbyś podesłał model lub linka jakiegos do pistoletu.

 

 

Swoją drogą zastaanwiam się nad zakupem myjki. Ktoś coś na temat Karcher K3? Max dwa, trzy razy w miesiacu w leci auto plus czasem plytki na tarasie/kostkę brukową 20m2

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mat06 Mam Parksida - do delikatnego umycia auta będzie ok. O i tyle  🙂  Ciśnienie i wydatek nie powala. Nawet z pianownicą PA ledwo sobie radzi (po zmianie dyszy jest trochę lepiej). Czytałem też że np do mycia patio (tą większa przystawką) nie daje rady. Ale jest tani no i może być zasilany ze zbiornika (to był dla mnie duży plus). Ogólnie - myjka średnia. Powiem tak: Jak bym miał wode "ze sciany" a nie ze zbiornika tu na pewno bym jej nie kupił, a ponieważ mam jam mam to jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 masz już ta mini myjkę bosha u siebie? Ja co prawda mieszkam w domu, ale nie swoim i dostęp mam do wody że studni. Dla mnie była by idealna. Cena też nie jest jakaś bardzo wysoka, więc daj znać jak tylko ją po testujesz. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowym posiadaczem Vertigo 26. Poszukuję jakiś zestaw akcesoriów do niej. Pianownica, piaskarka, szczotka do kostki. Macie jakieś polecane firmy? Czy te akcesoria dają radę i spełniają swoje zadanie? Jeszcze pytanie, czy w zestawie jest jakaś przejściówka na wąż? Styczność z nowym zakupem będę miał dopiero w poniedziałek, ale chcę dokupić już jakieś rzeczy żeby być od razu gotowym do pracy. :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w OBI i akurat były te myjki wystawione nawet w taki sposób, że można było przetestować sobie i K5 i Vertigo 26 i mówię skoro tak zachwalacie a strzele sobie z pistoletu do tego pojemnika z wodą, myślałem że się padnę ze śmiechu 😄 Napisane wyraźnie pompa aluminiowa, ale to tam looz 😄 Parametrów 170bar to Ona pewnie nigdy nie zobaczy no i wydajność :D:D Ale fakt faktem końcówki się zgadzały 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.