Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 

I jak sprawuje się myjka Bosch. Szukam sam podobnego urządzenia ( woda z beczki ) i ta wydaje się ciekawym rozwiązanie. Auto garażowane, myte co tydzień, dwa więc wielka moc nie będzie potrzebna, zawsze można na grubsze mycie podjechać na myjnie. Zastanawia mnie tylko 3 metrowy przewód wysokociśnieniowy, czy aby nie za krótki ? 

Drugą opcją jest bosch, ale model 135, lub myjka lavor. 

Dobrze rozumiem, że lavor nie ma pompy do zaciągania wody tylko działa na zasadzie grawitacji ? Jak to się sprawdza przy używaniu wody z beczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna tania myjka nie ma zadnej pompy do zasysania wody ... a w zasadzie powinienem to raczej zamiast pompy nazwac hydrofor . Wrzucasz do wiadra waz zasilajacy w wode i odpalasz myjke a pompa tloczaca w myjce zasysa wode ...czyli czytaj chodzi na sucho i jak sie domyslasz jest to morderstwo dla pompy ! Moze kilka razy to przetrzyma ale jak sie sypnie, wyslesz na gwarancje, a tam serwisant stwierdzi ze „chodzila na sucho” i odrzuci naprawe gwarancyjna. 
Pewnym wyjsciem jest calkowite zalewanie weza ale to upierdliwe i lepiej pozwolic wodzie na skorzystanie z praw fizyki , czyli ustawiamy zbiornik  na podwyzszeniu i przy wezu min 3/4” woda sama plynie w strone myjki . Najlepiej przetestowac , czyli podpiac tak waz i sprawdzic ile litrow na minute z takiego weza wyplywa , czyli czy myjka bedzie jej miala odpowiednia ilosc (patrz tabliczka znamionowa) . 

Mam Boscha aqt 40-13 i juz raz myjka i raz pistolet byly na gwarancji(3 letniej) . Do moich prac wystarcza ale lance zmienilem na takie jak w vertigo 26 . 

 

PS: o zasilaniu ze zbiornika pisze  juz chyba z 4 raz ... moze czas na lekture zamiast pytac o to samo?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, powalla napisał:

Trzeba ja bylo dzwignac i sprawdzic parametry pracy na tabliczce znamionowej to bys sie teraz nie osmieszal ... zreszta kilanascie postow wyzej wkleilem fote tek tabliczki . Dzwigales w ogole K5 i lavora? 

A czemu miałbym ją dźwigać i czemu się ośmieszyłem ?:D

Kurde co taka spina ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 14:50, lukasz87 napisał:

Napisane wyraźnie pompa aluminiowa, ale to tam looz

Po co wprowadzasz w błąd ?

 

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/lavor-myjka-cisnieniowa-vertigo-26/p/3320298

"Myjka wyposażona jest w mosiężną pompę z wbudowanym .... " 

 

Ja mam zasadę że jak nie wiem, to nie gdybam i piszę bzdury , więc polecam tę zasadę u siebie wprowadzić by nie narażać się na konfrontację i wskazanie błędów . 

PS: duża ilość emotikonów w Twoich postach nie zamaskuje braki w wiedzy ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości,

Bazując na pojedyńczych fotkach z netu,  Lavor vertigo 26 nie ma mosiężnej pompy.

Posiada tylko element mosiężny jakim jest obudowa zaworowa od czoła pompy.

Wielu producentów, czy sprzedawców podaje, że pompa jest mosiężna a tymczasem posiada z mosiądzu pojedyńcze elementy, takie jak korki zaworowe, przyłącza wody, czy rzeczona obudowa zaworowa.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną zagwozdkę, w instrukcjach jest pisane, żeby nie włączać myjki na sucho, bo to szkodzi, ale po skończonej pracy, żeby wypompować z niej wodę, to wtedy już nie szkodzi?
Wypompowujesz poprzez naciśnięcie spustu przy wyłączonej myjce. Ciśnienie zrobi swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną zagwozdkę, w instrukcjach jest pisane, żeby nie włączać myjki na sucho, bo to szkodzi, ale po skończonej pracy, żeby wypompować z niej wodę, to wtedy już nie szkodzi?

Kwestia "du...chronu" konstruktora/producenta. W instrukcjach wielu urządzeń cisnieniowych jest zapis aby po skończonej pracy nie trzymac cisnienia. W myjce spuszczasz z węża (za pompą wiej jej nie szkodzi) a np w kompresorach powinno sie spuścić z butli.

No chyba ze masz mozliwosc w zimie zamarzania wody w myjce - to wtedy spuszczasz i od striny pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że padł mi ostatnio 15 letni Bosch Aquatak jestem w trakcie poszukiwania myjki. Wczoraj będąc w Obi natrafiłem na ofertę powystawowego Lavora Tormenta 28 w cenie 900zł.

https://en.lavorwash.com/products/view/tormenta-28

Wydaje się to dobrą ofertą wziąwszy pod uwagę, że myjka na wystawie raczej tylko stała i była ewentualnie macana a nówka na allegro kosztuje w granicach 1500zł. Dopytałem pracownika Obi i na sprzęt jest normalnie dwu letnia gwarancja ale oczywiście usilnie przekonywał mnie że Karcher K5 lepszy.

Myślę że skoro to model wyżej od polecanego tu lavora vertigo 26 to powinno być tylko lepiej. Nie wiem na ile to chwyt marketingowy ale na tabliczce znamionowej ma made in italy podczas gdy vertigo 26 made in china.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tormetę , bo ... bo bebechy prawie takie jak Vertigo (mocniejszy silnik) ale jest solidny zwijacz i sam wąż jest lepszy (bardziej miękki) , no i jest lanca rotacyjna jak ktoś potrzebuje . Minusem jest   lanca płaska (regulowana) , bo jest dużo gorsza niż metalowa lanca z wymiennymi końcówkami jaką znajdziemy w Vertigo.  Jednak to można zmienić , czyli zakupić komplet w Techkarze .

Taka cena , bo ten model wypada z półki OBI i wyprzedawane są wzory , a zapasy ori zapakowane poszły na zwrot do Lavora . Poproś o rozmowę z kierownikiem działu i zaproponuj 789, czyli tak jak za Vertigo ...jak trafisz na dobry humor , to Ci ją odsprzeda w tej kasie .

Zachwalał K5 , bo był pewnie w marcu na 2 dniowym szkoleniu w Krakowie w siedzibie Karchera i nawkładali im do głów że K5 wymiata ! 🙂  Nie wiem jak tam w tym OBI u Ciebie ale u mnie K5 kosztuje teraz 1249zł , czyli kupę kasy , bo np. K7 stoi 1529zł i to jest dobra oferta na tę myjkę ... ale i tak wolałbym wybrać Vertigo za pół ceny K7 😉 

Co do mosiężnych pomp , to po konsultacjach z przedstawicielami donoszę iż z zgodnie z opisem na pudle , dół pompy jest alu ale  newralgiczne elementy są mosiężne , czyli cała góra pompy jest z mosiądzu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukacie dobrej myjki ciśnieniowej to ja polecam Karcher K5. Myjka ma dobre ciśnienie, moc i wydajność. Kupiłem ją w tamtym roku i jestem bardzo zadowolony. Do użytku domowego ten model jest świetny. Warto zainwestować i cieszyć się dobrym sprzętem 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się upiera na K5 to jest w Castoramie za 998zł (ta prostsza wersja bez elektroniki w pistolecie) + weszła teraz promocja że za zakupy 1000zł dają 100zł na karcie podarunkowej. Ja bym się chyba jednak bardziej kierował ku Lavorowi bo o K5 jest sporo niepochlebnych opinii w kwestii awaryjności. Chociaż może być to po prostu efekt skali, K5 bardzo dużo się sprzedaję, może gdyby Lavora szły takie same ilości też by było więcej negatywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniello18 Ja mam K5 2012 i wytrzymał 7 lat przy typowo domowych pracach czyli auto plus od czasu podjazd więc nie mogę mówić o jakiejś awaryjności choć jak już zdecydował się zepsuć to "na bogato" ( głowica). Też się kieruję w stronę Lavora ale głównie dlatego że przynajmniej w mojej opini Karcher jest trochę za drogo wyceniony względem możliwości.... a może to po prostu ja za mało zarabiam 🤔 , a Lavor wydaje się być trochę lepiej wyposażony i zbydowany przy lepszej wycenie. Ale negatywnej opini o K5 nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów, jestem po raz pierwszy i od razu zadaję pytanie. Być może prozaiczne, a nawet retoryczne, ale w kwestii myjek jestem kompletnym dyletantem.

Do rzeczy: potrzebuję niedrogiej myjki do umycia samochodu (solidna "kąpiel" na myjni), dwu rowerów, dwa razy do roku 80 m dachu, 50 m kostki i (jednorazowo) drewnianych sztachet w płocie.

Pytanie dotyczy wyboru pomiędzy dwoma modelami: Karcher k4 compact (zgrabny) i Lavor Titan 160 (model 2016, metalowa lanca i takież dysze).  Do K4 musiałbym dokupić wężyk do rynien&kanalizacji i szczotki. Oba modele 2 lata gwarancji door 2 door. Cena (bez dopłaty do szczotek) identyczna.

Zależy mi na opinii Kogokolwiek, kto miał do czynienia z tym Lavorem, bo poza bardzo ładnym firmowym filmem na You Tube, nic o tym modelu nie wiadomo.

Ps.

Lavor Titan 160 ma taką samą lancę i dysze jak Vertigo 26, oczywiście jest "na" silniku szczotkowym.

Czy przy moich potrzebach jest jakikolwiek sens dopłacić ok. 260 zł do identycznie (dwie szczotki + wąż do rynien&kanalizacji) doposażonego Vertigo 26 ?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.