Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2020 o 15:28, tryhp3 napisał:

A Vertigo 26 nie ma czasem sztywnego węża?

Jak będzie bęben to można pomyśleć też nad zmianą węża pod niego... Ma dość sztywny, testowałem na chwilę i jest ciut lepiej niż w starym K2 ale dalej dość sztywny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wczoraj były pierwsze próby myjki Lavor vertigo 26 i pianownicy firmy Idrobase no i powiem ze zestawik daje radę. Myjka jest dość dobrze wykonana dobre ciśnienie, 4 dysze, długi kabel, jedyne co się zepsuło od razu to końcówka do podłączenia węża zasilającego złamała się, jest wykonana z bardzo kruchego plastiku, także proponuję na samym początku ją wymienić na jakąś lepszą no i druga żecz to jak już pisał ktoś kilka postów wcześniej troszkę za sztywny wąż ale to element wymienny, więc jak komuś będzie to przeszkadzało to można sobie dokupić gdzieś bardziej elastyczny. Pianownica spisała się super zakupiona w Techkar, cena myślę że przyzwoita, wykonanie samej pianownicy też wygląda na porządne, pianka z niej bardzo fajna, możliwość regulacji i takie tam, ogulnie sprzęt mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na lavora vertigo 26. 

Jestem po pierwszym użyciu :

W porównaniu do mojej starej myjki Parkside to jakbym miał dwa razy większa moc! Kurła wyrywało lance z łapy 😲😁

Już od momentu skręcania czułem, że nie jest to takie gowienko jak Parkside (swoją drogą swoje przerobił, zostawię go w razie "w"). 

Za cenę 798zl na ten moment uważam że spoko zakup 👍

Oby z taką siłą myć z 3-4 lata a będę zachwycony. 

Aha wąż nie jest super miękki, ale dużo mniej się skręcał jak w Parkside. 

IMG_10022020_124332_(1080_x_1080_piksel).jpg.f0b89141aabaabcfe718269c1cd7dd3d.jpg

 

No i aby nie było za słodko nie można zapomnieć kupić lepszego przyłącza... 

IMG_10022020_124426_(1080_x_1080_piksel).jpg.87f11dacb2fb11570ac9138e65f54b49.jpg

Ja kupiłem cellfast za 2,5zl 👍

IMG_10022020_124410_(1080_x_1080_piksel).jpg.f9433d35ef156271667d498760207589.jpg

 

Ogólnie w tym momencie polecam 

IMG_10022020_124647_(1080_x_1440_piksel).jpg.3190243901c7f63ec07bbd58df42773f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - dodam jeszcze, ze jak dla mnie to Vertigo 26 jest bardzo cichą myjką!! Aż się zdziwiłem (czytałem że ten silnik indukcyjny jest cichy, ale zaskoczył pozytywnie)


@GLOSSY CAR Szkoda mi jedynie brakującego bębna na wąż, ale trudno - nie ma co się mazać 😉 

Ps. macie trzy filmiki na szybko nagrane telefonem ( sorry za szumy itd - jak wszyscy wiemy, TROSZKĘ aktualnie w PL wieje 😉
 

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost napisał:

do mycia samochodu dużo mocy nie potrzeba, chyba że chcesz testować jakość powtórnego lakierowania i ludziom klar po partaczach ściągać

szukam wymówki tylko po to żeby coś kupić 🤣

4035693.jpg.24039d87f07eaa872119c495fca66d47.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost potwierdzam, za mocna myjka może sprawić kłopot tak na lakierze, jak i na plastikach. 


@Arkeolowy obrazek mistrzostwo ❤️  Normalnie prawie jakbym siebie widział ( jak zacząłem myśleć o nowej myjce, to sam sobie wmawiałem, że jest naprawdę potrzebna 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak rozmawiałem z Marcinem z Kranzle to takie same stwierdzenia nas naszły że lepiej mniejsze ciśnienia a większy wydatek by było czym spłukiwać. Np jest Kranzle 2160 i 2195, pierwsza mniejsze ciśnienie a większy wydatek a druga odwrotnie.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Aż chyba sam zmienię na sezon, bo mojego nilfiska nie idzie zajechać, a trochę brakuje mocy 😄 LAVOR MAINE 1409XP wygląda ciekawie coś jak karcher hd 5/15, ale w znacznie lepszych pieniądzach..

Sam dzisiaj natknąłem się na tą myjkę przeglądając internety. Wygląda to nieźle, ale nie wiem czy osobiście nie dołożyć do Kranzle 1152.

Myślałem nad różnymi opcjami, tańszymi, droższymi i chyba kupię coś droższego, żeby mieć dłużej..  teoretycznie.

Jedyną rzeczą, która mnie powstrzymuje (chwilowo) od zakupu, to brak wolnoobrotowego silnika w 1152, no ale to nie ta półka cenowa.

Jak będę w Obi to sobie pomacam Lavora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję, bo ani jednej, ani drugiej nie miałem w rękach.

A jakbyś czytał dokładniej, to moja wypowiedź odniosła się do poprzedniej, czyli o Lavorze MAINE 1409XP  za 2000zł.

Skoro Lavor robi w miarę sprzęt za 800 i porównuje się go do np. K5, a nawet K7, to czemu by nie porównać do Kranzla za 3000? Da się spokojnie za tyle kupić. Do porównania można też dać HD10/122TS jest jeszcze tańsza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem zielony w tego typu sprawach planuje teraz kupić myjkę parkside ale w opisie jest zawarte takie coś "Konieczny jest wąż zasysający z filtrem - nie jest zawarty w zestawie - dostępny osobno" czy to jest potrzebne jesli będę używał tylko kranu? Nie jest to przypadkiem do pobierania wody ze zbiornika? Jeśli potrzebne to jaki wąż kopić?

z góry dzieki za odpowiedzi 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@piotrekkrol7 Filtr na waż zawsze warto zostsować bo tak naprawde sporo syfu on zbiera, taki filtr uniwersalny kupisz w LM za ~30zł z tego co pamietam wiec wydatek żaden a masz pewnosć ze nie uszkodzisz myjki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.