Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Na DetailingWorld była tabela jakie mamy straty na długości węża i że jak dłuższy to powinien mieć większą średnicę, jak znajdę to wkleje....

Jest:

http://www.ultimatewasher.com/hose-pressure-loss.htm

 

http://www.pressure-drop.com/Online-Calculator/index.html

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No to zdecydowałem się i wybrałem Lavor Vertigo 26.

W OBI jest w fajnej cenie, ale może mamy tutaj kogoś kto może zaproponować lepszą bądź podobną cenę ?

Pisałem do powalla ale nie ma go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla,

Ta myjka dzięki Tobie staję się tu dość popularna😀

Mógłbyś wrzucić manual do niej?

Zaciekawiła mnie, chętnie obejrzałbym jakie ma bebechy😀 a to jest model niszowy i pewnie produkowany głównie pod twój market ( nie ma nigdzie na necie śladu dokumentacji do niej)

Ps.

Może ktoś wrzucić fotkę głowicy tej maszynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 18:26, #kris napisał:

Quadro szacun, mi gość z serwisu też chciał ją sprzedać ale jak będę gdzieś poza siedzibą coś robił to z prądem może być problem.

U mnie dylemat 1152/2160 - ( mogę deszczówki używać ).

@lukas87 będę zamawiał szpeje z OG od Matta może chcesz od nich ten niebieski

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Co będziesz zmawiał ?:D Chętnie bym to łyknął gdybym wiedział jakie jest jego max ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz87
Zapewne ten zestaw, a jak jak to Pacześ mówi j...b...:
https://www.obsessedgarage.com/products/og-spec-mosmatic-high-pressure-sprayer
W weekend na targach w Nadarzynie będzie np. Kranzle gdyby ktoś chciał pomacać.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni to mam Lavor Vertigo 26.

I odrazu z pytaniem przychodzę:

1. Bęben na wąż pistoletu i filtr - macie sprawdzone tanie sklepy?

2. Pianownica PA - również jakiś polecany sklep czy wszędzie tak samo jest kasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też przeglądałem stronę techkar 🙂

Czyli wszystko kupić u nich 🙂 dzięki 🙂

Myślę że bardziej będę szedł w stronę PA - każdy tak poleca, że super i aż sam chce spróbować i zobaczyć różnicę między tą standardową z Karchera z K2 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dziś podjąłem się próby odratowania Nilfiska E 160 z paru stron wcześniej.

Problem był taki, że silnik nie załączał się po naciśnięciu spustu. No chyba, że się poczekało parę minut z wciśniętym spustem... trzeba było myć na raz i nie odpuszczać.

Wyjąłem zawór start/stop, przemyłem nasmarowałem i złożyłem.

Po włączeniu myjki doładowała sobie szybko z 5 razy ciśnienie i spokój. Wciskam spust, nawet działa. Puszczam, doładowuje sobie ciśnienie parę razy i spokój (taka szybka czkawka)

Natomiast, po uspokojeniu się, kiedy nie doładowywała, silnik nie załączał się po wciśnięciu spustu pistoletu, jest to możliwe tylko wtedy kiedy sobie doładowuje ciśnienie, potem już nie, albo znowu bardzo długie czekanie. Wydaje mi się też, że w miarę upływu czasu nie doładowuje ciśnienia 5-6 razy po puszczeniu spustu, tylko o wiele więcej razy.

I teraz pytania.

1. Czy kupienie nowego start/stopa rozwiąże ten problem, czy to nie to.

2. Czy jest sens ratowania? A jak przyjdzie kupić nową głowicę i parę pierdółek... to tak już średnio. Coś nie chce mi się wierzyć, że raptem 10 użyć i myjka na śmietnik.
Chyba, że miałem wyjątkowego pecha, bo w internecie pełno opinii o myjkach poniżej tysiaka, że działają po kilka lat bez problemów i to z różnymi zadaniami.
Jakbym wiedział, że to będzie taki szajs to bym dołożył drugie tyle wtedy...

3. Co kupić jak jej nie uratuję? Oglądam używki Kranzle i Karcher, coś fajnego to 2-3 tysie i nie mam pewności czy nie padnie za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian,

przede wszystkim sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności( pompa lub pistolet, lanca, wąż, wystarczy malutki wyciek)

Później sprawdź zawór zwrotny(ten plastykowy pod kątem zanieczyszczeń lub sprężyny i oringu)

Te dwa elementy mogą powodować czkawkę, o której piszesz.

Zawór start stop, który przesmarowałeś obejrzyj dokładnie pod kątem zanieczyszczeń , osadów(plastykowy grzybek i siedzisko)

Ps. Kupno używki to loteria, na wiosnę pewnie się sypną promocje W Kranzle lub Karcherze do 3 tys. kupisz już naprawdę wypasioną maszynkę do swoich potrzeb.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkr nieszczelności brak, zamówię ten start/stop i dopiero jak przyjdzie będę wykręcał wszystko po kolei.

Czkawka czkawką, ale jeśli przestanie to już nie załączę silnika wciśnięciem spustu. Daję jej ostatnią szansę. Ale i tak korci mnie taki Kranzle HD, nie płacę za kółka itp. pierdoły na które nie zwracam uwagi.

Trochę jestem rozczarowany jakością pistoletu, lancy, dyszy... w Nilfisku.

Narazie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyścicie swoje podwozia po zimie? Ja zazwyczaj pianowałem ile doleci i prostą lancą płukalem ile sięgnę, ale średnio to wygodne... 

Myślałem o zakupie jakiejś dłuższej lancy kątowej (90*), ale np. techkar ma za ~60zł ale bez regulacji kąta strumienia i zastanawiam się co ona jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 02:08, Druss napisał:

Ni to mam Lavor Vertigo 26.

I odrazu z pytaniem przychodzę:

1. Bęben na wąż pistoletu i filtr - macie sprawdzone tanie sklepy?

A Vertigo 26 nie ma czasem sztywnego węża?

 

W dniu 1.02.2020 o 12:24, Damian86 napisał:

Ja tam z techkarowej nie jestem zadowolony, strumień wali po rogach, w sensie w literę V a środek słabo.

Nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.