Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się rozglądałem za MF dla siebie, to przekopałem się przez ostatnie kilkaset postów i pootwierałem polecane linki. Zrobiłem selekcję cena/jakość i kupiłem to co uznałem za słuszne.

W większości przypadków wzrost ceny nie idzie w parze z jakością produktu, więc opinie innych były bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee wrzuć tu jakieś swoje perełki. Ja też ciągle szukam testuje i wynajduje nowe fibry żeby było tanio i dobrze.
 
Nie chce mi się kopać w historii. Takie mam z Ali:
https://a.aliexpress.com/_dS5wmxA

Są świetne i pewnie już się tu pojawiały. Teraz widzę, że cena za 3pak podskoczyła o $2 i... chyba już za drogo.

Z fibrami z AE powoli robi się tak, że nie opłaca się ich kupywać, bo wychodzą drożej niż rodzimych producentów (np. Work Stuff). Do tego czas oczekiwania na wysyłkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoBee napisał:

Nie chce mi się kopać w historii. Takie mam z Ali:
https://a.aliexpress.com/_dS5wmxA

Są świetne i pewnie już się tu pojawiały. Teraz widzę, że cena za 3pak podskoczyła o $2 i... chyba już za drogo.

Z fibrami z AE powoli robi się tak, że nie opłaca się ich kupywać, bo wychodzą drożej niż rodzimych producentów (np. Work Stuff). Do tego czas oczekiwania na wysyłkę...

To jest to samo co ja kupiłem na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bac napisał:

Co sądzicie o tych fibrach z casto? 

https://www.castorama.pl/scierki-z-mikrofibry-5-szt-id-1102897.html

Do nakładania QD się nadadzą? Do czego ewentualnie jeszcze Można ich użyć?

Takie same fibry można kupić z Dealz i Pepco po 5-6 zł za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że fibry z obszyciami można bez najmniejszego problemu pozbawić krawędzi i uzyskać bezkrawędziowe które się nie rzępią?

Wystarczy nożyk do tapet, odcinacie wszystkie krawędzie tak z 1mm od obszycia, potem intensywnie strzepujecie aby resztki które mają odpaść odpadły, a potem je pierzecie - normalnie, tak jak pierzecie brudne fibry, z dodatkiem octu przy płukaniu.

Po pierwszym myciu fibry praktycznie już w ogóle nie pylą, a po drugim to już w ogóle.

Zrobiłem w ten sposób dziesiątki fibr, po obcięciu, dokładnym strzepaniu i następnym ich wypraniu są gotowe do użycia.

Polecam spróbować.

Nieprawdą jest że w taki sposób obcięte fibry będą się rzępić cały czas - NIE BĘDĄ - po prostu musi odpaść to, co obcięliście i tyle (wynika to z budowy mikrofibry, splotów) - to kolejne kłamstwo, pewnie powielane po to, aby kupować droższe bezkrawędziowe fibry.

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem i tak robię 😉 I taki krikland jest super fibrą po taniosci i można mu obciąć brzeg. Z tenzi te żółte bardzo fajne fibry i tnę krawędzie i jest super. W leroy Merlin są takie różowe z jedną stroną krótką a druaą długą za niecałe 5 zł i też są super. Ale to już pisałem tutaj. 

Kiedyś te podstawowe z mrcleaner za 5.50 były fajne grube a teraz już są cieńsze a też spoko fibry aby się tylko pozbyć obszycia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.