Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

@penkus5 właśnie chodzi mi o takie finalne dotarcie, zwykle nakładam QD na dwie fibry, jedną (np. Krótsza strona Gentlemana od work stuff) rozprowadzam i wypracowuje (jeśli można tak powiedzieć przy QD:)) i myślałem o tym monsterku właśnie do samego dotarcia żeby dobrze zbierał i żeby nie było smug i tłustych holsikow 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
4 godziny temu, Marcin napisał(a):

Co polecicie do szyb ?

Może nie detailingowo, ale subiektywnie uważam, że bije na głowę wiele "detailingowych" fibr do mycia szyb - w Rossmann-ie Flink & Sauber. Nie pyli, mięsista i gruba, relacja cena/jakość bardzo zadowalająca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Eidos71 napisał(a):

Może nie detailingowo, ale subiektywnie uważam, że bije na głowę wiele "detailingowych" fibr do mycia szyb - w Rossmann-ie Flink & Sauber. Nie pyli, mięsista i gruba, relacja cena/jakość bardzo zadowalająca. 

Mowisz o tej :

https://www.rossmann.pl/Produkt/Scierki-gabki-zmywaki-mopy/Flink-Sauber-sciereczka-dwustronna-do-okien-1-szt,46076,8342

czy o tej :

 

https://www.rossmann.pl/Produkt/Scierki-gabki-zmywaki-mopy/Flink-Sauber-scierka-do-czyszczenia-okien-z-mikrofibry-rozm-40-x-40-cm-1-szt,73377,8342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi A ja polecam k2 moli oraz WaxPro Premium, Waxpro NoLimit nie miałem więc się nie wypowiem.

A najlepiej żeby te mikrofibry były już po co najmniej kilku praniach, wtedy się nimi myje najprzyjemniej, takie jest przynajmniej moje odczucie.
Moje ulubione to właśnie K2 moli i Waxpro Premium, próbowałem też używać adbl puffy towel, ale zrezygnowałem, niewygodnie się nimi myło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi wydaje mi się ze powinna być puszysta do mycia. Może taka co wstępnie woski docierasz 600gsm? Waxpro No limit są spoko ale nie maja tak długiego włosia. Ja docieram nimi finalnie. Z cleantecha/Cleantle spoko Bo jedna strona gładka a druga puszysta 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 to zmocz taki ręcznik i zobacz ile waży. Przy rinslesie nie używamy siły/nacisku. Sama waga mokrego ręcznika jest już powyżej mojej strefy komfortu.

Waxpro jak na 320gsm jest dosyć cienki, lekki. Używam naprzemiennie z worstuffem gentleman basic. Skłaniam się jednak do waxpro - większa kontrola, niski nacisk. Robotę wykona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 właśnie nie może być zbyt puszysty, lepsze są te o krótszym włosiu, nie wiem jak wy ale ja przerabiałem wiele puszystych ręczników i problem z nimi był taki, że jak nasiąkły rinselessem, to robiły się jak klocek, zbite i sztywne i wcale mycie nimi nie było komfortowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Fibry 40x40 do ogólnego użytku:

- zbieranie nadmiaru, docieranie ceramiki

- poprawki po myciu (to co wyszło z uszczelek, lusterek, etc)

- wnęki drzwi

- bezszwowe

- 80/20 skład, jeśli coś się w miarę dobrej cenie trafi to też 70/30

- inne niż szare i żółte

Co polecicie ? WaxPro mi nie podeszły. Co ciekawe dawno temu kupione (przez forum) Kirklandy po 36 sztuk do dzisiaj dają radę. Chętnie bym wziął z 3 worki, ale już nie ma ich w dobrej cenie .. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.